• <

Bielan: USA są drugim największym inwestorem w Polsce; w środę prezydent ogłosi kolejną inwestycje

ew

23.06.2020 22:10 Źródło: PAP
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Bielan: USA są drugim największym inwestorem w Polsce; w środę prezydent ogłosi kolejną inwestycje

Partnerzy portalu

Bielan: USA są drugim największym inwestorem w Polsce; w środę prezydent ogłosi kolejną inwestycje - GospodarkaMorska.pl

USA są drugim największym inwestorem zagranicznym w Polsce; prezydent Andrzej Duda mówił o wielkiej inwestycji Microsoftu. Wiemy, że jutro ogłosi kolejną inwestycje, większą od Microsoftu, Google to jest ponad 3 tys. dobrze płatnych miejsc pracy - zaznaczył rzecznik sztabu prezydenta Adam Bielan.

Bielan pytany w TVP Info o środową wizytę prezydenta Andrzeja Dudy w USA podkreślił, że jest on pierwszą głową obcego państwa, która będzie wizytować Biały Dom od czasu wybuchu epidemii koronawirusa. "Stany Zjednoczone są nie tylko naszym najważniejszym partnerem, jeśli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa militarnego i energetycznego, ale są również drugim największym inwestorem w Polsce" - zauważył.

"Intensywność kontaktów pomiędzy prezydentami Dudą i Trumpem pokazują, że w tej chwili mamy najlepsze w historii relacje polsko-amerykańskie i wszyscy, niezależnie od opcji politycznych, powinniśmy się z tego cieszyć" - dodał.

Polityk podkreślał, że wizyta prezydenta Dudy w USA będzie bardzo ważna z punktu widzenia relacji gospodarczych. "Amerykanie są drugim największym inwestorem zagranicznym w naszym kraju, zainwestowali ponad 60 mld dolarów w naszym kraju, tworzą ponad 260 tysięcy miejsc pracy. Kolejne inwestycje będą ogłoszone w najbliższych dniach. Pan prezydent Duda mówił o wielkiej inwestycji Microsoftu. Wiemy, że jutro ogłosi kolejną inwestycję, bardzo dużą, jeszcze większą od Microsoftu, Google, to jest ponad 3 tysiące dobrze płatnych, bardzo perspektywicznych miejsc pracy w sektorze IT, nowoczesnych technologii" - poinformował Bielan.

legal_marine_mateusz_romowicz_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.