• <

Wynik wyszukiwania - "maraton" - Wiadomości

20-lecie Polski w UE. Zwiedzanie latarń morskich 1 maja za złotówkę

Urząd Morski w Gdyni oraz Towarzystwo Przyjaciół Narodowego Muzeum Morskiego zapraszają do wspólnego świętowania 20-lecia Polski w Unii Europejskiej. Z tej okazji, 1 maja 2024 roku latarnie morskie będą dostępne dla zwiedzających za 1 zł. Zwiedzamy pod hasłem: „Dobrze, że jesteśmy razem, bo wspólnie nawigujemy do bezpiecznych portów.”
23.04.2024

Sekwana nadal zanieczyszczona mimo inwestycji za blisko 1,5 mld euro

Zawody olimpijskie w pływaniu na Sekwanie nadal stoją pod znakiem zapytania z powodu skażenia wody, mimo że zainwestowano już 1,4 mld euro na oczyszczenie rzeki. Członkowie kajakarskiego klubu w stolicy Francji "Arc en Seine Kayak" wyłowili z Sekwany podczas spływu plastikowe i organiczne śmieci.
22.04.2024

MŚ w klasie iQFoil – Dziarnowska czwarta, Tarnowski siódmy na Lanzarote

Maja Dziarnowska zajmuje czwarte, a Paweł Tarnowski (oboje SKŻ Ergo Hestia Sopot) siódme miejsce po pierwszym dniu wyścigów mistrzostw świata w windsurfingowej olimpijskiej klasie iQFoil. Na Lanzarote ściga się 212 żeglarzy z 43 państw, w tym 13 polskich deskarzy.
30.01.2024

W pierwszy dzień regat na Lanzarote nie rozegrano żadnego wyścigu

Pierwszego dnia mistrzostw świata w windsurfingowej olimpijskiej klasie iQFoil nie rozegrano, z powodu braku wiatru, żadnego wyścigu. Regaty na Lanzarote potrwają do soboty, bierze w nich udział 212 żeglarzy z 43 państw, w tym 13 polskich deskarzy.
29.01.2024

Mistrzostwa świata olimpijskim testem polskich windsurferów

Ponad 200 zawodników i zawodniczek z 45 krajów rozpoczyna w poniedziałek 29 stycznia mistrzostwa świata w żeglarskiej klasie iQFoil. To nowa windsurfingowa konkurencja w programie Igrzysk Olimpijskich, a dla wszystkich żeglarzy regaty te będą pierwszym poważnym testem przedolimpijskim. Mistrzostwa świata odbędą się na kanaryjskiej wyspie Lanzarote, a na starcie stanie 13 reprezentantów Polski.
28.01.2024

„Le Monde”: uczynienie Sekwany zdolnej do pływania wyzwaniem przed igrzyskami olimpijskimi w 2024 roku

Przed organizatorami igrzysk olimpijskich w Paryżu w 2024 roku stoi poważne wyzwanie uczynienia z Sekwany rzeki zdolnej do przeprowadzenia planowanych zawodów pływackich – napisał francuski dziennik „Le Monde”. Najpoważniejszym zagrożeniem są w tym przypadku obfite opady deszczów.
16.08.2023

Zakaz pływania w Sekwanie zostanie odwołany po stu latach

Po stu latach od wprowadzenia zakazu przez władze Paryża, woda w Sekwanie staje się wystarczająco czysta do kąpieli. Obecnie przy niskim stanie wód jakość wody waha się od "wystarczającej" do "bardzo dobrej", poinformował w poniedziałek portal France24.
11.07.2023

Paweł Tarnowski wygrywa regaty Pucharu Świata w olimpijskiej klasie iQFoil

Paweł Tarnowski (Sopocki Klub Żeglarski) w nieprawdopodobnych okolicznościach wygrywa regaty Pucharu Świata International iQFoil Games w olimpijskiej klasie iQFOiL Regaty odbyły się na kanaryjskiej wyspie Lanzarote, a wzięło w nich udział 84 zawodników i 66 zawodniczek.
29.01.2023

80 lat temu Naziści rozstrzelali polskiego superszpiega, który wysadzał ich okręty

80 lat temu, 4 stycznia 1943 r., polski bojownik greckiego ruchu oporu Jerzy Iwanow-Szajnowicz został rozstrzelany przez Niemców. Zorganizował on siatkę wywiadowczą w porcie Pireus i innych greckich miastach. Niemcy skazali go na trzykrotną karę śmierci. Ostatnie jego słowa brzmiały "Niech żyje Grecja! Niech żyje Polska!".
04.01.2023

Obajtek: 2023 rokiem wyzwań i wahań cen

Rok 2023 będzie czasem dużych wyzwań dla branży energetyczno-paliwowej oraz dla całej światowej gospodarki - ocenia na łamach "Pulsu Biznesu" prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Nadal możemy spodziewać się sporych wahań cen surowców, co będzie odbijało się na całej gospodarce - dodał.
27.12.2022

Ze stoczni uciekają… w pasje. „HanseYachts słynie z kreatywnych ludzi”

Praca przy budowie jachtów nie należy do łatwych. Presja czasu, dokładność, problemy z łańcuchem dostaw niezbędnych komponentów, reżim technologiczny – tu nie da się przyjść do pracy i podejść do swoich obowiązków lekceważąco. Za kadrą największego w Polce producenta jachtów stoją pasje.
19.11.2022

Zmagania na lądzie i na morzu. To będzie sportowa sobota na Półwyspie Helskim

W sobotę, 27 sierpnia, plaża Półwyspu Helskiego będzie areną XII Bałtyckiego Maratonu Brzegiem Morza oraz VII Bałtyckiego Półmaratonu Brzegiem Morza, a także pierwszej edycji biegu 3 Mile Morskie. Dla najmłodszych przygotowano „XI Bałtycki Bieg Brzegiem Morza dla Dzieci” na dystansach 200 i 500 metrów. Na morzu natomiast, zmagać się będą tradycyjnie żeglarze – w corocznej walce o puchar dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni.
24.08.2022

