• <

Wynik wyszukiwania - "proces" - Wiadomości

Zbliża się finał sprawy kontrowersyjnego jachtu. W tle wieloletnie śledztwo, Władimir Putin i luksusowe wyposażenie

Nie mieć końca wydaje się sprawa z 2010 roku, gdy doszło do katastrofy z udziałem kadłuba luksusowego jachtu Graceful (obecnie Kosatka) , który zdaniem rosyjskojęzycznych komentatorów ma należeć do Władimira Putina. Choć oskarżony o spowodowanie wypadku kapitan polskiego holownika został uniewinniony przez sąd pierwszej instancji, tak śledczy jak i firma zarządzająca statkiem zaskarżyły tę decyzję. Stawką jest odszkodowanie liczone w milionach złotych.
28.05.2024

Ruszył proces ws. patrolowca Straży Granicznej, dostarczonego przez stocznię z Francji

Przed Sądem Okręgowym w Gdańsku w czwartek rozpoczął się niejawny proces w sprawie zakupu jednostki patrolowo-ratowniczej dla Morskiego Oddziału Straży Granicznej (MOSG). Stocznia francuska Socarenam domaga się dodatkowych 5 mln euro za zbudowany statek.
23.05.2024

Dania. Ruszył proces w sprawie morderstwa na kutrze

Pięciu mężczyzn w wieku od 29 do 42 lat, członków załogi kutra rybackiego Inger Katrine, stanęło dziś przed sądem w duńskim Holstebro. Są oskarżeni o morderstwa 41-letniego mężczyzny w trakcie połowów na Morzu Północnym.
29.04.2024

Ciemne chmury nad Orlen Trading Switzerland. Utracone zaliczki dotyczyły ropy m.in. z Wenezueli

Ok. 400 mln dol. utraconych przez spółkę Orlen Trading Switzerland (OTS) było przedpłatami na dostawy ropy, głównie z Wenezueli, przy udziale pośredników - przekazał we wtorek nowy zarząd OTS. Przedpłaty z grudnia 2023 r. nie przełożyły się na dostawy towaru.
23.04.2024

Oficer Marynarki Wojennej Włoch skazany na więzienie. Był rosyjskim szpiegiem

Wyrok 20 lat więzienia za szpiegostwo na rzecz Rosji i korupcję wymierzył w piątek sąd w Rzymie oficerowi włoskiej marynarki wojennej Walterowi Biotowi - podała agencja ANSA. Został aresztowany na parkingu w stolicy Włoch w marcu 2021 roku w chwili, gdy przekazywał tajne dokumenty urzędnikom rosyjskiej ambasady.
22.01.2024

Rosyjski milioner "zakochał się w morzu" i kupił fińskie wyspy na strategicznym szlaku

W Turku w Finlandii przed sądem stanął rosyjski milioner Paweł Mielnikow, oskarżony o malwersacje księgowe i oszustwa podatkowe. Zakochałem się w morzu, kupiłem łódź, a fiński archipelag jest piękny – tłumaczył Rosjanin, wyjaśniając powody zakupu kilku wysp położonych na strategicznym szlaku morskim do Wysp Alandzkich i Szwecji.
08.01.2024

Finał głośnego procesu w chińskiej branży stoczniowej. Były prezes CSIC skazany za korupcję

Sąd w Szanghaju skazał Hu Wenminga, byłego prezesa China Shipbuilding Industry Company Limited (CSIC) na 13 lat więzienia i zapłatę równowartości 700 tys. dolarów. To efekt kilkuletniego śledztwa i procesu wielkiego skandalu korupcyjnego, jakiego miał się dopuścić niegdyś czołowy przedstawiciel chińskiej branży stoczniowej.
29.12.2023

Kapitan statku, który spowodował katastrofę na Dunaju w 2019 roku, skazany na 5,5 roku więzienia

Ukraiński kapitan statku-hotelu Jurij C., który pod koniec maja 2019 roku spowodował katastrofę na Dunaju w Budapeszcie, został we wtorek skazany na 5,5 roku więzienia, poinformowały węgierskie media. W wyniku staranowania mniejszego statku wycieczkowego zginęło wówczas prawie 30 turystów z Korei Południowej.
26.09.2023

Greta Thunberg ponownie oskarżona o blokadę portu naftowego w Malmö

Aktywistka klimatyczna Greta Thunberg została oskarżona w piątek o "nieprzestrzeganie prawa oraz naruszenie porządku" w związku z blokadą portu naftowego w szwedzkim Malmö. Wcześniej Thunberg za podobny czyn została skazana na karę grzywny.
15.09.2023

