• <

Wynik wyszukiwania - "nurkowanie" - Wiadomości

„Nurkowanie jest rzeczą ludzką”. Rozmowa z właścicielem Centrum Nurkowego Gdynia Dive

Centrum Nurkowe Gdynia Dive od blisko dwudziestu lat gości na mapie Trójmiasta, stając się jednym z najważniejszych graczy na rynku nurkowym w Polsce. To miejsce, gdzie nurkowanie staje się sztuką dostępną dla każdego, dzięki szerokiej ofercie różnorodnych kursów i wysokim standardom. Rozmawiamy z założycielem Centrum, Piotrem Niewińskim, który nie tylko dzieli się swoją niezwykłą pasją do nurkowania, ale także ukazuje, że to nie tylko sport, ale również filozofia życia.
19.02.2024

Przemytnicy narkotyków skaczą z kontenerowca. Policja pokazuje wideo

Hiszpańska policja opublikowała wideo, na którym widać, jak dwie osoby wyskakują z płynącego kontenerowca. Był to kolejny przypadek przemytu narkotyków, w którym brali udział nurkowie.
31.10.2023

Wyzwanie czai się w głębinach. Polscy marynarze szkola się w działaniach podwodnych podczas Northern Challenge 23

Nurkowie minerzy z z 12. i 13. Dywizjonu Trałowców 8. Flotylli Obrony Wybrzeża znajdują się w Islandii i tam, na lądzie jak i w środowisku morskim, doskonalą umiejętności w zakresie zwalczania zagrożeń w postaci min i innych przedmiotów stwarzających zagrożenie. Międzynarodowe ćwiczenie to okazja do zdobycia nowej wiedzy, sprawdzenia własnych zdolności jak i wymiany doświadczeń z przedstawicielami marynarek wojennych z innych państw.
02.10.2023

Nurkowie z Gdyni zgłębiają tajemnice Frankena [WIDEO]

Nurkowie z gdyńskiego stowarzyszenia Baltictech po 4 latach oczekiwania w końcu zanurkowali na Frankenie.
06.05.2023

Zimowe szkolenie wojskowych nurków na poligonie w Wędrzynie

Na poligonie wojskowym w Wędrzynie (Lubuskie) kończy się zimowe szkolenie wojskowych nurków. Na tegoroczne zgrupowanie przybyło blisko 40 żołnierzy z kilku jednostek z zachodniej części kraju - poinformowała oficer prasowa 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej por. Anna Dominiak.
27.01.2022

Nurkowie złapani na rabunku wraków

Grupa nurków została złapana na gorącym uczynku podczas okradania wraków na Bałtyku. Postępowanie administracyjne prowadzi Urząd Morski w Gdyni.
19.10.2021

ZEA: W Dubaju otworzono najgłębszy na świecie basen do nurkowania [WIDEO]

W Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich otworzono najgłębszy na świecie 60-metrowy basen do nurkowania, gdzie głęboko pod wodą można grać w szachy, piłkarzyki i inne gry, a także odkrywać opuszczone, zatopione miasto - informują w poniedziałek lokalne media.
13.07.2021

Finka Johanna Nordblad z rekordem świata w nurkowaniu swobodnym pod lodem

45-letnia Finka Johanna Nordblad ustanowiła w Hossa, w swoim ojczystym kraju, rekord świata w swobodnym nurkowaniu (bez płetw) pod lodem w tzw. dynamicznym bezdechu. Poruszając się pod wodą poziomo pokonała 103 m, przebywając pod lodem przez dwie minuty i 42 sekundy.
19.03.2021

Surfing na grzbiecie rekinia wielorybiego, czy rodeo z żarłaczem?

Wiele kontrowersji ostatnio wywołują doniesienia związane z “ujeżdżaniem” rekinów. Niebezpieczna “zabawa” w wykonaniu “poszukujących wrażeń” staje się coraz bardziej rozpowszechniona.
25.01.2021

Nurkowanie w towarzystwie rekinów młotów [wideo]

Przeżycie, którego niektórzy panicznie się boją, inni natomiast gdzieś w skrytości ducha o tym marzą, – spotkanie z rekinami.
25.01.2021

Nowo odkryte antyczne wraki w greckich wodach

Wraki statków z greckiej epoki klasycznej i hellenistycznej zostały odkryte w wodach okalających Kassos.
21.01.2021

Mechanizm biologiczny pozwoli chronić materiały przed bakteriami wodnymi

Jedna z substancji wydzielanych przez glony "odstrasza" patogenne bakterie, które osadzają się na powierzchniach w środowiskach wodnych, np. piankach nurków. Mechanizm biologiczny odkryty na UW może przyczynić się do powstania preparatu zabezpieczającego takie materiały.
21.01.2021

Podwodna bazylia bardziej aromatyczna? Rewolucyjny projekt podwodnego ogrodu [foto, wideo]

Już pod koniec drugiego sezonu z wyhodowanej pod powierzchnią wody bazylii i dużej miski sałaty mogli przygotować pesto - Nemo Pesto.
22.12.2020

