• <
mewo_2022

BP dołącza do Światowego Centrum Dekarbonizacji Morskiej

07.04.2022 15:49
Strona główna Energetyka Morska, Offshore BP dołącza do Światowego Centrum Dekarbonizacji Morskiej

Partnerzy portalu

BP dołącza do Światowego Centrum Dekarbonizacji Morskiej - GospodarkaMorska.pl
BP materiały prasowe

BP dołączyło do Światowego Centrum Dekarbonizacji Morskiej (Global Centre for Maritime Decarbonisation, GCMD) jako partner strategiczny. Wstąpienie do organizacji zostało przypieczętowane uroczystym podpisaniem umowy w Singapurze.

GCMD powstało w sierpniu 2021 roku w Singapurze, jednym z największych portów świata. U podstaw misji organizacji leży przyspieszenie dekarbonizacji przemysłu morskiego. Partnerami założycielskimi jest sześć podmiotów: BHP, BW, DNV (Foundation), Eastern Pacific Shipping, Ocean Network Express i Sembcorp Marine. BP, brytyjski gigant branży naftowej, dołączył właśnie jako partner strategiczny.

Światowe Centrum Dekarbonizacji Morskiej ma zamiar wypełnić lub nawet przekroczyć cele Międzynarodowej Organizacji Morskiej (International Maritime Organisation, IMO) dotyczące redukcji emisji gazów cieplarnianych na lata 2030 i 2050.

Swoje cele GCMD będzie realizować, tworząc możliwości międzysektorowej współpracy i wymiany doświadczeń partnerów wewnątrz organizacji. Partnerstwo BP daje ŚCDM dodatkowe 10 milionów dolarów finansowania.

– BP kształtuje przemysł transportu morskiego od ponad stu lat – powiedział Carol Howle, wiceprezes wykonawczy ds. handlu i żeglugi.

– Zeroemisyjna przyszłość sektora morskiego wymaga współpracy całej branży, a Światowe Centrum Dekarbonizacji Morskiej kładzie nacisk na rozmowy, które liczą się najbardziej. Jako część GCMD cieszymy się na kolaborację z kluczowymi graczami w biznesie, by popchnąć dalej rozwiązania w skali i tempie, które umożliwią przeobrażenie tej wysokowęglowej branży jaką jest przemysł morski – kontynuował wiceprezes.

– Zeroemisyjne ambicje BP i inwestycje w rozwiązania bez spalania CO2 idą w parze z misją i projektami GCMD. Wspólnie z BP i innymi partnerami mamy nadzieję przyspieszyć prace mające na celu stawienie czoła wyzwaniom i rozwiązanie zawiłości kwestii dekarbonizacji branży shipping. Nie możemy doczekać się bliskiej współpracy i przełożenia ich doświadczenia i ekspertyz na nasze pilotażowe projekty – powiedział prof. Lynn Loo, CEO organizacji.

Partnerzy portalu

seaway7
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.