• <

Wynik wyszukiwania - "rmc" - Wiadomości

W Finlandii położono stępkę pod pierwszą korwetę typu Pohjanmaa

W fińskiej stoczni w Rauma odbyła się 11 kwietnia uroczystość położenia stępki pod pierwszą z czterech wielozadaniowych korwet projektu Laivue 2020. Mają one wzmocnić potencjał Marynarki Wojennej Finlandii (Merivoimat).
11.04.2024

Woźniak: wtorkowe NWZA Orlenu może "rozmontować" fuzję Orlenu z PGNiG

Zdaniem byłego prezesa PGNiG Piotra Woźniaka wtorkowe NWZA Orlenu może "rozmontować" fuzję Orlenu i PGNiG, jeśli nie zgodzi się na sprzedaż przez Orlen operatora magazynów gazu - spółki Gas Storage Poland.
06.02.2024

Kluczowy moment dla fińskiej branży okrętowej. Rusza budowa pierwszej, wyjątkowej korwety

To był ważny dzień w stoczni Rauma Marine Constructions (RMC). 30 października odbyła się ceremonia cięcia blach pod budowę pierwszej, wielozadaniowej korwety typu Pohjanmaa, programu Squadron 2020. Tak jak polski program "Miecznik", ma być to początek wzmacniania nie tylko marynarki wojennej, ale też branży stoczniowej.
31.10.2023

Uwaga Wodór! "Energia i magazynowanie - rozmowa z Barbarą Adamską - prezeską PSME " [ODCINEK SPECJALNY 19]

Najnowszy odcinek Uwaga Wodór! pt. "Energia i magazynowanie - rozmowa z Barbarą Adamską - prezeską PSME " jest już w sieci!
27.06.2023

Uwaga Wodór! Podcast - Jak dobrze zacząć, czyli systemy wspomagające projektowanie? [ODCINEK SPECJALNY #4]

Najnowszy odcinek Uwaga Wodór! pt. "Jak dobrze zacząć, czyli systemy wspomagające projektowanie?" jest już w sieci! Prowadzący Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski, zaprosili do rozmowy ekspertkę Katarzynę Więckiewicz-Dominiczak z e-engineer.
11.06.2023

Nawigowanie pomiędzy globalnymi sporami. Analiza rynku frachtowego i czarterowego (tygodnie 16 – 19/2023)

Nadal główny wpływ na sytuację geopolityczną jak i ekonomiczną światowej gospodarki mają obecne wydarzenia, które odbywają się na międzynarodowej arenie. Spory między USA i Chinami, trwająca na Ukrainie wojna i wiele innych wydarzeń niewątpliwe zaburzają dotychczasowe rozumienie zależności i wzorców handlu międzynarodowego, w tym morskiego. Ten proces trwa już od wielu miesięcy. Zmiany na rynku a także nieustanne dostosowywanie do ciężkiej sytuacji przez przewoźników nieustannie trwają.
29.05.2023

Uwaga Wodór! Podcast - Energetyka jądrowa - czy w Polsce się to uda? [ODCINEK 18]

Najnowszy odcinek Uwaga Wodór! pt. "Energetyka jądrowa - czy w Polsce się to uda?" jest już w sieci! Prowadzący Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski, zaprosili do rozmowy profesora Ludwika Pieńkowskiego, wykładowcę AGH i eksperta KGHM - z którym poruszają tematykę energetyki atomowej.
16.05.2023

15 osób w szpitalu po przewróceniu się statku w suchym doku w stolicy Szkocji

Szkockie pogotowie ratunkowe podało, że wiele osób odniosło obrażenia, a 15 z nich trafiło do szpitala, po tym jak statek przewrócił się w środę w suchym doku w dzielnicy Leith w stolicy Szkocji Edynburgu.
22.03.2023

[WIDEO] Pożar w hiszpańskim kurorcie zniszczył 100 jachtów i łodzi

Około 100 jachtów i łodzi zostało zniszczonych przez pożar w porcie kurortu Marbella, na południu Hiszpanii, podały władze popularnej wśród turystów gminy.
12.01.2023

900 pasażerów ewakuowanych z promu w USA z powodu pożaru

Ratownicy ewakuowali prawie 900 pasażerów z promu Staten Island w czwartek wieczorem po pożarze w maszynowni statku, pięć osób zostało rannych, trzy z nich wymagają leczenia szpitalnego, poinformowała telewizja WNBC.
23.12.2022