Służby morskie uratowały zaginionych nurków

Sześciu turystów na Seszelach w ramach zajęć rekreacyjnych wypożyczoną łódką wyprawiło się w morze na nurkowanie. Po zejściu pod wodę okazało się, że zbyt silne prądy i ograniczona przejrzystość wody uniemożliwiają dalsze podziwianie podwodnych widoków. Wynurzeni na powierzchnię nurkowie nie znaleźli łódki, która miała czekać na nich.
16.12.2020

Powstaje niezwykły podwodny park rozrywki

Powstaje niezwykły park "ReefLine" łączący w sobie sztuczną rafę wypełnioną podwodnym życiem z dziełami sztuki i artystycznymi instalacjami.
25.11.2020

Wielki żarłacz tygrysi podniósł adrenalinę nurkom na Malediwach [wideo]

Zwabiona przynętą 4,5-metrowa samica rekina w bardzo efektowny sposób podniosła adrenalinę grupie nurków na Malediwach.
18.11.2020

Chiny wysłały załogowy okręt podwodny na rekordową głębokość do Rowu Mariańskiego [wideo]

Chiński okręt podwodny z 3-osobową załogą wylądował na dnie Rowu Mariańskiego na głębokości 10 909 metrów. Okręt Fendouzhe pobił rekord kraju pod względem najgłębszego nurkowania z załogą.
12.11.2020

102 minuty na 102 lata - nurkowanie dla Niepodległej

We wtorek 10 listopada pracownicy Katedry Technologii Prac Podwodnych Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni uczcili 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości 102 minutowym pobytem pod wodą w basenie testowym.
10.11.2020

Nienaruszona antyczna ceramika w wodach Adriatyku

Antyczna amfora została wydobyta z dnia morskiego w pobliżu chorwackich Wysp Paklińskich, u wejścia do miasta portowego Hvar.
05.11.2020

NASA testuje nowy model kombinezonów kosmicznych pod wodą

Kultowe kombinezony astronautów, które od 40 lat możemy oglądać podczas przekazów z przestrzeni kosmicznej, powoli odchodzą do lamusa. Powód jest bardzo prozaiczny, przestają spełniać rosnące wymagania.
12.10.2020

Estonia kolejnym krajem chroniącym podwodne zabytki w ramach Konwencji UNESCO

Estoński rząd podjął decyzję o przystąpieniu do Konwencji UNESCO o ochronie podwodnego dziedzictwa kulturowego. Porozumienie zapewni między innymi ramy prawne dotyczące kontroli działalności poszukiwaczy skarbów na wodach międzynarodowych.
09.10.2020

Nowy projekt ma poprawić bezpieczeństwo prac podwodnych

Poprawa bezpieczeństwa pracy nurków to cel przygotowanej w resorcie gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej noweli ustawy o wykonywaniu prac podwodnych.
08.10.2020

Deepspot – najgłębszy basen nurkowy z szansą na rekord Guinnessa

Już niebawem będziemy świadkami nie lada wydarzenia na skalę świata. W Polsce, w Mszczonowie pod Warszawą otworzy się Deepspot, czyli najgłębszy basen nurkowy w Polsce, który ma szansę zapisać się na kartach historii i ustanowić oficjalny rekord Guinnessa.
07.10.2020

Festiwal filmów podwodnych SDUFEX 2020 w wirtualnej wersji

Tegoroczna, XXI edycja międzynarodowego festiwalu krótkometrażowych filmów podwodnych SDUFEX, jest jednocześnie pierwszym wirtualnym wydaniem.
02.10.2020

Podróż w głębiny oceanu w ramach luksusowego rejsu wycieczkowcem [wideo]

Pomimo obostrzeń związanych z koronawirusem, firmy oferujące luksusowe rejsy wycieczkowe rozszerzają oferty dla gości. Najnowsze trendy oscylują m.in. wokół podróży w głąb oceanu.
16.09.2020

W wodach Zatoki Puckiej zaginął nurek

Pomiędzy Kuźnicą a Redą zaginął nurek. Mimo szybko podjętej akcji poszukiwawczej mężczyzny nie udało się odnaleźć. Służby zakończyły swoje działania. Koledzy płetwonurka będą kontynuowali poszukiwania na własną rękę.
21.08.2020

Wydobyto pierwsze artefakty z przypadkowo odkrytego przez nurków wraku z XVIII wieku [wideo]

Specjaliści z Centrum Badań Podwodnych RGS rozpoczęli badania tajemniczego statku z początku XVIII wieku, odkrytego na dnie Zatoki Fińskiej. Przyjmuje się, że jest to holenderski statek, który płynął do nowo powstałego wówczas St. Petersburga. Na pokładzie statku znaleziono setki szklanych butelek, dlatego otrzymał kryptonim „Butilocznik”.
17.08.2020

Zjawiskowe muzeum sztuki podwodnej na Wielkiej Rafie Koralowej [foto, wideo]

Jedno z najpiękniejszych miejsc do nurkowania na świecie zostało wzbogacone o kolekcję rzeźb. W scenerii podwodnego życia, brytyjski artysta Jason deCaires Taylor umieścił na 18 metrach pod powierzchnią wody, instalację, której przesłaniem jest przypomnienie niewidocznych wyzwań, z jakimi zmaga się australijska rafa.
14.08.2020

