• <
mewo_2022

Bureau Veritas może certyfikować morskie farmy wiatrowe

gm

15.12.2022 10:44
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Bureau Veritas może certyfikować morskie farmy wiatrowe

Partnerzy portalu

Bureau Veritas może certyfikować morskie farmy wiatrowe - GospodarkaMorska.pl
Źródło: Bureau Veritas

Towarzystwo klasyfikacyjne Bureau Veritas zostało upoważnione przez ministra infrastruktury do certyfikowania morskich farm wiatrowych.

Bureau Veritas zostało przez ministra infrastruktury wpisane na listę organizacji upoważnionych do przeprowadzania certyfikacji morskich farm wiatrowych, zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie morskim. "Uwzględniono dotychczasowe zaangażowanie i profesjonalny wkład Bureau Veritas we wsparciu naszych klientów w branży offshore na całym świecie" - napisał polski oddział towarzystwa. 

Bureau Veritas stwierdziło także, że "to uznanie nie byłoby możliwe, gdyby nie znaczące i wieloletnie doświadczenie zespołów technicznych w Polsce, Francji oraz Niemczech, wsparte zaangażowaniem naszego partnera prawnego specjalizującego się w branży marine & offshore - Baltic Lawyers". Towarzystwo dodało również w komunikacie, że jest to także "ważny krok w budowaniu wysokospecjalistycznych kompetencji oraz wzajemnych relacji w ramach projektów w Polskiej Wyłącznej Strefie Ekonomicznej Morza Bałtyckiego, której potencjał jest szacowany powyżej 30 GW mocy"


Gospodarka Morska
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.