• <
gryfia_70lat

Włocławek ze specjalistyczną grupą nurków do podwodnych poszukiwań

30.07.2020 12:44 Źródło: DD Włocławek/FB
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Włocławek ze specjalistyczną grupą nurków do podwodnych poszukiwań

Partnerzy portalu

Włocławek ze specjalistyczną grupą nurków do podwodnych poszukiwań - GospodarkaMorska.pl
fot. WOPR Włocławek/FB

Od 1 sierpnia we Włocławskim WOPR powstanie Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego.

W skład  grupy wejdą ratownicy działający w  Grupie Interwencyjnej Włocławskiego WOPR posiadający uprawnienia ratownika wodnego, kwalifikowanej pierwszej pomocy, stermotorzysty, nurka lub kierownika prac podwodnych czy prowadzenia pojazdów uprzywilejowanych.

Jak mówi Sławomir Mularski, prezes włocławskiego WOPR, grupa posiada nurków zawodowych z uprawnieniami do wykonywania prac podwodnych wydanymi przez Urząd Morski. Na bazie tego mogą wykonywać wszystkie prace poszukiwawcze. Dodaje, że WOPR co roku jest wysyłany do poszukiwań podwodnych. We Włocławku do tej pory nie funkcjonowała podobna grupa, dlatego ratownicy postanowili to zmienić.

Do działań SGRWN przeznaczone będą dwie łodzie motorowe dostosowane do działań ratowniczych i poszukiwawczych wyposażone w stacjonarne skanery boczne.

Włocławski WOPR otrzymał dofinansowanie na zakup skanera bocznego holowanego za łodzią oraz dwóch zestawów nurkowych z łącznością podwodną.Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.