• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

DFDS poszukuje nowych pracowników. Olbrzymia liczba chętnych

Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu DFDS poszukuje nowych pracowników. Olbrzymia liczba chętnych

Partnerzy portalu

DFDS poszukuje nowych pracowników. Olbrzymia liczba chętnych - GospodarkaMorska.pl

Poziom zainteresowania miejscami pracy, które zaoferował niedawno popularny duński operator, przekroczyło wszelkie oczekiwania. Armator otrzymał ponad 2500 zgłoszeń od chętnych.

Nabór związany jest z planowanym wkrótce uruchomieniem dwóch promów, które zostały wyczarterowane od grupy Eurotunnel. Jednostki Rodin i Berlioz, które przez lata pływały na trasie Dover-Calais pod marką MyFerryLink, zaczną wkrótce obsługiwać to połączenie dla DFDS. To oznacza konieczność zwiększenia zatrudnienia. Na mocy podpisanych wcześniej porozumień w pierwszej kolejności na pracę mogą liczyć byli pracownicy SCOP SeaFrance, którzy pracowali właśnie na promach Rodin i Berlioz.

Po tym jak DFDS ogłosił nabór nowych pracowników, zgłosiło się tysiące chętnych. Firma poinformowała, że wpłynęło ok. 2500 aplikacji. Przewoźnik nie kryje zadowolenia z tak dużej popularności oferty.

„Tak duże zainteresowanie oznacza oczywiście, że wielu znakomicie wykwalifikowanych kandydatów będzie rozczarowanych” - powiedziała Gemma Griffin z działu HR w DFDS. „Z drugiej jednak strony możemy być pewni pozyskania właściwej liczby pracowników o odpowiednim kalibrze”.

Szansę na pracę mają m.in.: oficerowie pokładowi, mechanicy pokładowi, pracownicy recepcji czy pracownicy administracyjni. Zainteresowani mogli przesyłać swoje oferty do 6 listopada. Nabór ma się zakończyć przed końcem tego roku.
 
Promy Rodin i Berlioz, gdy zakończy się już ich remont, będą kursowały na trasie Calais-Dover. Dołączą w ten sposób do jednostki Calais Seaways. Malo Seaways, który działa na tej trasie obecnie, zostanie przekierowany do obsługi innego połączenia.

Źródło:
promyskat.pl

Dziękujemy za wysłane grafiki.