Półwysep Helski na sportowo

W sobotę 27 sierpnia plaże Półwyspu Helskiego przyciągną uwagę biegaczy. Odbędą się tam „XII Bałtycki Maraton Brzegiem Morza”, „VII Bałtycki Półmaraton Brzegiem Morza” i bieg „ 3 Mile morskie”. Zmierzyć się będą mogli także najmłodsi. Na morzu natomiast w corocznej walce o Puchar Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni ścigać się będą żeglarze.
05.08.2022

XI Bałtycki Maraton Brzegiem Morza w najbliższą sobotę

W ostatni weekend wakacji w Jastarni odbędzie się XI Bałtycki Maraton Brzegiem Morza. Towarzyszyć mu będą regaty.
26.08.2021

Zakończenie studiów I stopnia w Akademii Marynarki Wojennej

Akademia Marynarki Wojennej wzbogaciła się o kolejnych absolwentów studiów I stopnia. Uroczystość wręczenia dyplomów odbyła się dziś (19 lutego) w Audytorium AMW. Swoje prace dyplomowe obroniło 75 podchorążych, w tym po raz pierwszy w historii na kierunkach systemy informacyjne w bezpieczeństwie specjalność cyberbezpieczeństwo oraz mechatronika w specjalności prace podwodne.
19.02.2021

Ireneusz Zyska: transformacja energetyczna to szansa dla polskiej gospodarki (wywiad)

Prezentujemy wywiad z wiceministrem ds. klimatu Ireneuszem Zyską na temat polskiej transformacji energetycznej, przeprowadzony przez Mariusza Marszałkowskiego z Instytutu Jagiellońskiego.
25.01.2021

Polscy windsurferzy przed Mistrzostwami Europy w klasie RS:X

Polscy windsurferzy docierają do Vilamoury, gdzie odbędzie się ostatni etap przygotowań do zbliżających się mistrzostw Europy w klasie RS:X. W Vilamourze rywalizować będą zarówno seniorzy, młodzieżowcy oraz juniorzy. Ściganie w Portugalii odbędzie się w dniach 24-29 listopada.
04.11.2020

Norweska księżniczka mistrzynią kraju w surfingu

Norweska księżniczka Ingrid Aleksandra została mistrzynią kraju w surfingu w klasie juniorek, kontynuując bogate rodzinne tradycje sportowe.
29.10.2020

Maja Dziarnowska trzecia w IQFoil International Games

Maja Dziarnowska (Sopocki Klub Żeglarski) na trzecim miejscu w regatach IQFoil International Games. Zawody w nowej olimpijskiej klasie windsurfingowej odbyły się na jeziorze Garda we Włoszech i wystartowało w nich prawie 200 zawodników i zawodniczek.
25.10.2020

Pierwsze konsekwencje klimatycznego oportunizmu

Szczyt UE: Decyzja Rady Europejskiej uzależniła dostęp do środków Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji od zobowiązania się przez państwa członkowskie do wdrażania celu neutralności klimatycznej do 2050 roku. W ten sposób polski rząd zaczynają doganiać konsekwencje ciągłego oporu przed podejmowaniem działań na rzecz ochrony klimatu. Jeśli władze Polski nie zmienią nastawienia, nasz kraj będzie miał do dyspozycji znacznie mniej środków na przeprowadzenie sprawiedliwej transformacji regionów górniczych.
22.07.2020

Morawiecki: porozumienie daje Polsce ponad 124 mld euro w dotacjach, a 160 mld euro z pożyczkami

Porozumienie zawarte na szczycie UE we wtorek nad ranem daje Polsce ponad 124 mld euro w bezpośrednich dotacjach, a razem z uprzywilejowanymi pożyczkami to 160 mld euro w cenach bieżących dla naszego kraju - poinformował premier Mateusz Morawiecki.
21.07.2020

Emilewicz: przygotowujemy wytyczne m.in dla organizatorów targów

Przygotowujemy wytyczne dotyczące odmrażania branż, które skupiają duże grupy osób w jednym miejscu m.in. targowej - wskazała w poniedziałek wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Zapowiedziała, że "jeszcze w czerwcu" zostaną przekazane informacje o otwarciu granic.
08.06.2020

Morawiecki: Tarcza antykryzysowa i finansowa mają służyć ratowaniu miejsc pracy

Tarcza antykryzysowa i tarcza finansowa mają służyć przede wszystkim ratowaniu miejsc pracy; ostatnie zmiany na rynku obligacji i opinie w raportach instytucji finansowych świadczą, że Polska prowadzi działania we właściwy sposób - podkreślił we wtorek premier Mateusz Morawiecki.
21.04.2020

Kolosy przełożone ze względu na koronawirusa

Z uwagi na okoliczności związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Europie i na świecie Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni podjął decyzję o zmianie terminu Mistrzostw Świata w półmaratonie oraz 22. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów połączonych z wręczeniem Kolosów za 2019 rok.
06.03.2020

UE gotowa do negocjacji stosunków z Wielką Brytanią po brexicie

Unijni ministrowie ds. europejskich przyjęli we wtorek w Brukseli mandat do rozmów o przyszłych stosunkach z Wielką Brytanią. Dzięki temu w przyszłym tygodniu ruszy maraton negocjacyjny, który przynajmniej w teorii, ma zostać sfinalizowany przed końcem roku.
25.02.2020

Polacy zdominowali MŚ w windsurfingu lodowym

9 medali zdobyli Polacy w mistrzostwach świata w windsurfingu lodowym WISSA 2020. Zawody odbyły się Lestijärvi w Finlandii.
17.02.2020

