• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Chór Akademii Morskiej zaśpiewa obok gwiazd polskiej i ukraińskiej sceny

AK

16.03.2022 09:58 Źródło: Akademia Morska Szczecin
Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu Chór Akademii Morskiej zaśpiewa obok gwiazd polskiej i ukraińskiej sceny

Partnerzy portalu

Chór Akademii Morskiej zaśpiewa obok gwiazd polskiej i ukraińskiej sceny - GospodarkaMorska.pl
Fot. Akademia Morska Szczecin

Chór Akademii Morskiej w Szczecinie został zaproszony do jednej z największych akcji charytatywnych w Polsce. Artystów zobaczymy już w niedzielę 20 marca, w Łodzi, gdzie odbędzie się wyjątkowy koncert „Razem z Ukrainą”. Cel to zbiórka pieniędzy na rzecz pomocy obywatelom Ukrainy. Transmisję koncertu będzie można oglądać na antenie TVN oraz w Playerze.

Podczas koncertu w łódzkiej hali Atlas Arena pojawią się największe gwiazdy polskiej oraz ukraińskiej sceny muzycznej. Wraz z nimi wystąpi Chór Akademii Morskiej w Szczecinie pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch znany m.in. z niezwykle przejmującego i poruszającego wykonania utworu „Dziwny jest ten świat” z partią solową Darii Psekho – śpiewającej w szczecińskim chórze wokalistki, pochodzącej z ukraińskiego Chersonia.

Tym razem zespół i solistka wykonają  ten ponadczasowy manifest a cappella w duecie z Krzysztofem Zalewskim. – Jesteśmy wzruszeni i zaszczyceni zaproszeniem przez Wojtka Urbańskiego do tego pięknego, organizowanego z rozmachem wydarzenia – mówi Sylwia Fabiańczyk-Makuch – dyrygentka zespołu. Przygotowania nabrały szalonego tempa, pracujemy intensywnie, aby w kilkadziesiąt głosów zjednoczyć się i zaśpiewać w tym szczytnym celu – podkreśla dyrygentka. 

CZYTAJ: Chór Akademii Morskiej w Szczecinie znany na świecie. Grają covery Niemena, Bon Jovi, współpracują z gwiazdami [WIDEO]

Szczeciński Chór zaśpiewa aż w dziewięciu znanych utworach, występując na jednej scenie z tak znakomitymi artystami, jak: Stanisław Soyka, Anita Lipnicka, Kayah, Natalia Przybysz, Tina Karol, Dagadana, Jerry Heil, Vito Bambino, Igo, Daria Zawiałow. Repertuar wieczoru wypełnią współczesne utwory oraz te, które już na stałe zapisały się w historii polskiej i ukraińskiej muzyki. Do projektu włączyli się również wybitni polscy aktorzy – m.in. Andrzej Seweryn, Danuta Stenka, Maciej Musiałowski, Tomasz Ziętek czy Vanessa Aleksander, którzy swoimi występami dopełnią część muzyczną wydarzenia.

– Możliwość wzięcia udziału w tak ważnym wydarzeniu wiąże się z całym ogromem przecudownych emocji. W końcu wspólne muzykowanie z gwiazdami takimi jak Krzysztof Zalewski czy Stanisław Soyka nie zdarza się codziennie – mówi Weronika Motyka – chórzystka. Myślę, że dla wielu z nas  jest to w pewnym sensie spełnienie marzeń, a kiedy jeszcze można połączyć to z tak szczytnym celem, całość jest jeszcze bardziej ekscytująca – dodaje.

 „Razem z Ukrainą” to niezwykłe wydarzenie muzyczne zorganizowane w geście solidarności z osobami uciekającymi przed wojną. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany Polskiej Akcji Humanitarnej, która od 2014 roku prowadzi stałą misję w Ukrainie. Minimalna cena biletu “cegiełki” to 20 zł.

Podczas koncertu możliwe będzie wysyłanie specjalnych SMS-ów, które również zasilą zbiórkę funduszy. Wszyscy artyści zaangażowani w projekt zrzekli się honorariów.

Dyrektorem muzycznym koncertu jest Wojciech Urbański – kompozytor i producent, autor muzyki do filmów, seriali i słuchowisk. Koncepcja wydarzenia powstaje w porozumieniu z Anną Stavychenko, Dyrektorką Kijowskiej Orkiestry Symfonicznej, przebywającą obecnie w Polsce. Aranżacje dla Chóru Akademii Morskiej w Szczecinie stworzył specjalnie na tę okazję, od lat związany i współpracujący z zespołem, Przemysław Skuz.

Organizatorem wydarzenia jest agencja Follow The Step we współpracy z Łódzkim Centrum Wydarzeń. 


Dziękujemy za wysłane grafiki.