• <
port_service_2025

Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo Morskie

Strona główna Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo Morskie
5985 artykułów

Pływa nago z wielorybami w lodowatych wodach arktycznych (wideo)

Natalia Avseenko jest pierwszą osobą na świecie, która pływa nago z białuchami w lodowatych wodach arktycznych . Rosjanka wierzy, że te stworzenia morskie nie lubią być dotykane przez sztuczne materiały, takie jak np. kombinezon do nurkowania.

25.08.2016, 06:44

Przed nami realizacja ogromnych inwestycji - rozmowa z kapitanem ż.w. Wiesławem Piotrzkowskim, dyrektorem Urzędu Morskiego w Gdyni

Z dniem 20 lipca 2016 r. Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Marek Gróbarczyk powołał na stanowisko dyrektora urzędu Morskiego w Gdyni Wiesława Piotrzkowskiego, wieloletniego kapitana Portu Gdańsk.

23.08.2016, 12:01

Koniec sporu ekologów z japońskimi wielorybnikami

Japoński Institute for Cetacean Research (ICR), organizacja non-profit zajmująca się badaniem wielorybów, zawarła ugodę z amerykańską grupą ekologiczną Sea Shepherd. Według porozumienia członkowie Sea Shepherd nie mogą fizycznie atakować japońskich wielorybników oraz ich statków, a także zbliżać się do nich na morzu na odległość 457 metrów.

23.08.2016, 10:07

Co za znalezisko!

Ta olbrzymia perła może być największą, jaką udało się człowiekowi kiedykolwiek znaleźć. Jest pięć razy większa od ostatniego rekordu. 34-kilogramowy skarb został znaleziony 10 lat temu przez rybaka w morzu u wybrzeży wyspy Palawan na Filipinach.

23.08.2016, 09:38

Celnicy skonfiskowali ok. 2 tys. suszonych koników morskich

Francuskie służby celne zarekwirowały w lipcu i sierpniu ok. 2 tys. suszonych koników morskich, gatunku zagrożonego wyginięciem, w przesyłkach pocztowych wysłanych z Gwinei i adresowanych do Wietnamu - poinformowano w piątek.

19.08.2016, 10:32

Bałtycki humbak płynie na zachód

Kontynuujemy śledzenie losów wieloryba humbaka, który w czerwcu odwiedził gdyński port. 3 lipca widziany był w Zatoce Gdańskiej na wysokości Gdańska, a następnego dnia został uwolniony z sieci przez załogę Stacji Morskiej IO UG im. Profesora Krzysztofa Skóry i Morski Oddział Straży Granicznej nieopodal Westerplatte. Wyswobodzony wieloryb tego samego dnia odpłynął w kierunku Helu i słuch o nim zaginął. Dopiero pod koniec lipca, po około 4 tygodniach sekretnego przemierzania bałtyckich toni, humbak znowu postanowił się ujawni

19.08.2016, 06:45

To się nazywa połów! (wideo)

Natrafiliśmy na bardzo ciekawe nagranie pokazujące specyficzną technikę łowienia. Niestety nie znaleźliśmy wielu informacji na temat tego połowu.

19.08.2016, 05:56

Niesamowite nagranie z olbrzymami w roli głównej

Grupa kajakarzy przeżyła bardzo bliskie spotkanie z humbakami w pobliżu Wsyp Penn w kanadyjskiej Kolumbii Brytyjskiej. Do tego niezwykłego zdarzenia doszło w środę (18.08). Kajakarze nagrali całe zdarzenie.

18.08.2016, 05:32

Dwumetrowy miecznik na plaży w Dźwirzynie

Ryba została znaleziona w środę rano, wyrzuciły ją fale morskie. Ratownicy powiadomili o znalezisku Błękitny Patrol oraz Instytut Morski w Helu.

17.08.2016, 19:09

Niemcy wybudują farmę wiatrową na Morzu Północnym

Morska farma wiatrowa Merkur ma stanąć na Morzu Północnym, w odległości około 45 km od niemieckiej wyspy Borkum. Wybudowanych zostanie 66 elektrowni wiatrowych o łącznej mocy 396 MW. W skali roku będą one produkować (w przybliżeniu) 1,75 TWh energii elektrycznej.

17.08.2016, 13:17

Dziękujemy za wysłane grafiki.