Znamy mistrzów Polski w Sprintach w klasie Laser Radial

Przemysław Machowski (MKS Dwójka Warszawa) i Laura Szulc (Chojnicki Klub Żeglarski) mistrzami Polski w sprintach klasy Laser Radial do lat 17. W rywalizacji żeglarzy do lat 19 tytuły mistrzowskie wywalczyli Tytus Butowski (AZS AWFiS Gdańsk) oraz Julia Rogalska (Giżycka Grupa Regatowa).
02.09.2019

X Bałtycki Maraton Brzegiem Morza oraz IX Regaty o Puchar Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni

Już po raz dziesiąty Urząd Morski w Gdyni zaprasza do Jastarni na kolejną edycję bałtyckiego maratonu oraz półmaratonu. W sobotę, 24 sierpnia, piękna plaża półwyspu helskiego będzie areną „X Bałtyckiego Maratonu Brzegiem Morza” oraz „VI Bałtyckiego Półmaratonu Brzegiem Morza”. Na najmłodszych czekają biegi na dystansach 200 i 500 metrów. Na morzu natomiast, zmagać się będą żeglarze – w corocznej walce o Puchar Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni.
23.08.2019

Kino Letnie w Porcie Gdańsk

Już wkrótce Port Gdańsk po raz kolejny zmieni się w centrum rozrywki filmowej. W czasie wakacyjnych weekendów w okolicy Nabrzeża Zbożowego będzie można oglądać filmy pod chmurką. Na Kino Letnie zaprasza Zarząd Morskiego Portu Gdańsk.
05.07.2019

W Gdyni zakończyło się II Forum Wizja Rozwoju (foto, wideo)

W Gdyni zakończył się drugi, ostatni dzień II edycji Forum Wizja Rozwoju. Największe wydarzenie gospodarcze w Polsce północnej miało miejsce w dniach 24-25 czerwca w Akademii Marynarki Wojennej. We wtorek odbyły się kolejne panele z ekspertami z różnych dziedzin w ramach 16 bloków tematycznych.
26.06.2019

W Gdyni rozpoczęło się II Forum Wizja Rozwoju

Za nami pierwszy dzień II Forum Wizja Rozwoju. W budynkach Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni w poniedziałek odbyło się 48 paneli uporządkowanych w 15 bloków tematycznych. W ramach dwudniowego wydarzenia organizatorzy zaplanowali łącznie 100 debat upamiętniających stulecie odzyskania niepodległości z udziałem aż pięciuset ekspertów. Przedsięwzięcie odbywa się pod honorowym patronatem Premiera Mateusza Morawieckiego, który wygłosił przemówienie w czasie Forum oraz na równoległym wydarzeniu – obchodach 35-lecia Solidarności Walczą
25.06.2019

STARTER w 100czni. Oferuje warsztaty, prelekcje, spotkania oraz coworking pod żurawiami

W czerwcu Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER przenosi się na teren 100czni. W jednym z 17 kontenerów, do 30 czerwca 2019 r., odbywają się warsztaty, prelekcje i spotkania: podróżniczy Fuckup Night Trójmiasto, warsztaty o organizacji hackathonów, spotkanie z Godmother, kobiecy spacer po stoczni, pitchingi startupów. Można tu również popracować w niezwykle kreatywnej atmosferze.
19.06.2019

Morawiecki: Będzie obniżenie kosztów pracy przez podniesienie kosztów uzyskania przychodu

500+ od pierwszego dziecka, "trzynastka" w postaci najniższej emerytury 1100 zł dla każdego emeryta, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych, obniżenie kosztów pracy - to nowa "piątka PiS przedstawiona podczas sobotniej konwencji partii.
23.02.2019

Za nami gdyńska edycja festiwalu filmów żeglarskich JachtFilm

W sobotę 2 lutego 2019 roku, w sali kinowej Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni odbyła się kolejna edycja festiwalu filmów żeglarskich JachtFilm. Patronatem honorowym festiwal objął Polski Związek Żeglarski.
08.02.2019

Opłynął wpław Wielką Brytanię. Teraz pokazuje efekty (foto)

Kilka dni temu informowaliśmy o niezwykłym wyczynie 33-letniego pływaka. Ross Edgley został pierwszym człowiekiem, który opłynął wpław Wielką Brytanię. W wodzie przebywał nawet po 12 godzin dziennie, łącznie pokonał 1780 mil. Sukces ten został jednak okupiony ogromnym wpływem na jego ciało. Pływak podzielił się zdjęciami w swoich mediach społecznościowych.
06.11.2018

Ross Edgley jako pierwszy opłynął wpław Wielką Brytanię

Ross Edgley został pierwszym człowiekiem, który opłynął wpław Wielką Brytanię. W niedzielę po pokonaniu 1780 mil wyszedł na brzeg w miejscowości Margate w hrabstwie Kent, gdzie 1 czerwca rozpoczął próbę.
04.11.2018

Marynarze w Maratońskiej Sztafecie Północy

W niedzielę, 16 września, w Helu wystartowała I Maratońska Sztafeta Północy. Do udziału zgłosiło się siedem czteroosobowych drużyn, w tym przedstawiciele 43. Batalion Saperów FOW z Rozewia.
18.09.2018

USA: Do 12 wzrósł bilans ofiar śmiertelnych burzy tropikalnej Florence

Burza tropikalna Florence, która uderzyła w piątek w Karolinę Północną na wschodnim wybrzeżu USA jako huragan, spowodowała śmierć 12 osób - poinformowały w niedzielę media. Siła wiatru słabnie, ale żywioł niesie ze sobą ulewne deszcze.
16.09.2018

Tokio: Organizatorzy i lokalne władze walczą o czystość akwenów

Organizatorzy igrzysk olimpijskich w Tokio w 2020 i lokalne władze walczą różnymi sposobami o poprawę czystości Zatoki Tokijskiej, gdzie odbędą się zawody triathlonowe i pływacki maraton. Jedną z nich jest zasiedlenie wód przez ostrygi, które filtrują wodę.
07.09.2018

Festiwal Regat w Świnoujściu zakończony

Zakończył się 7 dniowy maraton regatowy pod nazwą Świnoujście Sails Festiwal. Rozegrano regaty w 5 klasach gromadząc na starcie ponad 200 uczestników z 7 krajów. Przeprowadzono kilkadziesiąt wyścigów na Zatoce Pomorskiej na 3 różnych trasach. To największa tego typu impreza żeglarska na Pomorzu Zachodnim.
22.08.2018

Bałtycki Maraton Brzegiem Morza już wkrótce!

