• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Deepspot – najgłębszy basen nurkowy z szansą na rekord Guinnessa

07.10.2020 10:47 Źródło: Newseria
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Deepspot – najgłębszy basen nurkowy z szansą na rekord Guinnessa

Partnerzy portalu

Deepspot – najgłębszy basen nurkowy z szansą na rekord Guinnessa - GospodarkaMorska.pl
fot. Newseria

Już niebawem będziemy świadkami nie lada wydarzenia na skalę świata. W Polsce, w Mszczonowie pod Warszawą otworzy się Deepspot, czyli najgłębszy basen nurkowy w Polsce, który ma szansę zapisać się na kartach historii i ustanowić oficjalny rekord Guinnessa. 

Dokonywanie oficjalnych pomiarów i zbieranie materiału dowodowego, który posłuży londyńskiemu Guinnessowi do weryfikacji polskiego osiągnięcia odbędzie się już 22 października 2020 roku, około godziny 13:00. Do tego czasu, cały basen nurkowy, o głębokości 45,5 metrów zostanie wypełniony wodą. Pomieści on aż 8000 m³ wody. 

W trakcie procesu pomiarowego wykwalifikowani nurkowie zanurzą się z kamerą i przy pomocy specjalnej geodezyjną taśmą mierniczej, potwierdzą całkowitą głębokość basenu.

Całość zostanie udokumentowana na nagraniu wideo. Na miejscu obecna będzie również koordynatorka z Biura Rekordów, która będzie nadzorowała przebieg próby i upewni się, że materiały dowodowe dla londyńskiego Guinnessa zostały sporządzone zgodnie z wytycznymi do rekordu.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.