• <

Edukacja, Rynek Pracy

Strona główna Edukacja, praca
3796 artykuły

Trwa budowa Morskiego Centrum Nauki

Pomimo mrozów prace na budowie Morskiego Centrum Nauki trwają. Ekipy ERBUDU wspomaga Szczecińska Energetyka Cieplna. SEC zapewnił mobilny punkt dostawy ciepła. To specjalny kontener, w którym powstaje ogrzane powietrze dostarczane do wnętrza budynku MCN. Dzięki temu prace w zamkniętej już części budynku przebiegają bez zakłóceń.

18.01.2021, 18:41

Ostatnie dni naboru na 10-tygodniowe studia w Akademii Morskiej w Szczecinie

Rok studiów w 10 tygodni? Tak! W to możliwe w Akademii Morskiej w Szczecinie!

15.01.2021, 12:43

Lewiatan: nowe tarcze antykryzysowe nie zahamują wzrostu bezrobocia

Nowe tarcze antykryzysowe nie zahamują wzrostu bezrobocia, są wprowadzone z opóźnieniem i ograniczone do wąskiej listy kodów PKD - uważa Monika Fedorczuk z Konfederacji Lewiatan. Według niej, na koniec roku stopa bezrobocia może sięgnąć ok. 7,5 proc.

14.01.2021, 17:33

„Zbliża się do nas realny offshore. Pilnujmy local content!”. Wywiad z twórcą Grupy GeoFusion

Trzynaście lat temu student instytutu archeologii z Krakowa postanowił postawić wszystko na jedną kartę i założyć własną działalność. Jego biurem stał się garaż, a do pracy dojeżdżał podarowanym przez ojca maluchem. Dziś stoi na czele jednego z najbardziej doświadczonych w Europie podmiotów prywatnych zajmujących się pracami saperskimi w wodzie. Jak to się stało, że archeologia zaprowadziła go nad polskie morze i dlaczego warto budować local content przed inwestycjami w offshore na Bałtyku rozmawiamy z Łukaszem Porzuczkiem, preze

14.01.2021, 11:05

Politechnika Gdańska ogłosiła przetarg na budowę Centrum Ekoinnowacji

Władze Politechniki Gdańskiej poczyniły kolejny, duży krok w kierunku budowy Centrum Ekoinnowacji PG, które będzie jedną z najważniejszych jednostek w Polsce zajmujących się rozwojem proekologicznych rozwiązań i technologii środowiskowych.

13.01.2021, 20:30

Wybrano wykonawcę wystawy w Edukatorium Fabryki Wody w Szczecinie

Firma MAE Multimedia Art & Education ma zaprojektować wnętrza, wyprodukować i zamontować eksponaty w Edukatorium powstającego w Szczecinie parku wodnego Fabryka Wody. Tematem wystawy ma być znaczenie i rola wody.

13.01.2021, 13:02

Profesor Tarasiuk wśród najlepszych na świecie! (wideo wywiad)

W ubiegłym roku, amerykański Uniwersytet Stanforda przygotował zestawienie 2 proc. najbardziej wpływowych naukowców na świecie. W prestiżowym gronie znalazł się między innymi profesor Tomasz Tarasiuk z Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. W naszym wywiadzie zdradził, skąd zainteresowanie elektroenergetyką okrętową, czym różnią się studia w Polsce od tych w Chinach i jak wyglądają prace na jednostce badawczej "Horyzont".

13.01.2021, 11:55

Ocean i ludzie - ferie w Akwarium

Do końca ferii został jeszcze tydzień. Jak można spędzić ten czas w Gdyni? Oprócz wielu innych atrakcji - organizowanych w tym roku przede wszystkim online - warto również skorzystać z ciekawych propozycji Akwarium Gdyńskiego pod wspólną nazwą „Blue Ferie”.

11.01.2021, 13:15

Protea ze statusem Centrum Badawczo-Rozwojowego

Protea Group - Protea Sp. z o.o. z Gdańska poinformowała, że decyzją Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 30 grudnia 2020 nadano tej firmie status Centrum Badawczo-Rozwojowego.

11.01.2021, 09:46

Wiek polskich badań morza

Morski Instytut Rybacki – Państwowy Instytut Badawczy (MIR) to najstarsza w Polsce placówka badań morza i rybołówstwa. W tym roku obchodzi 100-lecie działalności, która wpłynęła nie tylko na rybołówstwo morskie w kraju, ale i za granicą.

09.01.2021, 18:10

Dziękujemy za wysłane grafiki.