• <
escort_980x120_gif_2020

Półwysep Helski na sportowo

sg

05.08.2022 12:10 Źródło: Urząd Morski w Gdyni

Partnerzy portalu

Półwysep Helski na sportowo - GospodarkaMorska.pl
Fot. materiały prasowe

W sobotę 27 sierpnia plaże Półwyspu Helskiego przyciągną uwagę biegaczy. Odbędą się tam „XII Bałtycki Maraton Brzegiem Morza”, „VII Bałtycki Półmaraton Brzegiem Morza” i bieg „ 3 Mile morskie”. Zmierzyć się będą mogli także najmłodsi. Na morzu natomiast w corocznej walce o Puchar Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni ścigać się będą żeglarze.

Już sama nazwa imprezy biegowej, „XII Bałtycki Maraton Brzegiem Morza” zachęca do przybycia na Hel. Będzie to jedyny w Polsce (i drugi w Europie) maraton w całości odbywający się na morskiej plaży. Trasa przebiegnie przez piaszczysty brzeg obmywany przez morskie fale, co nadaje mu cech ubitej, gruntowej drogi. Dla tych wszystkich, którzy nie czują się na siłach pokonać 42 km lub też nie chcą zbytnio eksploatować się przed jesiennymi maratonami, organizatorzy stworzyli możliwość przebiegnięcia półmaratonu, a więc dystansu o połowę krótszego. Dla zupełnie początkujących i niemających czasu na wcześniejsze przygotowania czeka za to bieg na dystansie 3 mil morskich.


Organizatorem imprezy jest Urząd Morski w Gdyni.

„Po asfalcie maraton można pobiec już praktycznie w każdym mieście, maratonów górskich też mamy w Polsce sporo, natomiast okazja, żeby zrobić to w tak urokliwym miejscu, jak Półwysep Helski jest tylko jedna. Dla maratończyków i ich rodzin, będących jak zwykle najwierniejszymi kibicami, będzie to wspaniała okazja na miłe spędzenie ostatnich chwil lata w jednym z najatrakcyjniejszych miejsc naszego kraju” – czytamy na stronie organizatora.


Do udziału można przystąpić, zapisując się na stronie UMG.



Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.