Tradycyjnie, w ostatni weekend wakacji zapraszamy do Jastarni na kolejną edycję bałtyckiego maratonu oraz półmaratonu. Już w sobotę 25 sierpnia, piękna plaża półwyspu helskiego będzie areną „IX Bałtyckiego Maratonu brzegiem morza” oraz „V Bałtyckiego Półmaratonu brzegiem morza”. Na najmłodszych czekają biegi na dystansach 200 i 500 metrów. Na morzu natomiast, zmagać się będą żeglarze – w corocznej walce o Puchar Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni.
17.08.2018

SPEED na szczycie (wywiad)

Podczas wizyty w gdyńskim porcie skorzystaliśmy z okazji aby porozmawiać z Andrzejem Grubalskim, dyrektorem handlowym firmy SPEED.
14.08.2018

Terlecki: po dwóch latach okazało się, że Polska miała rację w sporze o imigrantów

Po dwóch latach okazało się, że to Polska miała rację w sporze o imigrantów, a polski punkt widzenia zwycięża dziś w naradach na najwyższym, unijnym szczeblu - podkreślił w felietonie dla "Dziennika Polskiego" wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS).
06.07.2018

Sasin o rzekomym porozumieniu w sprawie uchodźców: Próba ratowania własnej pozycji przez Merkel

Szef Komitetu Stałego RM Jacek Sasin zdementował w niedzielę informacje o porozumieniu dotyczącym przyjmowania odsyłanych z Niemiec osób ubiegających się o azyl. Ja rozumiem, że to jest taka dramatyczna próba ratowania własnej pozycji przez kanclerz Niemiec Angelę Merkel - ocenił.
01.07.2018

Premier: Wielki sukces Polski ws. migracji zawdzięczamy naszej konsekwencji

Wielki sukces Polski ws. migracji trzeba zawdzięczać konsekwencji naszych działań - powiedział w sobotę w Rzeszowie premier Mateusz Morawiecki. Przyznał, że w sprawie polityki migracyjnej rozmawiał wielokrotnie z kanclerz Niemiec Angelą Merkel i innymi przywódcami krajów UE.
01.07.2018

Dworczyk ws. ustaleń szczytu UE: Polski punkt widzenia został zaakceptowany przez całą UE

Polski punkt widzenia został zaakceptowany przez całą Unię Europejską i to jest kolejny dowód dla naszych adwersarzy, że warto walczyć o sprawy narodowe, że warto kierować się interesem narodowym - powiedział w piątek szef KPRM Michał Dworczyk.
30.06.2018

Tusk: O wiele za wcześnie, by mówić o sukcesie ws. migracji

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk ocenił w piątek, że mimo zawarcia przez liderów państw UE porozumienia ws. migracji jest o wiele za wcześnie, by mówić o sukcesie. Jego zdaniem to, co udało się osiągnąć na szczycie w Brukseli, to "najłatwiejsza część zadania".
30.06.2018

DZIEŃ NA FX/FI: Osłabienie złotego może wyhamować; dług czeka na CPI

Odbicie EUR/USD i poprawa sentymentu do rynków wschodzących może "przystopować" osłabienie złotego - oceniają ekonomiści. Dodają, że jeśli poniedziałkowa inflacja zaskoczy w górę, może się to negatywnie przełożyć na polskie obligacje, którym i tak ciąży podaż ze strony inwestorów zagranicznych.
30.06.2018

Tyszka: Ustalenia szczytu UE oceniam pozytywnie, ale niepokoi mnie polityka imigracyjna rządu

Ustalenia szczytu UE ws. kwot imigrantów oceniam pozytywnie, ale niepokoi mnie polityka imigracyjna obecnego rządu i zapraszanie do Polski obywateli z Azji i z Ukrainy - powiedział w piątek PAP wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15).
30.06.2018

Kosiniak-Kamysz: Dobrze, że doszło do porozumienia ws. uchodźców

Dobrze, że doszło do porozumienia ws. uchodźców, to duża zasługa zarówno państw członkowskich UE jak i szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska, który przez wiele godzin prowadził negocjacje - ocenił w piątek prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
30.06.2018

Lubnauer: Porozumienie ws. uchodźców to wynik fiaska projektu relokacji

Porozumienie przywódców państw i rządów krajów UE ws. uchodźców jest konsekwencją fiaska projektu relokacji uchodźców; trudno nazwać je sukcesem polskiego rządu - mówiła PAP liderka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.
30.06.2018

Premier: Konsekwencja ws. uchodźców opłaciła się

Konsekwencja w sprawie uchodźców opłaciła się, wzmocniliśmy naszą pozycję w procesie negocjacyjnym, a obecnie musimy znaleźć skuteczne mechanizmy obrony granic zewnętrznych - mówił w piątek premier Mateusz Morawiecki w Brukseli przed rozpoczęciem drugiego dnia szczytu.
30.06.2018

Premier: Najważniejsze, że nie będzie przymusowych relokacji uchodźców

Wzmocniliśmy naszą pozycję w procesie negocjacyjnym, ale najważniejsze, że nie będzie przymusowej relokacji uchodźców, nasze racje tutaj zostały w pełni uznane - powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki przed rozpoczęciem drugiego dnia szczytu UE w Brukseli.
30.06.2018

