• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Już jutro Dzień Otwarty w BCT 2018

ew

13.07.2018 09:06 Źródło: bct.gdynia.pl
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Już jutro Dzień Otwarty w BCT 2018

Partnerzy portalu

Już jutro Dzień Otwarty w BCT 2018 - GospodarkaMorska.pl

Już jutro, w godzinach 9:00-14:00 odbędzie się dzień otwarty w BCT Gdynia. Jak zapewniają organizatorzy, czeka mnóstwo atrkacji. Publikujemy pełną treść zaproszenia. 

Będzie oczywiście możliwość przyjrzenia się pracy naszego terminalu z bliska, obejrzenia a nawet manipulacji naszymi terminalowymi maszynami, przyjrzenia się z bliska przeładunkowi kontenerów na statku kontenerowym, obejrzenia nietypowych przedmiotów które składuje się u nas w magazynie a także posłuchania o specyfice kolejowych przeładunków kontenerów.

Krajowa Administracja Skarbowa i Izba Celna w Gdyni przygotowała prezentację pracujących na terminalu skanerów stacjonarnego i mobilnego, prezentację pracy psa tropiącego, mini laboratorium oraz nietypowe eksponaty, które nielegalnie próbowano wwieźć do kraju.

Portowa Straż Pożarna zaprezentuje swoje wozy bojowe i pokaz gaszenia pożaru.

Pracująca w Porcie Gdynia firma Fairplay Holowniki Polska zaprezentuje swoje holowniki, te najpotężniejsze i te mniejsze – będzie można wejść na pokład i posłuchać opowieści kapitanów.

Akwarium Gdyńskie jak zwykle zaprosi nas do świata fauny i flory Bałtyku. Na swoim stoisku prezentować będzie okazy zza siedmiu mórz i rzek. Podwodny świat oglądać będzie można w skali mikro i makro. Z pewnością nie zabraknie „pasażerów na gapę”, którzy przybyli do bałtyckich portów z wodami balastowymi statków. Wśród imigrantów znajdą się krabiki z Ameryki, babki bycze z Morza Czarnego czy krewetki z Atlantyku. Na naszym stoisku pojawią się również okazy z dalekich podróży.
A wszystko to w atmosferze pikniku rodzinnego, dmuchanych zabawek dla najmłodszych, konkursów, oraz zabaw zręcznościowych.

W tym roku chcemy również zachęcić odwiedzających nas do zrobienia czegoś ważnego. Podczas naszej imprezy pragniemy wspomóc nasze gdyńskie Hospicjum Dziecięce Gdynia Bursztynowa Przystań z którym na stałe współpracujemy.
Drodzy goście, wypatrujcie zatem wolontariuszy i wspomóżcie proszę tych, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują.

O pozostałych atrakcjach będziemy jak zwykle informować na bieżąco!

Nasze wydarzenie jest objęte patronatem Pana Prezydenta Gdynia Wojciecha Szczurka.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.