• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Dziewięciometrowy jacht nad głowami. MCN podpisze umowę z firmą TTS

gm

25.08.2022 13:05 Źródło: MCN Szczecin
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Dziewięciometrowy jacht nad głowami. MCN podpisze umowę z firmą TTS

Partnerzy portalu

Dziewięciometrowy jacht nad głowami.  MCN podpisze umowę z firmą TTS    - GospodarkaMorska.pl

Odwiedzający Morskie Centrum Nauki w Szczecinie będą mogli podziwiać ponad dziewięciometrowy jacht z wyposażeniem, który zawiśnie pod sklepieniem w hali wystawienniczej. Obiekt przekaże samorządowej instytucji kultury firma Technologie Tworzyw Sztucznych z Łozienicy. Umowa z partnerem generalnym zostanie podpisana w piątek, 26 sierpnia br. w MCN w Szczecinie.

Hanse 311 to jacht balastowy, którym po morzu lub wodach przybrzeżnych może żeglować 6 osób. Jednostka, o długości 9,45 m i powierzchni ożaglowania ponad 60 m2 , wyposażona jest w urządzenia ułatwiające stawianie i rzucanie żagli. Specjalnie przygotowany obiekt będzie wykorzystany jako eksponat na wystawie stałej w MCN.

TTS specjalizuje się w budowie kadłubów i pokładów łodzi dla takich światowych marek jak Hanse, Dehler, Moody, Sealine czy Fjord. Od 2007 r. należy do międzynarodowej grupy kapitałowej HanseYachts z Greifswaldu, będącej czołowym producentem jachtów na świecie. Rocznie produkuje wspólnie z nią ponad 600 jachtów. 

Umowa sponsorska, na podstawie której spółka Technologie Tworzyw Sztucznych z Łozienicy przekaże Morskiemu Centrum Nauki jacht Hanse 311, zostanie podpisana w piątek, 26 sierpnia, o godz. 10 w MCN w Szczecinie.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.