Premier Czech o ustaleniach szczytu UE w sprawie migracji: Duży sukces

Premier Czech Andrej Babisz jako "duży sukces" określił w piątek ustalenia pierwszego dnia szczytu Unii Europejskiej w sprawie migracji. "Osiągnęliśmy to, że nikt już nie mówi o kwotach przydziału (uchodźców)" - napisał szef rządu na Twitterze.
29.06.2018

Bielan o porozumieniu ws. uchodźców: UE przyznała rację Polsce

Porozumienie przyjęte podczas negocjacji przywódców państw i rządów krajów UE ws. uchodźców, to przyznanie racji Polsce; dobrowolna relokacja to był nasz postulat od początku kryzysu migracyjnego - powiedział w piątek wicemarszałek Senatu Adam Bielan.
29.06.2018

UE: Unijni przywódcy za centrami kontroli migrantów w UE

Przywódcy państw i rządów krajów unijnych uzgodnili podczas maratonu negocjacyjnego w nocy z czwartku na piątek, że w państwach UE powstaną centra kontroli migrantów, w których sprawdzane będzie kto może kwalifikować się do przyznania azylu.
29.06.2018

Premier Czech o ustaleniach szczytu UE w sprawie migracji: duży sukces

Premier Czech Andrej Babisz jako "duży sukces" określił w piątek ustalenia pierwszego dnia szczytu Unii Europejskiej w sprawie migracji. "Osiągnęliśmy to, że nikt już nie mówi o kwotach przydziału (uchodźców)" - napisał szef rządu na Twitterze.
29.06.2018

UE za porozumieniem ws. migracji; powstaną specjalne ośrodki w Europie

Przywódcy państw i rządów krajów unijnych uzgodnili podczas maratonu negocjacyjnego w nocy z czwartku na piątek, że w państwach UE powstaną centra kontroli migrantów, a poza "28" - ośrodki do wysadzania uratowanych na morzu ze statków.
29.06.2018

Gowin o porozumieniu ws. uchodźców: to sukces premiera Morawieckiego i Polaków

Porozumienie przyjęte podczas negocjacji przywódców państw i rządów krajów UE w sprawie uchodźców to kolejny sukces premiera Mateusza Morawieckiego i Polaków - uważa wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.
29.06.2018

Premier: nie będzie przymusowej relokacji uchodźców

Nie będzie przymusowej relokacji uchodźców; osiągnęliśmy porozumienie dobre dla Polski i całej Unii - podkreślił w piątek premier Mateusz Morawiecki.
29.06.2018

Ceny ropy zachowują się różnie po maratonie naftowym OPEC w Wiedniu

Notowania ropy naftowej w USA zniżkują tylko nieznacznie po "maratonie naftowych" OPEC w Wiedniu. Za to Brent bardzo mocno traci na wartości - podają maklerzy.
25.06.2018

Bałtycka Sztafeta - podsumowanie

Bałtycka Sztafeta 2018 to 3361,2 km pokonanych w ciągu 62,5 godziny biegu szlakiem latarni morskich polskiego wybrzeża. Jednak przede wszystkim to 31 śmiałków, którzy zdecydowali się w ten sposób uczcić 100-lecie Niepodległej oraz 100-lecie Marynarki Wojennej niosąc symboliczne światło z Krynicy Morskiej do Świnoujścia. Rekordzista przebiegł 261,2 km. Całe przedsięwzięcie zorganizowała Akademia Marynarki Wojennej wraz z Inspektoratem MW Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.
20.06.2018

Bałtycka Sztafeta na etapie morskim

W Krynicy Morskiej 5 kilometrową pętlą rozpoczęła się Bałtycka Sztafeta 2018. Biegacze pokonali już odcinek do Gdyni i obecnie pokonują etap drogą morską. Na ORP Heweliusz, na którym znajdują się uczestnicy sztafety, bieg odbywa się na bieżniach. Po drodze zapalili światła w latarniach w Gdańsku w Porcie Północnym i w Nowym Porcie oraz w Sopocie. Teraz czas na latarnię w Helu.
15.06.2018

Bałtycka Sztafeta 2018 – jutro odcinek morski

Jeden z odcinków Bałtyckiej Sztafety 2018 to odcinek drogą morską z Gdyni do Helu. Uczestnicy sztafety dobiegną do Basenu Prezydenta w Gdyni, wbiegną na okręt i tam bieg kontynuowany będzie na bieżniach. To ORP „Heweliusz” przepłynie z Bałtycką Sztafetą, ok. 9.00 odcumuje i wyjdzie z portu. W Helu natomiast czeka nas kolejny odcinek, a mianowicie maraton do Rozewia. To nie koniec atrakcji, gdyż dodano kolejny etap Bałtyckiej Sztafety 2018 - z Lt. Gdańsk Port Północny do Lt. Gdańsk Nowy Port.
14.06.2018

Biegacze pokonają w sztafecie ponad 500 km szlakiem polskich latarni morskich

W ramach imprezy Bałtycka Sztafeta 2018 kilkuset biegaczy pokona w trzy dni ponad 500 kilometrów wzdłuż polskiego wybrzeża. Bieg ma uczcić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jego trasa będzie wiodła szlakiem polskich latarni morskich.
30.05.2018

Pobiegnij w Bałtyckiej Sztafecie szlakiem latarni morskich

60 godzin – w takim czasie, według założeń, biegacze i rowerzyści mają pokonać trasę o długości ponad 500 kilometrów. Będzie wyjątkowa, bo przebiegną szlakiem latarni morskich Wybrzeża. Celem jest symboliczne przeniesienie światła z latarni morskiej w Krynicy Morskiej do tej w Świnoujściu. To wszystko w ramach Bałtyckiej Sztafety 2018. Bieg odbędzie się dla uczczenia stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Każdy może wziąć w nim udział, zapisy trwają do 3 czerwca.
18.05.2018

VIII Bałtycki Maraton Brzegiem Morza i VII Regaty o Puchar Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni

Na trasie Jastarnia-Jurata-Władysławowo-Jastarnia 26 sierpnia 2017 r. odbył się VIII Bałtycki Maraton Brzegiem Morza. Zwycięzcą został Paweł Kosek z miejscowości Tychy z czasem 2:56:22. Ubiegłoroczny lider, Marek Dzięgielewski z Dużniewa, tym razem zajął drugie miejsce, przekraczając linię mety jedynie o sekundę później. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zdobył Krzysztof Wolski z Gałkowa Małego. Wśród pań zwyciężyła Aleksandra Jachimczyk z Chrzanowa z czasem 3:40:29. Na podium jako druga uplasowała się Agnieszka Mizera z
06.09.2017

Przebiegł całe wybrzeże w szczytnym celu

Krzysztof Drabik postanowił w 10 dni przebiec ponad 500 kilometrów linią brzegową od Świnoujścia do Gdańska. Dziennie to dłuższy dystans niż maraton! Ale nie tylko dlatego ten bieg jest niezwykły. Śmiałek całą trasę pokonuje żonglując dwiema butelkami. W czwartek dotarł do Gdyni, skąd do mety na molo w Brzeźnie dzieli go już ostatnia prosta. A wszystko po to, aby pobić rekord świata - jednak nie dla sławy, a w szczytnym celu. Żongler zbiera pieniądze na pomoc dzieciom poszkodowanym w wypadkach nad wodą w czasie wakacji.
17.08.2017

Ostatnie szlify przez trzecią wyprawą Aleksandra Doby

Po przygodach związanych z amerykańskim „aresztowaniem” żywności naszego kajakarza, w końcu nadeszła ważna chwila: wodowaniae kajaka. Aleksander Doba odbył również swój rejs próbny, który miał miejsce na rzece Hudson. Kajakarz popłynął pod Statuę Wolności.
28.05.2016

Jest zwycięzca BCT GDYNIA MARATHON 2015

22 sierpnia 2015, na ekstremalnym dystansie 20,5 km z Helu do Gdyni popłynęło 14 pływaków z Polski, Rosji, USA, Argentyny, Niemiec i Portugalii. Temperatura wody na trasie maratonu wahała się pomiędzy 16,5 a 18,6 st. C.
21.08.2015

Maraton Hel-Gdynia odbędzie się w najbliższą sobotę!

Organizatorzy BCT Gdynia Marathon zdecydowali, że Maraton Hel-Gdynia odbędzie się w sobotę, 22 sierpnia. Prognozy synoptyków przewidują na ten dzień najlepsze warunki atmosferyczne oraz termiczne wody.
19.08.2015

Olimpijczycy i mistrzowie świata na starcie BCT Gdynia Marathon 2015

Poznaliśmy listę startową najbardziej ekstremalnego maratonu pływackiego w Polsce. Wśród piętnastu śmiałków, którzy pod koniec sierpnia przepłyną ponad 20-kilometrową trasę z Helu do Gdyni są medaliści mistrzostw świata i uczestnicy Igrzysk Olimpijskich. Wciąż zgłaszać się można do wyścigu Open na trasie 2950 m.
21.07.2015

Ruszają zapisy na BCT Gdynia Marathon 2015

Wczoraj ruszyły zapisy na wyścigi OPEN i SPLASH rozgrywane w ramach BCT Gdynia Marathon 2015. Na entuzjastów pływania czeka 170 miejsc. Jeśli tylko pogoda pozwoli, wszystkie wyścigi rozegrane zostaną w tym roku tego samego dnia, 22 sierpnia.
01.07.2015

Nowi inżynierowie

W poniedziałek 16 lutego, w Auli Akademii Marynarki Wojennej im. Króla Zygmunta Augusta odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów po ukończeniu studiów inżynierskich przez studentów wojskowych. Inżynierami zastało 30 podchorążych – absolwentów studiów I stopnia. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz wojskowych, miejskich i duchownych oraz rodziny absolwentów.
16.02.2015

Statoil zakończył wiercenia na Morzu Barentsa

Bez spektakularnego sukcesu zakończył się rozległy program poszukiwawczy na Morzu Barentsa, realizowany przez norweski Statoil w latach 2013-2014. Mimo to spółka zamierza w przyszłości kontynuować prace poszukiwawcze w tym rejonie.
10.11.2014

V Bałtycki Maraton Brzegiem Morza i Bałtycki Półmaraton Brzegiem Morza

Zapraszamy na maraton oraz półmaraton po bałtyckiej plaży. Jastarnia, 30 sierpnia 2014 roku Start godz. 9.00, wejście na plażę nr 51 przy Domu Zdrojowym
28.08.2014

BCT Gdynia Marathon 2014 zakończony

Rozgrywana już po raz czwarty trzydniowa impreza pływacka zgromadziła w Gdyni setki zawodników pływania na wodach otwartych, wśród nich mistrzów świata i Europy oraz olimpijczyków. Z usytuowanego w Gdyni przy Bulwarze Nadmorskim Miasteczka Maratonowego, pirsu i nabrzeża ich zmagania obserwowały setki kibiców.
04.08.2014

BCT Gdynia Marathon - Maraton Hel-Gdynia odbędzie się w najbliższy piątek

Organizatorzy BCT Gdynia Marathon zdecydowali, że Maraton Hel-Gdynia odbędzie się w piątek, 1 sierpnia. Prognozy synoptyków przewidują na ten dzień najlepsze warunki atmosferyczne oraz termiczne wody.
31.07.2014

BCT Maraton Hel - Gdynia relacja GospodarkaMorskaTV

Amerykanie Aleksander Meyer oraz Christine Jennings rekordzistami wyścigu pływackiego na trasie 19,5 km z Helu do Gdyni rozegranego w piątek 23 sierpnia w ramach BCT Gdynia Marathon. Pokonanie ekstremalnie trudnej trasy zajęło im odpowiednio 3 godziny 53 minuty oraz 4 godziny i 14 minut.
26.08.2013

Już za dwa dni BCT Gdynia Marathon 2013 – najbardziej ekstremalne zawody pływackie w Polsce

W najbliższy piątek oraz niedzielę (23 i 25 sierpnia) Gdynia stanie się światową stolicą pływania długodystansowego na wodach otwartych. Najpierw w ekstremalnym maratonie z Helu do Gdyni zmierzą się najbardziej utytułowani zawodnicy tej dyscypliny z całego świata, potem w wyścigu Open oraz sztafetach wzdłuż gdyńskiej plaży rywalizować będą polscy pływacy i amatorzy.
22.08.2013

IV Bałtycki Maraton Brzegiem Morza - 31.08.2013r.