Grecja: Otwarto pierwsze podmorskie muzeum - starożytny wrak statku z amforami

W Grecji zainaugurowano w sobotę pierwsze podwodne muzeum - wrak statku, który zatonął w V wieku p.n.e., a który przewoził tysiące amfor. Zatopiony skarb na Morzu Egejskim będą teraz mogli odkrywać miłośnicy nurkowania.
01.08.2020

W Pile powstała platforma do nurkowania dla niepełnosprawnych

Pływająca baza nurkowa dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami powstała w Pile (Wielkopolskie). Według twórców przedsięwzięcia, platforma rehabilitacji nurkowej jest unikatowym rozwiązaniem w skali świata.
01.08.2020

Włocławek ze specjalistyczną grupą nurków do podwodnych poszukiwań

Od 1 sierpnia we Włocławskim WOPR powstanie Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego.
30.07.2020

Zmarł Jerzy Janczukowicz – płetwonurek, prowadzący Centrum Badań Podwodnych „Rekin”

27 lipca w wieku 82 lat zmarł Jerzy Janczukowicz założyciel i wieloletni prezes Gdańskiego Klubu Płetwonurków „Rekin”.
28.07.2020

SUBMARINE Pomorskie Centrum Nurkowe

kursy nurkowania,submarine,kursy nurkowe,kursy techniczne,wypłynięcia na wraki,nurkowanie,wraki

Przedsiębiorstwo Robót Czerpalnych i Podwodnych Sp. z o.o.

nurkowanie,budownictwo podwodne,prace podwodne,pogłębianie w portach,budowa falochronów,układanie rurociągów,prace hydrotechniczne,ochrona brzegów morskich,prace na rzekach,prcip,prace hydrotechniczne w portach,budowa i remont nabrzeży portowych,roboty konstrukcyjne betonowe,żelbetowe i rozbiórkowe,roboty z zakresu budownictwa lądowego- zmechanizowane,roboty ziemne,kubaturowe i instalacyjne,pogłębianie,inwestycyjne w basenach portowych,pogłębianie konserwacyjne portów i torów wodnych,falochrony,pirsy itd.,tworzenie lądu pod zabudowę przemysłową,ochrona brzegów,zasilanie plaż,wykopy/prace zasypowe przy układaniu rurociągów gazowych o dużych średnicach,układanie rurociągów na dnie morza,układanie kabli podwodnych,wykonanie i układanie wylotów morskich rurociągów z oczyszczalni ścieków i związane z tym wykopy i prace zasypowe,pogłębianie dna rzek,budowa wałów i ochrona przeciw powodziowa,niewybuchy,wydobycie niewybuchów,raporty ferromagnetyczne,oczyszczanie dna morza z niewybuchów

Wędkarstwo morskie - m/y North Star

Wędkarstwo morskie.
wędkarstwkowanie morskie,,kuter,kutry,połowy z kutra,wędkowanie na morzu,nurkowanie morskie,northstar,north-star

ArkCharter

Wędkarstwo morskie !!!
turystyka morska,nurkowanie,wędkarstwo morskie,

Explorer Bałtyckie Centrum Nurkowe

kurs płetwonurek kurs Płetwonurek Młodzieżowy nurkowanie nitroxowe nurkowanie wrakowo-morskie nurkowanie w suchych skafandrach nurkowanie podlodowe trimix obiegi półzamknięte tzw. rebreathery

Galship Marek Gałka

Remonty statków,remonty portowe,serwis statków,prace spawalnicze,spawanie,prace monterskie,techniczna obsługa statków,prace elektryczne,automatyka okrętowa,prace elektroniczne,piaskowanie,malowanie,konstrukcje,naprawa pomp,naprawa silników,naprawa agregatów,atestacja tratw,atestacja łodzi,sprzęt pożarowy,gaśnice,prądownice,stacje CO2,zawiesia,pasy ładunkowe,nurek,nurkowanie,inspekcje podwodne,prace podwodne,mocowanie ładunków,pneumatyka,hydraulika siłowa,pokrywy ładowni,dźwigi,chłodnie,kompresory,prace nurkowe

Przemysł podwodny w Polsce się profesjonalizuje, pracy będzie coraz więcej

W momencie, kiedy w Polsce pojawiają się duże projekty związane z morską energetyką wiatrową, koncepcją Bramy Północnej, rozbudową Portu Centralnego, Portu Zewnętrznego w Gdyni, tam prac podwodnych będzie dużo, ten przemysł się profesjonalizuje, jakby ze strony zlecających i ze strony firm nurkowych – powiedział w rozmowie z portalem GospodarkaMorska.pl Krzysztof Stopierzyński, przewodniczący Komisji Kwalifikacyjnej dla Nurków i współorganizator Konferencji Prace Podwodne 2018, która w czwartek odbyła się w Gdyni. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli przemysłu podwodnego z kraju i ze świata.
16.03.2018

Dziękujemy za wysłane grafiki.