Uwaga Wodór! Podcast - O NesoBusie - Polskim Autobusie Wodorowym - oraz planach Grupy Polsat na zeroemisyjny transport nad Wisłą [Odcinek 12]

Grupa Polsat to nie tylko potęga medialno-telekomunikacyjna w naszym kraju, ale również coraz większa siła na polskim rynku energetyczno-paliwowym.
12.12.2022

Nowy prom dla Tallink już odebrany. Polacy mieli udział w budowie

Fińska stocznia RMC przekazała już nowy prom MyStar zamawiającej spółce Tallink Superfast, będącej częścią estońskich linii Tallink Grupp. W budowie promu udział miały polskie stocznie.
08.12.2022

Eksplozje na rosyjskich okrętach. Ukraina nie potwierdza [WIDEO]

W sobotę rano pojawiły się informacje o eksplozjach w porcie w Sewastopolu na Krymie. Źródła donoszą, że ukraińskie drony zaatakowały skutecznie cztery stacjonujące tam okręty wojenne sił rosyjskich, w tym fregatę Admirał Makarow, flagowy okręt Floty Czarnomorskiej. Żadna ze stron nie potwierdziła jeszcze jednoznacznie, co się wydarzyło.
30.10.2022

Uwaga Wodór! Podcast - O roli, jaką w transformacji energetycznej mogą odegrać zielone gazy płynne, opowiada Bartosz Kwiatkowski z Polskiej Organizacja Gazu Płynnego [odcinek 12]

Dzisiaj premiera dwunastego odcinka podcastu Uwaga wodór! O kryzysie energetycznym, zmianach klimatycznych i , z rozproszonymi źródłami energii i równym dostępem do zasobów. Prowadzący Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski, zaprosili do rozmowy eksperta Bartosza Kwiatkowskiego dyrektora Polskiej Organizacji Gazu Płynnego.
05.10.2022

Uwaga Wodór! Podcast - O tym skąd pochodzi i jak powstaje paliwo do pierwszej w Polsce stacji tankowania wodoru PKN Orlen S.A.? [odcinek 7]

Dzisiaj premiera najnowszego 7 odcinka podcastu Uwaga Wodór! O tym skąd pochodzi i jak powstaje paliwo do pierwszej w Polsce stacji tankowania wodoru Grupy Orlen?
08.07.2022

Uwaga Wodór! Podcast - Projekty wodorowe w obszarze usług komunalnych. [odcinek 5]

Dzisiaj premiera piątego odcinka podcastu Uwaga wodór! Projekty wodorowe w obszarze usług komunalnych. Prowadzący Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski, zaprosili do rozmowy eksperta inż. Wojciecha Nowaka, kierownika projektów wodorowych w Grupie Veolia.
09.05.2022

Uwaga Wodór! Podcast - O energetyce i paliwach jutra. [odcinek 4]

Dzisiaj premiera czwartego odcinka podcastu Uwaga wodór! O energetyce i paliwach jutra.
12.04.2022

Uwaga Wodór! Podcast - Organizacje wspierające rozwój gospodarki wodorowej [odcinek 3]

Dzisiaj premiera trzeciego odcinka podcastu Uwaga wodór! Organizacje wspierające rozwój gospodarki wodorowej.
15.03.2022

Uwaga Wodór! Podcast - Wodór to ekologia czy biznes? [odcinek 2, część 2]

Dzisiaj premiera drugiej części drugiego odcinka podcastu Uwaga wodór! Eksperci Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski odpowiadają na bardzo istotne pytanie: Wodór to ekologia czy biznes?
27.01.2022

Uwaga Wodór! Podcast - Wodór to ekologia czy biznes? Odcinek 2 część 1

Dzisiaj premiera drugiego odcinku podcastu Uwaga wodór! Eksperci Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski odpowiadają na bardzo istotne pytanie - wodór to ekologia czy biznes?
17.01.2022

Do 405 wzrosła liczba ofiar najbardziej niebezpiecznego w tym roku tajfunu Rai

Do 405 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych na skutek tajfunu Rai, który w połowie grudnia spustoszył centralne prowincje Filipin - poinformował w piątek Ricardo Jalad, dyrektor filipińskiej agencji zarządzania kryzysowego NDRRMC.
31.12.2021