Trwa rozprawa wicepremiera Salviniego za blokowanie w sierpniu 2019 r. sprowadzenia na ląd migrantów

W piątek, w bunkrze więzienia Pagliarelli w Palermo odbywa się kolejna rozprawa włoskiego wicepremiera Matteo Salviniego. Jest oskarżony o blokowanie w sierpniu 2019 r. przez sześć dni wejścia do portu na wyspie Lampedusie hiszpańskiego statku "Open Arms" z 147 migrantami na pokładzie.
15.09.2023

The "Ever Given" [2023] – pierwsze prawne starcie

Około godz. 05:04 UTC w dniu 23 marca 2021 roku, kontenerowiec (ULCV) EVER GIVEN wszedł na mieliznę w Kanale Sueskim. Statek pozostał unieruchomiony przez sześć dni, blokując przejście kanałem w obu kierunkach.
08.09.2023

Kolejny oligarcha walczy o jacht. I wygrywa

Proputinowski miliarder Aliszer Usmanow nie ustaje w walce przeciw sankcjom UE i odnosi w tym sukcesy. Niemieccy śledczy ponieśli kolejną porażkę w ściganiu rosyjsko-uzbeckiego oligarchy: Sąd Okręgowy we Frankfurcie uznał za nielegalne przeszukanie biur prawników z Monachium, reprezentujących Usmanowa – poinformował portal Zeit Online.
06.09.2023

Ocalony z katastrofy statku Costa Concordia musiał zapłacić stoczni za proces, który jej wytoczył

82-letni Włoch, który przeżył katastrofę statku Costa Concordia, został skazany na zapłacenie stoczni kosztów sądowych przegranego przez siebie procesu, jaki jej wytoczył. Pomagająca mu organizacja obrony praw konsumentów wysłała ostatnią transzę – w monetach, ważących ponad 30 kilogramów.
28.06.2023

Afera w Finlandii. Inżynier skopiował plany największego wycieczkowca świata

W sądzie w Turku rozpoczął się proces w sprawie o szpiegostwo przemysłowe. Doświadczony projektant okrętów tuż przed odejściem z pracy skopiował cenne pliki z planami największego wycieczkowca świata. Następnie nawiązał współpracę ze stocznią w Chinach.
18.05.2023

Były dowódca wachty skazany za przyczynienie się do zatonięcia norweskiej fregaty

Były dowódca wachty fregaty KNM Helge Ingstad, należącej do marynarki wojennej Norwegii, został skazany w poniedziałek przez sąd w Bergen na 60 dni więzienia w zawieszeniu za przyczynienie się do zatonięcia jednostki w 2018 roku.
15.05.2023

2 mln dolarów kary za zanieczyszczenie Mississippi przez statki

Amerykański Departament Sprawiedliwości poinformował w styczniu, że Empire Bulkers Limited i Joanna Maritime Limited, dwie powiązane firmy z siedzibą w Grecji, zostały ukarane grzywną w wysokości po milionie dolarów. W uzasadnieniu kary stwierdzono: „popełnienie świadomych i umyślnych naruszeń ustawy o zapobieganiu zanieczyszczeniu przez statki (APPS - Act to Prevent Pollution from Ships) oraz ustawy o bezpieczeństwie portów i dróg wodnych” przez statek M/V Joanna (do 2020 roku M/V Eleni).
07.03.2023

Skandal korupcyjny w US Navy. "Sprzedali kraj za koktajle i karaoke"

Federalna ława przysięgłych w San Diego skazała kpt. Jesusa Vasqueza Cantu na 30 miesięcy więzienia za rolę w długotrwałym skandalu korupcyjnym Glenn Defense Marine Asia, lepiej znanym jako "afera Grubego Leonarda".
28.02.2023

Roszczenia Euronav związane z arbitrażem nadzwyczajnym odrzucone. W tle utworzenie największej na świecie floty tankowców

Belgijska firma posiadająca dużą flotę tankowców poinformowała we wtorek, że awaryjny arbiter odrzucił jej wniosek o zastosowanie środków tymczasowych i przejściowych w związku z wypowiedzeniem przez Frontline ostatecznej umowy o połączeniu obu przedsiębiorstw, którą podpisano w lipcu ubiegłego roku.
08.02.2023

Czy zaniedbania oficera doprowadziły do katastrofy norweskiego okrętu? Dziś rusza proces

Oficer norweskiej marynarki wojennej stanie dziś, w poniedziałek 16 stycznia, przed sądem w związku z oskarżeniem o zaniedbania, które doprowadziły do kolizji okrętu z tankowcem. Do incydentu, w którym zatonęła jedna z najlepszych norweskich fregat, doszło w listopadzie 2018 roku.
16.01.2023

