• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Edukacja, Rynek Pracy

Strona główna Edukacja, praca
3607 artykuły

Szkoła Morska w Tczewie i jej sławni absolwenci

W jubileuszowym roku 100 rocznicy powstania pierwszej polskiej szkoły morskiej w Tczewie, serdecznie zapraszamy na oprowadzanie tematyczne połączone z krótkim spacerem pt. "Szkoła Morska w Tczewie i jej sławni absolwenci".

25.09.2020, 15:15

Kolosy. Tylko jeden dzień online - 3.10.2020

22. Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów odbędą się w sobotę 3 października 2020 roku, wyjątkowo bez udziału publiczności. Streaming z wydarzenia będzie dostępny tylko w tym dniu i w „czasie rzeczywistym” wydarzenia. Nie będzie możliwości odtworzenia tej relacji później. Czas transmisji wypełni ceremonia wręczenia nagród „KOLOSY” w poszczególnych kategoriach i prelekcje zwycięzców i wyróżnionych. Streaming będzie dostępny na stronie gdynia.pl i kolosy.org, a także na fanpage’ach na FB Miasta Gdyni i Kolosów.

25.09.2020, 14:21

Wizyta parlamentarzystów w Stacji Morskiej im. Prof. Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii UG w Helu

W dniu 21 września br. Stacja Morska im. Prof. Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego gościła grupę parlamentarzystów, którzy w tym dniu odwiedzili Hel w związku ze spotkaniami konsultacyjnymi z samorządowcami z powiatu puckiego.

25.09.2020, 14:00

Innowacyjne rozwiązania dla portów morskich na Online Port Technology Hackathon

Porty morskie to gałąź gospodarki, w której technologia optymalizuje i rozwija działalność nad Bałtykiem. Śmiałe decyzje i konsekwencja w innowacyjnym działaniu zmieniają rzeczywistość. Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER oraz Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot we współpracy z Portem Morskim w Kłajpedzie przygotowali nie lada wyzwanie.

25.09.2020, 10:35

W dwuszeregu zbiórka: wcielenie pierwszego rocznika AMW

W dwuszeregu zbiórka! To jedna z pierwszych komend, jaką usłyszeli nowo przybyli kandydaci na żołnierzy zawodowych. 24 września bramę Akademii Marynarki Wojennej przekroczyło 116 młodych ludzi, którzy rozpoczynają nowy rozdział w swoim życiu w murach naszej Uczelni. W najbliższym czasie przejdą szkolenie podstawowe, tzw. unitarkę, aby następnie rozpocząć studia wojskowe.

24.09.2020, 14:36

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Morza (wideo)

Światowy Dzień Morza ustanowiony został przez sekretarza generalnego Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO) w Londynie. Konwencja ta została podpisana 17 marca 1958 roku. Motywem przewodnim tegorocznego Światowego Dnia Morza jest hasło "Zrównoważona żegluga dla zrównoważonej planety"

24.09.2020, 09:38

Stabilizuje się sytuacja na rynku pracy

Środowe dane GUS świadczą o stabilizacji sytuacji na rynku pracy - ocenia Ministerstwo Rozwoju. Zastrzega, że następująca stopniowo poprawa koniunktury i trudności niektórych branż nie pozwalają na razie na mocne odbicie i powrót rynku pracy do sytuacji sprzed pandemii.

23.09.2020, 14:28

Studencie! Zdobądź stypendium fundowane przez Enamor Sp. z o.o.

Z początkiem nowego roku akademickiego, Enamor Sp. z o.o. rusza z trzecią edycją Programu Stypendium Fundowanego „Inwestycja w przyszłość”. O dodatkowe fundusze mogą ubiegać się studenci Politechniki Gdańskiej oraz Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, którzy mogą pochwalić się wysoką średnią oraz chcieliby bliżej zapoznać się z projektami realizowanymi w branży morskiej.

23.09.2020, 08:39

Zastosowanie danych satelitarnych - weź udział w wyjątkowych warsztatach dla biznesu!

Korzystasz z danych satelitarnych, ale napotkałeś problem, którego nie możesz rozwiązać lub do którego rozwiązania nie jesteś pewien? Masz pomysł na użycie danych Copernicus, ale nie wiesz od czego zacząć? Weź udział w wyjątkowych warsztatach dotyczących przetwarzania i zastosowania danych satelitarnych programu Copernicus. Zajęcia będą miały dedykowaną formę. To uczestnik wybiera jego tematykę i kształt!

22.09.2020, 22:00

Nauka i praktyka – wspólny kierunek Grupy Azoty Police i Akademii Morskiej w Szczecinie

Akademia Morska w Szczecinie, Grupa Azoty Police, Grupa Azoty Polyolefins i Grupa Azoty Police Serwis podpisały we wtorek porozumienie o współpracy – to kolejna odsłona cennej inicjatywy na rzecz rozwijania współpracy nauki z biznesem. Porozumienie jest wynikiem projektów, które podmioty już zaczęły razem tworzyć. Usankcjonowana współpraca to dla wszystkich stron początek oficjalnego partnerstwa, a jednocześnie kolejny krok na drodze rozwoju nie tylko uczelni i Grupy Azoty, ale także w szerszym ujęciu – całego regionu.

22.09.2020, 15:20

Dziękujemy za wysłane grafiki.