Uwaga wodór! Premiera podcastów o zielonej energetyce na ZielonaGospodarka.pl

Uwaga Wodór! To nowa seria podcastów o transformacji energetycznej, dekarbonizacji i zrównoważonym rozwoju gospodarki, czyli trendach, które coraz mocniej zarysowują się w naszym otoczeniu – w których wodór postrzegany jest jako nośnik energii i zeroemisyjne paliwo przyszłości.
16.12.2021

Mitsubishi Shipbuilding skutecznie wychwytuje CO2 ze spalin statków

Mitsubishi Shipbuilding, część MHI Group, wraz ze swoimi partnerami uruchomiła projekt wychwytywania dwutlenku węgla na statku towarowym z ambicją opracowania komercyjnych systemów, które zmniejszyłyby wkład sektora w zmiany klimatu.
30.10.2021

Bariery produkcji zielonego wodoru na morzu

Zwolennicy niektórych z pierwszych morskich projektów wodorowych mają niewielką nadzieję na osiągnięcie zysku.
07.10.2021

Van Oord zamawia Mega Jack-Up do instalacji morskich turbin wiatrowych o mocy 20 MW

Van Oord zamówił nowy, ekologiczny statek instalacyjny, który będzie mógł pracować na metanolu i instalować turbiny wiatrowe o mocy do 20 MW. Inwestycja wpisuje się w rosnące światowe zapotrzebowanie na morskie farmy wiatrowe. Statek zostanie zwodowany w 2024 roku.
04.10.2021

Uruchomienie nowego połączenia przez kanał La Manche [podsumowanie tygodnia 29/2021]

W naszym cotygodniowym przeglądzie w telegraficznym skrócie informujemy o najważniejszych wydarzeniach minionych dni; o sprawach, którymi żyje lub wkrótce będzie żyła branża promowa. W tym tygodniu m.in. o nowej ofercie DFDS. Firma wystartowała z serwisem cargo na linii Calais-Sheerness.
20.07.2021

Na terenie terminala Arthur Kill powstanie hub morskiej energetyki wiatrowej

Amerykańska grupa inwestycyjna Apollo Global Management poinformowała, że jej fundusze (Fundusze Apollo) zawarły umowę z Arthur Kill Terminal w zakresie rozwoju na jego terenie portu instalacyjnego i serwisowego dla morskiej energetyki wiatrowej rozwijanej w regionie Stanu Nowy Jork. Bez wątpienia za administracji Joe Bidena inwestycje w offshore wind na terenie USA nabrały tempa.
18.07.2021

Szwedzka Komisja ds. Badania Wypadków: 8 lipca ruszą prace przy wraku promu "Estonia"

Szwedzka Komisja ds. Badania Wypadków (SHK) podała w piątek, że 8 lipca rozpocznie prace przy wraku promu "Estonia". Dochodzenie ma wyjaśnić kwestię dziury w kadłubie, którą jesienią ubiegłego roku pokazali twórcy filmu dokumentalnego.
18.06.2021

Koniec prac przy budowie gdyńskiego terminalu promowego - Podsumowanie tygodnia 16/2021

W naszym cyklicznym przeglądzie w telegraficznym skrócie informujemy o najważniejszych wydarzeniach minionych dni; o sprawach, którymi żyje lub wkrótce będzie żyła branża promowa. W tym tygodniu m.in. o kończących się pracach przy budowie nowego terminalu promowego w Gdyni, a także o kilku incydentach z udziałem promów, do jakich doszło w minionych dniach.
20.04.2021

Fińska stocznia wznawia produkcję po wybuchu epidemii koronawirusa

25 lutego przywrócono produkcję w fińskiej stoczni Rauma Marine Constructions. Żeby nie stać się ogniskiem zakażeń Covid -19, stocznia była wyłączona z pracy przez ostatni tydzień.
01.03.2021

Tygodniowy przegląd promowy, a w nim m.in. o inauguracji szybkiego połączenia Ystad-Sassnitz

W cotygodniowym przeglądzie Promy SKAT w telegraficznym skrócie informują o najważniejszych wydarzeniach minionych dni - o sprawach, którymi żyje lub wkrótce będzie żyła branża promowa. W tym tygodniu m.in.: o uruchomieniu przez firmę Förde Reederei Seetouristik szybkiego serwisu promowego, łączącego Szwecję oraz Niemcy.
22.09.2020

Fińska stocznia rozpoczęła budowę promu dla Tallinka pomimo pandemii koronawirusa