Kopenhaga: nigeryjski pirat uznany za winnego, ale bez kary

Sąd w Kopenhadze uznał schwytanego nigeryjskiego pirata za winnego spowodowania zagrożenia dla duńskich żołnierzy stacjonujących przed rokiem w Zatoce Gwinejskiej. Mężczyzna nie poniesie jednak kary.
04.12.2022

Stany Zjednoczone. Kadetki napastowane na pokładach Maersk pozywają linie

Od kilku miesięcy w Stanach Zjednoczonych trwa gorąca dyskusja na temat bezpieczeństwa kobiet wchodzących w skład załóg statków po tym, jak ukrywająca się pod pseudonimem „Midshipman-X” studentka służąca jako kadet maszynowy na pokładzie frachtowca Maersk opisała napaść seksualną, jakiej dopuścił się jej przełożony. W ostatnich dniach kobieta ujawniła swoją tożsamość i złożyła oficjalną skargę w sądzie.
17.06.2022

"Polska morska energetyka wiatrowa a rozwiązywanie ewentualnych sporów" – wywiad z radcą prawnym Mateuszem Romowiczem

Panie mecenasie, biorąc pod uwagę ostatnie doniesienia wygląda na to, że polski offshore wind przyspiesza. Jak według pana to wygląda legislacyjnie?
07.06.2022

Umowa frachtowa – sankcje USA nałożone na podmioty rosyjskie

Angielski Sąd Gospodarczy (English Commercial Court (HC)) wydał w dniu 03.03.2022 bardzo ciekawe orzeczenie w sprawie ”MUR Shipping BV v RTI Ltd.” [2022] EWHC 467 (Comm). Orzeczenie Sędziego Jacobsa dotyczyło bardzo aktualnych kwestii związanych z sankcjami USA nałożonymi na podmioty rosyjskie w związku z agresją Rosji na Ukrainę.
09.05.2022

Duńczycy uwolnili trzech piratów

Trzech piratów schwytanych przez załogę duńskiej fregaty Esbern Snare zostało wypuszczonych na wolność. Czwarty przebywa w szpitalu.
07.01.2022

Włochy: Salvini nie będzie miał procesu w sprawie przetrzymywania migrantów na statku

Lider prawicowej włoskiej Ligi Matteo Salvini nie będzie miał procesu w sprawie zarzutu przetrzymywania migrantów, jaki postawiono mu za wydarzenia sprzed dwóch lat, gdy jako szef MSW opóźnił zejście uratowanych na morzu rozbitków ze statku na Sycylii.
14.05.2021

Rozpoczął się proces o zadośćuczynienie za niesłuszne zatrzymanie byłego prezesa Grupy Lotos

Dzisiaj w Sądzie okręgowym w Gdańsku ruszył proces, w ramach którego były prezes Grupy Lotos, Paweł Olechnowicz, domaga się 100 tys. złotych zadośćuczynienia od Skarbu Państwa za bezpodstawne zatrzymanie, które miało miejsce pod koniec stycznia 2019 r.
06.08.2020

EU-Cert Sp. z o. o.

Wspieramy Twój sukces zgodnością
Badania laboratoryjne,Ocena zgodności produktów,Certyfikacja systemów zarządzania,Certyfikacja dobrowolna produktów,Certyfikacja procesów spawalniczych,Certyfikacja personelu spawalniczego,Zatwierdzanie procedur operacyjnych połączeń nierozłącznych,eucert,eu cert,eu-cert,eu - cert,eu- cert,eu -cert,certyfikacja,certyfikacja środków ochrony indywidualnej,certyfikacja wyposażenia morskiego,Certyfikacja dronów,Certyfikacja Zakładowej Kontroli Produkcji,Certyfikacja urządzeń ciśnieniowych,PED,certyfikacja systemów zarządzania na zgodność z normami,Certyfikacji Wytwórców materiałów/elementów ,Certyfikacji dotyczącej przenoszenia oznaczeń na materiałach przeznaczonych do wytwarzania urządzeń ciśnieniowych

Tenslab Sp. z o.o.

badania niszczące,badania nieniszczące,obróbka mechaniczna próbek,obróbka cieplna,wzorcowanie,audiustacja,Wzorcowanie (kalibracja) przyrządów pomiarowych w zakresie ciśnienia,Wzorcowanie (kalibracja) przyrządów pomiarowych w zakresie momentu siły,Wzorcowanie (kalibracja) przyrządów pomiarowych w zakresie temperatury i wilgotności względnej,Wzorcowanie (kalibracja) przyrządów pomiarowych w zakresie wielkości elektrycznych dc i ac małej częstotliwości,Wzorcowanie (kalibracja) przyrządów pomiarowych w zakresie wielkości geometrycznych (długość i kąt),Wzorcowanie przyrządów stosowanych w procesach zabezpieczeń antykorozyjnych,Wzorcowanie urządzeń i wzorców do badań NDT

Atlas Copco Polska Sp. z o.o.

