• <
escort_980x120_gif_2020

Zmagania na lądzie i na morzu. To będzie sportowa sobota na Półwyspie Helskim

gm

24.08.2022 14:42
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Zmagania na lądzie i na morzu. To będzie sportowa sobota na Półwyspie Helskim

Partnerzy portalu

Zmagania na lądzie i na morzu. To będzie sportowa sobota na Półwyspie Helskim - GospodarkaMorska.pl

W sobotę, 27 sierpnia, plaża Półwyspu Helskiego będzie areną XII Bałtyckiego Maratonu Brzegiem Morza oraz VII Bałtyckiego Półmaratonu Brzegiem Morza, a także pierwszej edycji biegu 3 Mile Morskie. Dla najmłodszych przygotowano XI Bałtycki Bieg Brzegiem Morza dla Dzieci na dystansach 200 i 500 metrów. Na morzu natomiast, zmagać się będą tradycyjnie żeglarze – w corocznej walce o puchar dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni.


– Zapraszamy do udziału w biegu, który pod wieloma względami jest zupełnie wyjątkowy. Nazwa imprezy nie jest przypadkowa, ponieważ już bliżej linii brzegowej biegać się po prostu nie da. Jesteśmy jedynym w Polsce i drugim w Europie maratonem odbywającym się w całości po morskiej plaży. Trasą biegu jest  piaszczysty brzeg obmywany przez morskie fale, co nadaje mu cech ubitej, gruntowej drogi. Dla tych wszystkich, którzy nie czują się na siłach pokonać 42 km, czy też nie chcą zbytnio eksploatować się przed jesiennymi maratonami, stworzyliśmy możliwość przebiegnięcia dystansu o połowę krótszego, a dla poczatkujących i nie mających czasu na wcześniejsze przygotowania bieg na dystansie 3 mil morskich – zachęca Magdalena Kierzkowska, rzeczniczka Urzędu Morskiego w Gdyni, organizatora imprez. 

ZAPISY: TUTAJ

Tegoroczne biegi będą po raz kolejny wyjątkową  promocją sportu, zdrowia, oraz okazją do spotkań rodzinnych, aby wspólnie kibicować zawodnikom, cieszyć się duchem walki i podziwiać walory przyrody naszych najpiękniejszych plaż.

– Po asfalcie maraton można pobiec już praktycznie w każdym mieście, maratonów górskich też mamy w Polsce sporo, natomiast okazja, żeby zrobić to w tak urokliwym miejscu, jak Półwysep Helski jest tylko jedna. Dla maratończyków i ich rodzin, będących jak zwykle najwierniejszymi  kibicami, będzie to wspaniała okazja na miłe spędzenie ostatnich chwil  lata w jednym  z najatrakcyjniejszych miejsc naszego kraju – mówi Kierzkowska. 

Cele, idea: 

Pierwszy Bałtycki Maraton Brzegiem Morza został zorganizowany w 2010 roku dla uczczenia 90-lecia Urzędu Morskiego w Gdyni, a tym samym polskiej administracji morskiej. Ogromne zainteresowanie i wspaniała atmosfera towarzysząca biegowi skłoniły pomysłodawców do organizacji imprezy w latach kolejnych.

– Przyświecają nam takie cele jak: udział w szerzeniu walorów przyrodniczych i turystycznych Półwyspu Helskiego, promocja rekreacji i sportu na świeżym powietrzu czy budowanie relacji w niepowtarzalnej atmosferze biegu – podsumowuje pani rzecznik. 

Organizatorami imprez są: Urząd Morski w Gdyni, Miasto Jastarnia oraz Liga Morska i Rzeczna.

Fot. Depositphotos


Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.