• <
smartre_2023

Do 13 grudnia rybacy mogą wnioskować o wsparcie finansowe

jb

01.12.2022 21:36 Źródło: PAP
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Do 13 grudnia rybacy mogą wnioskować o wsparcie finansowe

Partnerzy portalu

Do 13 grudnia rybacy mogą wnioskować o wsparcie finansowe - GospodarkaMorska.pl

Od 7 do 13 grudnia podmioty z branży rybołówstwa mogą składać wnioski o dofinansowanie na pokrycie dodatkowych wydatków poniesionych w związku z zakłóceniami rynku spowodowanymi wojną na Ukrainie - poinformował w czwartek resort rolnictwa.

Ministerstwo przekazało na stronie internatowej, że 1 grudnia prezes ARiMR opublikował nabory wniosków o dofinansowanie dla rybaków morskich oraz śródlądowych.

Rekompensaty finansowe dodatkowych kosztów poniesionych w związku z zakłóceniami rynku spowodowanymi prowadzoną przez Rosję wojną przeciwko Ukrainie skierowane są dla podmiotów w sektorach: rybołówstwa; akwakultury; rybołówstwa śródlądowego oraz przetwórstwa ryb.

Jak poinformowano, wniosek o dofinansowanie można złożyć od 7 do 13 grudnia br. do oddziału regionalnego ARiMR właściwego ze względu na miejsce realizacji operacji, za które uznaje się siedzibę wnioskodawcy.

Dodano, że limit środków, do którego ARiMR może przyznać pomoc w ramach naboru skierowanego do rybołówstwa morskiego, wynosi 28,3 mln zł a w przypadku rybactwa śródlądowego wynosi ponad 2,3 mln zł.

Wzory wniosków dostępne są na stronie ARiMR

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

legal_marine_mateusz_romowicz_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.