Jeszcze tylko dwa etapy zostały do zakończenia "Bałtyckiej Odysei" czyli wielkiego marszu wzdłuż całego polskiego wybrzeża w ramach kampanii edukacyjnej #mniejplastiku. Jeśli chcecie wziąć udział w akcji i pomóc nam sprzątać plaże z plastikowych odpadów - zarezerwujcie sobie weekendy: 12-13 września oraz 10-11 października.
9 etap "Bałtyckiej Odysei" prowadzi z Pucka do Gdańska. Wytrawni piechurzy mogą rozpocząć marsz razem z ekologiem Dominikiem Dobrowolskim już o godz. 5:30 w Pucku przy Ławeczce Zaruskiego. Pierwszy odcinek pomaszerujemy częściowo plażą, a częściowo lasem, wzdłuż brzegu Zatoki Puckiej. Około godz. 9-9:30 spotykamy się z główną grupą wolontariuszy na Cyplu Rewskim, skąd pomaszerujemy około 10 km plażą do Gdyni.
Pierwszy dzień marszu skończymy na Bulwarze Oksywskim w Gdyni na wysokości ul. Osada Rybacka! W niedzielę 13 września ruszamy o godzinie 9.00 z plaży miejskiej przy Marinie Gdynia (przedłużenie ul. Armii Krajowej). Idziemy plażą i sprzątamy aż do Gdańska. Akcję kończymy na wysokości Parku Brzeźnieńskiego (przed Falochronem Zachodnim). Ostatni, dziesiąty etap akcji planowany jest w weekend 10-11 października na trasie z Gdańska do Piasków.
Wszyscy uczestnicy dostaną worki i rękawiczki, a także chwytaki ułatwiające zbieranie śmieci z ziemi. Samemu trzeba zadbać o wygodne obuwie i ubranie odpowiednie do pogody (może wiać chłodny wiatr i niewykluczone, że popada deszcz). Wszystkie zebrane śmieci zostawiamy przy wejściach na plażę, skąd zabiorą je gminne służby komunalne.
Chętnych do udziału w akcji prosimy o zgłaszanie udziału pod adresem: dominik@cycling-recycling.eu
- Nasza akcja jest już znana w całej Polsce i wiele osób trzyma za nią kciuki. To ważne, bo problem plastikowych odpadów w wodzie i na plażach jest naprawdę poważny i trzeba go nagłaśniać. Każdy kto weźmie udział w akcji daje dobry przykład innym i przyczynia się w ten sposób do ograniczenia zaśmiecania środowiska - mówi ekolog Dominik Dobrowolski, inicjator i współorganizator akcji "Bałtycka Odyseja".
Obejrzyjcie filmową relację z 8 etapu Bałtyckiej Odysei:
Konferencja „Ukierunkowany połów danych” podsumowująca projekt FindFISH
Naukowcy z obserwatorium astronomicznego UJ będą szukać wody w kosmosie
Metan z gazociągów Nord Stream wpłynął negatywnie na populację dorszy
Japońska firma wystawiła automaty do sprzedaży mięsa wielorybów. Desperacka próba ratowania ginącego biznesu?
Fokarium rekrutuje wolontariuszy
Zielony wodór wspierany przez UE. Green Hydrogen Partnership z nowymi projektami