Dla upamiętnienia 95. Rocznicy powstania Ligi Morskiej i Rzecznej, Miasto Jastarnia, Miasto Władysławowo, Związek Miast i Gmin Morskich, Liga Morska i Rzeczna oraz Urząd Morski w Gdyni organizują IV Bałtycki Maraton Brzegiem Morza. Maraton odbędzie się 31 sierpnia 2013 roku na trasie Jastarnia-Władysławowo-Jastarnia. Honorowym Patronatem imprezę objął Marszałek Województwa Pomorskiego, Pan Mieczysław Struk.
19.08.2013

Czołówka światowych pływaków na BCT Gdynia Marathon 2013

Ogłoszono oficjalną listę startową ekstremalnego wyścigu z Helu do Gdyni (19,5 km), rozgrywanego w ramach tegorocznej edycji BCT Gdynia Marathon. W rywalizacji udział zapowiedziało 14 zawodników z 8 krajów, a łączna pula nagród wynosi 28 000 USD.
13.08.2013

Ruszają zapisy na BCT GDYNIA MARATHON 2013

Trzecia edycja BCT Gdynia Marathon odbędzie się między 23 a 25 sierpnia. Najlepsi zawodnicy świata zmierzą się na jeszcze dłuższej niż w ubiegłym roku, niemal 20 km trasie z Helu do Gdyni. Tegoroczne zawody to także szansa dla pływających na krótszych dystansach na wodach otwartych – do wyścigu OPEN, który odbędzie się 25 sierpnia na trasie 2950 m, Bałtycki Terminal Kontenerowy zaprasza aż 150 zawodników.
21.03.2013

Krzysztof Szymborski - Prezes Zarządu BCT: Zdajemy sobie sprawę, że ciągle musimy inwestować

Krzysztof Szymborski – Prezes Zarządu BCT: - Mijający rok był dobry, wyniki są satysfakcjonujące. Pierwsze dziesięć miesięcy 2012 r. przyniosło nam 14-procentowe zwiększenie ilości przeładunków, co jest dobrym wynikiem, kiedy ocenia się go na tle wszystkich polskich terminali. A generalnie w tym roku kolejny raz widać, że polska gospodarka rozwija się lepiej, niż w większości krajów Unii.
03.12.2012

Rekordowy przeładunek w BCT i podsumowanie 3Q 2012

W dniu dzisiejszym zakończona została obsługa statku MV Port Maubert, który na swoim pokładzie przywiózł do Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego 100 sztuk sekcji wież wiatrowych. To rekordowa ilość elementów do budowy farm wiatrowych jaka jednorazowo została obsłużona w Gdyńskim Porcie.
04.10.2012

BCT Gdynia Marathon 2012- złoty medal dla Petara Stoycheva z Bułgarii

Petar Stoychev z Bułgarii, jedenastokrotny Mistrz Świata na dystansie 25 km i tym razem dowiódł, że jest prawdziwym łowcą medali. Organizatorzy maratonu zakładali, że pokonanie liczącej 18km trasy z Helu do Gdyni zajmie zawodnikom ok. 5 godzin. Tymczasem zwycięzcy tegorocznej edycji imprezy wystarczyły 3 godz. 51 min 49 sek.
27.08.2012

BCT Gdynia Marathon już w najbliższą sobotę

Już w najbliższą sobotę odbędzie się pierwszy po 35 latach maraton pływacki na trasie Hel – Gdynia. Czternastu pływaków pokona ekstremalny, ponad 18 kilometrowy dystans Zatoki Puckiej w niespełna 5 godzin. W tym czasie zapraszamy kibiców do spędzenia czasu w plażowym miasteczku, które powstanie tego dnia na plaży miejskiej w Gdyni. Wśród atrakcji znajdą się m.in. występ finalistki olimpijskiej w gimnastyce artystycznej Joanny Mitrosz, gry sportowe i ścianka wspinaczkowa. Pierwszych zawodników na mecie w Gdyni spodziewamy się ok.
22.08.2012

Złota medalistka z Londynu popłynie w BCT Gdynia Marathon!

Miło nam zawiadomić, że mistrzyni olimpijska Eva Risztov w pływaniu długodystansowym, weźmie udział w BCT Gdynia Marathon – ekstremalnym wyścigu pływackim, który zostanie rozegrany na trasie Hel-Gdynia.
10.08.2012

Światowa czołówka na starcie BCT Gdynia Marathon

Znamy już listę startową tegorocznej edycji BCT Gdynia Marathon. W maratonie wystartuje 15 zawodników – wśród nich jest dziesięć kobiet! Między innymi Pilar Geijo – Kobieta Roku 2011 według World Open Water Swimming oraz Natalia Charłos – pierwsza w historii Polka, która reprezentować będzie nasz kraj w pływaniu długodystansowym na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.
26.07.2012

BCT Marathon - rywalizacja mistrzów świata na Zatoce Puckiej

Do BCT Gdynia Marathon pozostało niewiele ponad miesiąc. Do udziału w maratonie wciąż napływają kolejne zgłoszenia. Ostateczna lista startowa z nazwiskami piętnastu uczestników zostanie ogłoszona 24 lipca. Wiadomo już, że do Gdyni przyjedzie m.in. obecny mistrz świata w pływaniu na 25 km – Petar Stoychev.
18.07.2012

