• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Litewska inicjatywa "Save the Batlic Sea" w murach Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

27.03.2024 14:31 Źródło: Uniwersytet Morski w Gdyni
Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu Litewska inicjatywa "Save the Batlic Sea" w murach Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

Partnerzy portalu

Fot. Uniwersytet Morski w Gdyni

„Save the Batlic Sea” to litewska inicjatywa mająca na celu rozpowszechnienie idei czystego Morza Bałtyckiego. Jej uczestnicy przybyli do gdyńskiej uczelni, aby podzielić się swoimi doświadczeniami i propagować ekologię morską. Była to okazja do wymiany doświadczeń oraz opinii.

W niedzielę 17 marca 2024 roku wyprawa zawitała w mury naszej Uczelni. Dzięki uprzejmości Dziekana Wydziału Nawigacyjnego dr. hab. inż. Tomasza Neumanna, prof. UMG oraz pomocy organizacyjnej Prodziekana ds. studenckich i promocji dr. inż. Adama Kaizera, gdyński przystanek edukacyjny został opracowany na Wydziale Nawigacyjnym Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Uczestnicy wyprawy rozpoczęli podróż wzdłuż wybrzeża Bałtyku w dniu 11 marca 2024 roku. Na trójmiejskiej trasie zostały przygotowane tzw. przystanki edukacyjne dla uczestników wyprawy oraz osób, które dołączyły do idącej grupy aktywistów. Zostały one opracowane przez Gdański Uniwersytet Medyczny dla przystanku w Gdańsku - Brzeźnie, przez Instytut Oceanografii PAN dla Sopotu oraz przez Dział Współpracy i Rozwoju UMG dla Gdyni.

Goście z Litwy mogli również spróbować swoich sił w symulatorze mostka kapitańskiego, gdzie pomocą służył dr inż. kpt. ż.w. Andrzej Hejmlich. Odwiedzili także planetarium, w którym można było posłuchać wykładu z astronawigacji przedstawionego przez jedną ze studentek przy wsparciu Marka Szczepańskiego.


Fot. Uniwersytet Morski w Gdyni


Fot. Uniwersytet Morski w Gdyni

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.