• <
mewo_2022

DeepOcean wzmacnia pozycję na rynku offshore przejmując Installit

13.04.2022 16:02
Strona główna Energetyka Morska, Offshore DeepOcean wzmacnia pozycję na rynku offshore przejmując Installit

Partnerzy portalu

DeepOcean wzmacnia pozycję na rynku offshore przejmując Installit - GospodarkaMorska.pl
Fot. DeepOcean

Norweska grupa DeepOcean zawarła umowę nabycia firmy inżynieryjno-technologicznej Installit w celu wzmocnienia swojej oferty na rynku morskich źródeł OZE. W ten sposób grupa rozszerzyła portfolio usług o kompetencje związane z kablami morskimi. 

DeepOcean przejął Installit od notowanej na giełdzie w Oslo spółki Endúr, która jest wiodącym dostawcą usług w zakresie budowy i utrzymania energetycznej infrastruktury morskiej. Transakcja została już formalnie sfinalizowana.

– Przejęcie Installit jest dowodem na to, że DeepOcean koncentruje się na wspieraniu i realizowaniu transformacji energetycznej – komentuje Øyvind Mikaelsen, dyrektor generalny DeepOcean.

Przejęcie Installit przez DeepOcean jest następstwem zeszłorocznej decyzji o utworzeniu sojuszu WindstallerAlliance wraz z Solstad Offshore i Aker Solutions. Celem WindstallerAlliance jest zapewnienie najbardziej efektywnej kosztowo i kompletnej oferty w zakresie dostaw produktów, produkcji i usług morskich w segmencie morskiej energetyki wiatrowej i innych morskich odnawialnych źródeł energii.

Installit to firma inżynieryjno-technologiczna z siedzibą w Oslo. Została założona w 2000 roku przez doświadczony zespół pracowników z branży OZE. Firma świadczy usługi z obszaru zarządzania projektami oraz instalacji i naprawy kabli podmorskich, w tym kabli wysokiego napięcia, a także instalacji podmorskich i wycofywania ich z eksploatacji.

Z kolei DeepOcean świadczy usługi w zakresie pomiarów, inżynierii, zarządzania projektami, instalacji, konserwacji i recyklingu dla przemysłu morskiego.

Partnerzy portalu

seaway7
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.