Druga edycja BCT GDYNIA MARATHON

Najbardziej ekstremalne zawody pływackie rozgrywane na wodach otwartych - BCT GDYNIA MARATHON odbędą się między 24-26 sierpnia 2012. Pierwszy raz od 35 lat zawodnicy przepłyną pełną, ponad 18 kilometrową trasę z Helu do Gdyni. Do udziału w tegorocznej, drugiej edycji maratonu zgłosili się najlepsi zawodnicy świata z aż czterech kontynentów, wśród nich znaleźli się min. medaliści Mistrzostw Świata, Europy oraz Polski.
05.07.2012

Druga edycja BCT GDYNIA MARATHON

Najbardziej ekstremalne zawody pływackie rozgrywane na wodach otwartych - BCT GDYNIA MARATHON odbędą się 24-26 sierpnia 2012. Pierwszy raz od 35 lat zawodnicy przepłyną pełną, ponad 18 kilometrową trasę z Helu do Gdyni. Do udziału w tegorocznej, drugiej edycji maratonu zaproszeni zostali najlepsi zawodnicy świata, wśród których znajdą się m.in. medaliści Mistrzostw Świata, Europy oraz Polski.
14.05.2012

Kajakiem z Bornholmu do Kołobrzegu

Trzech śmiałków postanowiło przepłynąć kajakiem Morze Bałtyckie z Nexo na wyspie Bornholm do Kołobrzegu. Dystans to około 100 kilometrów.
17.01.2012

BCT zwiększa obroty o 30% i kończy 2011 rok z sukcesami

W 2011 roku BCT Bałtycki Terminal Kontenerowy w Gdyni przeładował 361 856 TEU, co stanowi prawie trzydziestoprocentowy wzrost w stosunku do roku 2010. Znacznie zwiększył się również udział transportu intermodalnego. Kontenery przywiezione koleją stanowiły ok. 37 % wszystkich przeładunków, czyli ponad 20% więcej niż w 2010 r.
13.01.2012

Noworoczna kąpiel morsów i konkursy!

Serdecznie zapraszamy na Spotkanie Noworoczne Prezydenta Miasta Gdańska, Pawła Adamowicza ze Stowarzyszeniem Morsów Gdańskich oraz Marsz Morsa, czyli inaugurację kolejnego sezonu Nordic Walking w Gdańsku.
28.12.2011

Niemcy mogą więcej

Komisja Europejska i wszystkie państwa członkowskie po osiemnastogodzinnym maratonie negocjacyjnym w Brukseli zgodziły się w sobotę wieczorem na zwiększenie kwot połowowych dla niemieckich rybaków na Morzu Północnym.
19.12.2011

Gdańsk częścią strategii Maersk Line

Inwestycje polskiej branży morskiej to jedne z niewielu jasnych punktów gospodarki w Europie. Potencjał geograficzny naszego regionu, dobrze rokujące perspektywy dla polskich portów, bezpośredni kontakt z klientem to główne cechy, który sprawiają, że Gdańsk jest i będzie częścią strategii Maersk Line.
22.11.2011

W terminalu LNG w Świnoujściu zakończono betonowanie ścian pierwszego z dwóch zbiorników na skroplony gaz.

W ciągu zaledwie miesiąca powstał ogromny betonowy cylinder o wysokości 15 pięter. Przez cały miesiąc, nieprzerwanie w dzień i w nocy, 430 specjalistów pracowało przy zbrojeniu i betonowaniu czterdziestometrowej ściany o kształcie ogromnego walca.
07.11.2011

Ściany pierwszego zbiornika LNG już stoją

2 listopada br. zakończyło się betonowanie ścian pierwszego z dwóch zbiorników na skroplony gaz w przyszłym terminalu LNG w Świnoujściu. W ciągu zaledwie miesiąca powstał ogromny betonowy cylinder o niebagatelnej wysokości 15 pięter. Już wkrótce ekipy budowlane ruszą do pracy przy betonowaniu ścian drugiego zbiornika, które powstaną jeszcze w tym roku.
03.11.2011

Thomas Bagge nowym Prezesem Maersk Polska

Thomas Bagge obejmuje stanowisko Prezesa Zarządu i szefa regionu Europy Środkowo-Wschodniej (Polska, Czechy, Słowacja, Węgry) w Maersk Polska Sp. z o.o.
05.10.2011

Morski Maraton Pływacki BCT 2011

Dnia 10 sierpnia 2011 odbędzie się w Gdyni Morski Maraton Pływacki BCT 2011, którego pomysłodawcą i sponsorem jest BCT Gdynia Sp. z o.o.
02.08.2011

Fiten Solar Team powalczy o zwycięstwo w niemieckich regatach łódek solarnych

Gdynia – Brandenburgia, 20 czerwca 2011: Fiten Solar Team, zespół gdyńskich inżynierów i pasjonatów sportów wodnych będzie reprezentować Polskę w międzynarodowych regatach łódek napędzanych energią słoneczną w niemieckiej Brandenburgii. Solar Boat Regatta 2011 rozpoczną się już 24 czerwca i potrwają do 27 czerwca br.
20.06.2011

Obchody 90-lecia Polskiej Administracji Morskiej

28 sierpnia br. Polska Administracja Morska świętowała jubileusz 90-lecia powstania. W ramach imprez towarzyszących obchodom rocznicy odbył się I Bałtycki Maraton Brzegiem Morza zorganizowany przez Urząd Morski w Gdyni wspólnie z Miastem Jastarnia, Miastem Władysławowo oraz Ligą Morską i Rzeczną, jak również Regaty Jachtów Żaglowych i Łodzi Motorowych.
07.09.2010

Dziękujemy za wysłane grafiki.