Pomimo globalnej pandemii koronawirusa, fińska stocznia Rauma Marine Construction rozpoczęła 6 kwietnia produkcję nowego promu MyStar dla armatora Tallink.
06.04.2020

TT-Line zamawia dwa promy w Rauma Marine Construction

Stocznia Rauma Marine Constructions (RMC) i australijskie przedsiębiorstwo TT-Line Company podpisały wstępne porozumienia odnośnie budowy dwóch prómów pasażersko-samochodowych. Budowa ma rozpocząć się na początku 2021 roku i wpłynąć na zatrudnienie około 3500 osób.
28.02.2020

Saab otrzymał zamówienie w programie Squadron 2020

Saab podpisał kontrakt z Dowództwem Logistycznym Fińskich Sił Zbrojnych oraz otrzymał zamówienie na dostawę i integrację systemów walkidla nowych korwet klasy Pohjanmaa w ramach programu Squadron 2020.Umowa i zamówienie są konsekwencją wyboru rozwiązań Saab przez rząd Finlandii, ogłoszonego 19 września br.
27.09.2019

Finlandia: Siły zbrojne zamówią w krajowej stoczni 4 korwety wielozadaniowe

Stocznia w Raumie nad Zatoką Botnicką zbuduje cztery wielozadaniowe korwety dla fińskiej marynarki wojennej. Wartość zatwierdzonego w czwartek przez rząd zamówienia, którego częścią jest także zakup systemu bojowego od szwedzkiego koncernu Saab, to ponad 1,2 mld euro.
19.09.2019

Tallink poszukuje nazwy dla swojego nowego promu dual-fuel

Fińskie Tallink Grupp rozpoczęło międzynarodowe poszukiwania nazwy dla swojego nowego promu napędzanego paliwem LNG. Budowa jednostki w fińskiej stoczni Rauma Marine Constructions rozpocznie się na początku przyszłego roku, po tym, jak Tallink pozyska kredyt na jej sfinansowanie.
05.08.2019

Tallink pozyskał finansowanie na nowy prom LNG

Estoński Talling Grupp zaciągnął kredyt w wysokości 197,6 mln euro na budowę szybkiego promu o napędzie LNG. Jednostka, powstająca obecnie w fińskiej stoczni Rauma Marine Constructions Oy, jest warta ogółem 247 mln euro.
07.07.2019

Tallink zamówił nowy prom napędzany LNG

Estoński armator, Tallink Grupp, podpisał kontrakt z fińskim zakładem Rauma Marine Constructions (RMC) na budowę szybkiego promu napędzanego LNG. Umowa, o wartości 281 mln dolarów, został podpisany 27 marca.
28.03.2019

Projekt promu pasażerskiego dla Wasaline powstanie m.in. w Polsce

Grupa Deltamarin poinformowała w oficjalnym komunikacie o podpisaniu umowy ze stocznią Rauma Marine Constructions Oy (RMC) na zaprojektowanie promu pasażerskiego dla fińsko-szwedzkiego konsorcjum Kvarken Link AB. Jak czytamy: "prace będą prowadzone przez 13-14 miesięcy w biurach Deltamarin w Finlandii i Polsce".
13.03.2019

Nowy prom dla Wasaline. Zawarto kontrakt!

Kvarken Link – właściciel marki Wasaline – oraz przedstawiciele stoczni Rauma Marine Constructions (RMC) podpisali wczoraj wiążący kontrakt na budowę nowego promu, który będzie pływał na trasie Vaasa-Umeå.
22.01.2019

Nowoczesny i ekologiczny prom dla Wasaline. Podpisano list intencyjny

Początek budowy nowego promu dla Wasaline zbliżą się wielkimi krokami. Kilka lat po pojawieniu się pierwszych informacji o budowie nowego statku, przedstawiciele Kvarken Link – operatora, który pod marką Wasaline obsługuje połączenie promowe przez Zatokę Botnicką – podpisali list intencyjny ze stocznią Rauma Marine Constructions (RMC).
17.01.2019

Premier powołał Karola Okońskiego na stanowisko Pełnomocnika Rządu do spraw Cyberbezpieczeństwa

Premier Mateusz Morawiecki powołał Karola Okońskiego, sekretarza stanu w Ministerstwie Cyfryzacji, na stanowisko Pełnomocnika Rządu do spraw Cyberbezpieczeństwa - poinformowało w piątek Ministerstwo Cyfryzacji.
08.12.2018

