• <

Aresztowano płetwonurka, który nielegalnie wydobył z wraku ceramikę pochodzącą z okresu od XV do XVII wieku

30.09.2020 10:08 Źródło: Bluelife
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Aresztowano płetwonurka, który nielegalnie wydobył z wraku ceramikę pochodzącą z okresu od XV do XVII wieku

Partnerzy portalu

Aresztowano płetwonurka, który nielegalnie wydobył z wraku ceramikę pochodzącą z okresu od XV do XVII wieku - GospodarkaMorska.pl
fot. MCFA

Za posiadanie około 300 zabytkowych glinianych dzbanów wydobytych z wraku, aresztowano 42-letni mężczyznę - poinformował rzecznik prowincji Preah Sihanouk.

Zatrzymany płetwonurek przechowywał nielegalnie  w swoim domu 281 małych i dużych dzbanów uznawanych za chronione antyki.

W toku śledztwa ustalono, że eksplorowano nieznany wrak zlokalizowany w rejonie w Zatoce Tajlandzkiej, w pobliżu nadmorskiego miasta Sihanoukville, w południowej Kambodży.

Nie wiadomo, w jaki sposób wydobywano zabytki, ani jak długo były w posiadaniu płetwonurka. Odnaleziona ceramika jest podobna do kilkuset innych artefaktów, które w 2015 roku zabrano z zatopionego chińskiego wraku spoczywającego w pobliżu prowincji Koh Kong.

Źródło: Kamila Ostasz/Bluelife

Tagi:
wrak, ceramika, nurek

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.