Maszyny wyburzeniowe Wiertarki górnicze Wiertnice do wykonywania otworów strzałowych Wiertnice obrotowe do wykonywania otworów strzałowych Wiercenia poszukiwawcze Narzędzia wiertnicze Pojazdy podziemne Geoinżynieria Sprzęt do wierceń szybikowych Obudowa górotworu Wiercenie studni,wydobywanie gazu ziemnego i metanu w pokładzie węgla Sprzęt budowlany do prac drogowych,Sprężarki stacjonarne Sprężarki przewoźne Urządzenia uzdatniające sprężone powietrze Generatory Sprężarki procesowe gazu i turboekspandery Wynajem sprzętu i usługi Części zamienne i usługi posprzedażne,Narzędzia montażowe na sprężone powietrze Elektryczne narzędzia montażowe Technika zamocowań Zapewnienie jakości w dokręcaniu Szlifierki Wiertarki Narzędzia udarowe Podnośniki i wózki Silniki pneumatyczne Akcesoria przewodów powietrza PRO Części zamienne i usługi posprzedażne

Applus Rtd Sp. z o.o

Badania nieniszczące
badania nieniszczące,ochrona radiologiczna,rope access,systemy zarządzania,usługi badawcze,zarządzanie spójnością procesów

Parker Hannifin

Urządzenia i systemy z zakresu napędów i sterowań.
układy hydrauliczne pneumatyczne elektromechaniczne sprzęt do filtracji urządzenia do kontroli procesów przemysłowych układy do podawania płynów i gazów produkty do uszczelniania i ekranowania urządzeniach do regulacji parametrów klimatycznych zastosowania w lotnictwie i aeronautyce.

Tapflo Sp. z o.o.

pompy przemysłowe,pompy offshore,pompy perystaltyczne,pompy dozujące,pompy śrubowe,pompy wirowe,pompy wyporowe,pompy wirnikowe,pompy procesowe,pompy membranowe,pompy magnetyczne,pompy pionowe

BIURO INŻYNIERSKIE AUTOMATYKI

automatyka,budowa systemów automatyki,systemy zabezpieczeń biuro inżynierskie,czujniki,łączniki,przekaźniki,projektowanie systemów zabezpieczeń,systemy mikroprocesorowe,

INWESTYCJE PRZEMYSŁOWE AT Spółka z o.o.

konstrukcje stalowe,konstrukcja odbojowe,automatyzacja procesów produkcyjnych,nadzór inspektorski,dystrybucja produktów aco,doradztwo gospodarcze

Comp-Win Sp. z o.o.

Transport morski,Spedycja morska,Systemy dla logistyki,Planowanie logistyczne,Logistyka magazynowania,Logistyka produkcji,Koszty w logistyce,Zarządzanie transportem,Obieg dokumentów księgowych,Dystrybucja w logistyce,Transport w logistyce,Logistyka w usługach,Technologia informacyjna zastosowanie,Dystrybucja w logistyce,Rozwiązania it,Systemy dla firm,Rozwiązania dla firm,Systemy it,Informatyka dla firm,Optymalizacja procesów,Procesy biznesowe,Modelowanie procesów,Bmpn,Zarządzanie dostawami,Studium przypadku,logistyka w przedsiębiorstwie,zarządzanie informacją,Informacja w zarządzaniu,Kontrola w zarządzaniu,Logistyka w firmie,Logistyka zarządzaniu,

Zintegrowana strategia multienergetyczna bp Polska

W obliczu narastającego na całym świecie popytu na energię oraz cywilizacyjnych wyzwań ekologicznych, kluczowym celem dla tradycyjnych koncernów paliwowych staje się ewolucja w kierunku nowoczesnych przedsiębiorstw multienergetycznych. Podczas tegorocznej konferencji PSEW w Serocku mieliśmy okazję porozmawiać na ten temat z Bogdanem Kucharskim, prezesem bp Polska.
07.09.2023

W gdańskiej stoczni Safe zwodowano statek dla Norwegów

Seihaust już na wodzie. Tzw. fish process vessel zwodowano w miniony piątek. Statek powstaje na zamówienie Fitjar Mekaniske Verksted AS.
25.03.2019

Dziękujemy za wysłane grafiki.