• <
escort_980x120_gif_2020

Bałtycka Odyseja VII - na wybrzeżu zebrano już prawie tonę śmieci!

07.07.2020 15:03 Źródło: Credit Agricole
Strona główna Ekologia Morska, Rybołówstwo Bałtycka Odyseja VII - na wybrzeżu zebrano już prawie tonę śmieci!

Partnerzy portalu

Bałtycka Odyseja VII - na wybrzeżu zebrano już prawie tonę śmieci! - GospodarkaMorska.pl
fot. credit-agricole.pl

Już niemal tonę śmieci zebrali uczestnicy akcji Bałtycka Odyseja na dystansie ok. 300 km (od Świnoujścia do Władysławowa) w ciągu sześciu comiesięcznych marszy. Podczas następnej akcji w weekend 18-19 lipca wolontariusze posprzątają wybrzeże między Władysławowem a Helem.

Akcja Bałtycka Odyseja jest społeczna i dobrowolna. 500-kilometrowa trasa ze Świnoujścia do Piasków na Mierzei Wiślanej podzielona jest na dziesięć etapów. Co miesiąc w wybrany weekend (sobota i niedziela, z odpoczynkiem w jednym z hotelików) uczestnicy przechodzą, kontrolują i sprzątają około 50 kilometrów plaży. W październiku odbędzie się wielki finał, podczas którego zostanie podsumowana wyprawa. Powstanie również raport dotyczący stanu zaśmiecenia, a także wystawa, która wraz z filmem będzie prezentowana w całej Polsce.

- Chrońmy morze przed odpadami! Wspierajmy recykling na lądzie! Przebywając nad morzem, pozostawmy po sobie tylko odcisk stóp na piasku, ale nie śmieci. Śmieci w Bałtyku to niezniszczalne wirusy, które zostawiamy dla kolejnych pokoleń! Musimy to powstrzymać! - apeluje Dominik Dobrowolski.

Terminy kolejnych edycji Bałtyckiej Odysei:

  • 18 - 19.07 Władysławowo-Hel
  • 22 - 23.08 Hel-Puck
  • 12 - 13.09 Puck-Gdańsk
  • 10 - 11.10 Gdańsk-Piaski

Współorganizatorami Bałtyckiej Odysei są: ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski, bank Credit Agricole i EFL. Patronami akcji są: Woliński Park Narodowy, Urząd Morski w Szczecinie, Gmina Łeba, Gmina Ustka, Gmina Mielno, Gmina Dziwnów, Gmina Rewal, czasopisma „Energia i Recykling" oraz „Przegląd Komunalny"; serwisy: portalkomunalny.pl, ngo.pl i PoPiasku.pl oraz Fundacja Pro Terra.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.