Nowy prom dla Tallink. Podpisano list intencyjny

Grupa Tallink będzie miała nowy prom. Firma podpisała właśnie list intencyjny na budowę nowej jednostki. Statek będzie służył do obsługi połączenia Tallinn-Helsinki.
18.10.2018

Filipiny i Chiny przygotowują się na nadejście supertajfunu Mangkhut (wideo)

Władze Filipin kontynuują w piątek akcję ewakuacyjną w związku ze zbliżającym się do ich wybrzeży supertajfunem Mangkhut, na trasie którego mieszka ponad 5 mln Filipińczyków. Potężny cyklon zagraża również Tajwanowi, Hongkongowi i Chinom kontynentalnym.
14.09.2018

Nowy prom dla Molslinjen już gotowy. Hammershus w drodze do Køge

Długo wyczekiwany, nowoczesny prom, który powstał w Finlandii dla firmy Molslinjen, jest już gotowy. Ukończona jednostka zmierza właśnie do Køge. Hammershus, bo o nim mowa został przekazany przez Stocznię Rauma Marine Constructions (RMC). To pierwsza jednostka, która wyszła z tej stoczni.
24.08.2018

Gigantyczny przetarg na pogłebienie toru wodnego Szczecin-Świnoujście roztrzygnięty

Konsorcjum dwóch największych na świecie firm hydrotechnicznych wygrało przetarg na pogłębienie toru wodnego do Świnoujścia do 12,5 metra. Informcję podał jako pierwszy portal Kuriera Szczecińskiego. Wybrana belgijsko-holenderska oferta opiewa na 1,336 mld zł.
01.08.2018

Morze wyrzuciło na plażę dziwne stworzenie. Przypomina potwora z Loch Ness (wideo)

Dziwne stworzenie na plaży w stanie Georgia. Jeff Warren wraz z synem, którzy dokonali odkrycia, początkowo myśleli, że to foka. Gdy podeszli bliżej, okazało się, że się pomylili.
21.03.2018

Najnowsza morska centrala zegarowa WEMPE w ofercie Alphatron Marine Poland

Alphatron Marine Poland jako autoryzowany dystrybutor systemów zegarowych niemieckiej firmy Gerhard D. Wempe KG, wprowadza na polski rynek najnowszy model cyfrowej centrali zegarowej Master Clock 20025.
28.11.2017

Nowy prom dla Molslinjen coraz bliżej ukończenia

Prace nad nowym promem dla Molslinjen wchodzą w decydującą fazę. Przedstawiciele fińskiej stoczni, gdzie powstaje jednostka, przyznali, że udało się wyprzedzić harmonogram i obecnie nic nie zagraża planowanemu terminowi dostarczenia jednostki. Powoli nabiera ona swoich ostatecznych kształtów.
25.09.2017

Deltamarin zaprojektuje rozwiązania dla fińskiej marynarki

Deltamarin podpisał kontrakt z Rauma Marine Constructions (RMC) na wykonanie podstawowego projektu wyposażenia pokładowego oraz systemów siłownianych statków w ramach programu Squadron 2020 w Finlandii. Prace będą wykonywane na terenie klienta w Rauma i Turku i potrwają do wiosny 2018 roku.
25.08.2017

Konosament – inkorporacja czarterowej klauzuli arbitrażowej i prawa właściwego – analiza sprawy „The Golden Endurance”.[1]

Ładunek spaletyzowanych otrębów pszennych (6.489,95 mt) został załadowany na statek ,,Golden Endurance” w czerwcu i lipcu 2013 r. w trzech portach załadunkowych – Gabon (Owendo), Togo (Lome) oraz Ghana (Takoradi) z portem przeznaczenia w Maroko. W związku z załadunkiem wystawione zostały trzy „sety” konosamentów, które określone zostały jako: ,,konosamenty z Owendo” wydane w dn. 27.06.2013 r. ,,konosamenty z Lome” wydane w dn. 22.07.2013 r. oraz ,,konosamenty z Takoradi” wydane w dn. 22.07.2013 roku. Wszystkie ww. konosame
05.03.2016

Komisja Europejska przedstawiła propozycję wielkości uprawnień do połowów

3 września Komisja Europejska przedstawiła propozycję wielkości uprawnień do połowów dla głównych gatunków pozyskiwanych na cele handlowe w Morzu Bałtyckim.
05.09.2014

Dziękujemy za wysłane grafiki.