• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

CTL Chemkol wspiera resocjalizację więźniów

Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska CTL Chemkol wspiera resocjalizację więźniów
CTL Chemkol wspiera resocjalizację więźniów - GospodarkaMorska.pl

pc

03.03.2017 Źródło: własne

Spółka CTL Chemkol rozpoczęła współpracę z Aresztem Śledczym w Kędzierzynie-Koźlu, w ramach której zatrudnia osoby pozbawione wolności. – Każdy człowiek chce się czuć potrzebny i wartościowy. Zdecydowaliśmy się zatrudnić więźniów w naszej firmie, aby dać im szansę na powrót do społeczeństwa i normalnego życia w przyszłości – podkreśla Andrzej Rusek, prezes zarządu CTL Chemkol. Projekt jest wspierany przez Fundusz Aktywizacji Zawodowej Skazanych.

Obecnie w spółce z Grupy CTL Logistics pracuje już 7 osadzonych. Są to osoby odbywające wyroki za drobne przestępstwa. Współpracę z aresztem CTL Chemkol rozpoczął w styczniu tego roku. Na początek więźniowie przechodzą około tygodniowe przeszkolenie, a następnie podejmują normalną pracę w warsztacie, gdzie prowadzone są naprawy rewizyjne i główne wagonów towarowych. – Więźniowie są bardzo zaangażowani w swoje obowiązki służbowe i mają ogromną motywację do pracy, co nas pozytywnie zaskoczyło. Dla osadzonych w areszcie praca w warsztacie ma ogromną wartość. Po pierwsze mogą opuścić choć na kilka godzin mury więzienia, po drugie – zarabiają własne pieniądze, po trzecie – wychodzą do społeczeństwa, a po czwarte wreszcie – zdobywają nowe kwalifikacje zawodowe – przekonuje Rusek.

Możliwość odpłatnej pracy poza murami aresztu jest dla więźniów nobilitacją. – W areszcie jest duże zainteresowanie pracą w naszym zakładzie, gdyż więźniowie wiedzą, że jeśli będą się dobrze sprawować, mają szansę na stałe zatrudnienie w stabilnej firmie. Traktujemy ich jak normalnych pracowników, dbając, aby czuli się w naszym zespole doceniani i szanowani za pracę. Docelowo chcemy zatrudnić 16 osób – mówi Paweł Stępkowski, członek zarządu CTL Chemkol.

Zasady współpracy uzgodnili na specjalnym spotkaniu przedstawiciele spółki oraz major Wojciech Dudziec, dyrektor Aresztu Śledczego Kędzierzyn-Koźle. Projekt zatrudnienia więźniów jest wspierany przez Służbę Więzienną w ramach Funduszu Aktywizacji Zawodowej Skazanych oraz Rozwoju Przywięziennych Zakładów Pracy.

– Bardzo ważny jest dla nas etyczny wymiar tej współpracy, gdyż resocjalizacja przez pracę przynosi korzyści nie tylko samym więźniom, ale przede wszystkim całemu społeczeństwu. Problemami osób z wyrokami są niemożność znalezienia zatrudnienia i brak perspektyw na uczciwe zarobienie na życie. W efekcie bardzo często osoba raz skazana znowu popełnia przestępstwo, a społeczeństwo ponosi koszty utrzymania jej w więzieniu. Dlatego będziemy rozwijać współpracę z Aresztem Śledczym Kędzierzyn-Koźle –  zapowiada Stępkowski.

– Cieszę się, że spółka CTL Chemkol zaangażowała się w ten pożyteczny społecznie projekt. Jestem przekonany, że będziemy go z sukcesem kontynuować z korzyścią zarówno dla naszej firmy, jak i lokalnej społeczności – mówi Jarek Król, prezes zarządu Grupy CTL Logistics.   
 
CTL Chemkol Sp. z o.o. jest spółką z Grupy CTL Logistics. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Myjni Cystern (PSMC), które od 1 września 2006 roku należy do struktur EFTCO (Europejska Federacja Organizacji Myjni Cystern). Poza nowoczesną myjnią cystern, spółka oferuje również: naprawę taboru i infrastruktury kolejowej (m.in. naprawy rewizyjne i przeglądy okresowe), wyjazdowy serwis naprawczy taboru kolejowego, dzierżawę taboru oraz kompleksowe rozwiązania logistyczne i usługi dodatkowe, m.in. usługi w zakresie eksploatacji i zarządzania taborem, wynajem hal magazynowych i powierzchni budowlanych oraz spedycje towarów.

Grupa CTL Logistics jest międzynarodowym koncernem logistycznym działającym od 1992 roku na rynku polskim i w krajach europejskich. Swoim klientom oferuje kompletny produkt logistyczny obejmujący transport kolejowy towarów masowych (tj. węgiel, koks, kruszywa, złom i inne), kontenerów, paliw i chemii, transport samochodowy, spedycję, dzierżawę wagonów oraz obsługę bocznic. Oferta obejmuje: towarowy transport kolejowy, przewozy intermodalne, spedycję, usługi przeładunkowe, doradztwo celne, obsługę i utrzymanie taboru infrastruktury kolejowej oraz usługi na terminalach przeładunkowych. CTL Logistics wykonuje przewozy międzynarodowe, będąc tym samym logistycznym pomostem łączącym Wschód z Zachodem.

Źródło:
własne

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 31251,00 $ tona -6,49% 13 maj
 Cynk 2891,00 $ tona -3,12% 13 maj
 Aluminium 2422,00 $ tona -2,10% 13 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.