• <
mewo_2022

RWE Renewables złożyła trzy kolejne wnioski o nowe pozwolenia lokalizacyjne dla morskich farm wiatrowych na Bałtyku

AK

11.04.2022 16:18
Strona główna Energetyka Morska, Offshore RWE Renewables złożyła trzy kolejne wnioski o nowe pozwolenia lokalizacyjne dla morskich farm wiatrowych na Bałtyku

Partnerzy portalu

RWE Renewables złożyła trzy kolejne wnioski o nowe pozwolenia lokalizacyjne dla morskich farm wiatrowych na Bałtyku - GospodarkaMorska.pl

RWE Renewables poinformowała o złożeniu trzech kolejnych wniosków o nowe pozwolenia lokalizacyjne dla morskich farm wiatrowych. Łącznie firma zaaplikowała już o sześć nowych obszarów na Bałtyku.

 – Jesteśmy aktywni w segmencie offshore wind. To sektor gospodarki, który w naszym kraju nieprzerwanie się rozwija. Tym samym doświadczenie, wiedza i kompetencje RWE mogą przyspieszyć proces transformacji energetycznej w Polsce i rozwój odnawialnych źródeł energii. Liczymy, że wkrótce Polska z coraz większym udziałem naszej firmy będzie mogła w pełni wykorzystywać swoje zasoby w obszarze morskiej energetyki wiatrowej, z korzyścią dla całej gospodarki – mówi Grzegorz Chodkowski z RWE, odpowiedzialny za rozwój sektora offshore wind w Polsce.

W Polsce firma jest na etapie zaawansowanego przygotowania do budowy F.E.W. Baltic II o mocy 350 MW, nad którym pracują zespoły w Gdyni, Słupsku i Warszawie.

Przedstawiciele firmy zaznaczają, że obok przygotowywanego obecnie projektu F.E.W. Baltic II, nowe pozwolenia byłyby dla RWE doskonałą możliwością dalszego podzielenia się potencjałem inwestycyjnym i 20-letnim doświadczeniem w obszarze rozwoju, budowy i eksploatacji podobnych projektów w Europie.

Dodajmy, że RWE prowadzi obecnie na świecie prace nad rozwojem projektów w obszarze morskiej energetyki wiatrowej o łącznej mocy 8 GW. Jest operatorem morskich farm wiatrowych w całej Europie, w tym na wybrzeżu duńskim, szwedzkim i niemieckim Morza Bałtyckiego.

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

seaway7
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.