• <

Znamy mistrzów Polski w Sprintach w klasie Laser Radial

Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Znamy mistrzów Polski w Sprintach w klasie Laser Radial
Znamy mistrzów Polski w Sprintach w klasie Laser Radial - GospodarkaMorska.pl

ew/pya.org.pl

02.09.2019 Źródło: własne

Przemysław Machowski (MKS Dwójka Warszawa) i Laura Szulc (Chojnicki Klub Żeglarski) mistrzami Polski w sprintach klasy Laser Radial do lat 17. W rywalizacji żeglarzy do lat 19 tytuły mistrzowskie wywalczyli Tytus Butowski (AZS AWFiS Gdańsk) oraz Julia Rogalska (Giżycka Grupa Regatowa).

To był bardzo intensywny tydzień dla żeglarzy klasy Laser. W Górkach Zachodnich zawodnicy poniżej 17 roku życia ścigali się o Mistrzostwo Polski w sprincie w klasie Laser Radial Kobiet i Mężczyzn, potem rozegrano mistrzostwa Polski w klasach nieolimpijskich, w tym w klasie Laser Radial Open, a na zakończenie maratonu o mistrzostwo Polski w sprincie w klasie Laser Radial rywalizowali żeglarze i żeglarki do lat 19.

Zawody w żeglarskich sprintach są bardzo widowiskowe, a wyścigi są znacznie krótsze niż te rozgrywane w tradycyjnej formule. Trwają zwykle kilkanaście minut i bierze w nich udział maksymalnie 10 zawodników. Sprinty wymagają od żeglarzy maksymalnej koncentracji, błyskawicznego refleksu, umiejętności podejmowania natychmiastowych decyzji, często też podejmowania ryzyka i pływania blisko bezpośrednich rywali.

W rywalizacji „laserzystów” do lat 17 nie było niespodzianki. Wśród chłopców wygrał Przemek Machowski. Brązowy medalista mistrzostw Europy w klasie Laser Radial wygrał 5 z 9 wyścigów i w klasyfikacji generalnej zdecydowanie wyprzedził ubiegłorocznego mistrza Polski, Michała Krasodomskiego (AZS AWFiS Gdańsk). Na trzecim miejscu finiszował Filip Rajchert (MKS Dwójka Warszawa). Więcej emocji było za to w rywalizacji dziewcząt, gdzie o złoto do samego końca walczyły Dominika Raszka (MKS Dwójka Warszawa) i Laura Szulc (ChKŻ Chojnice). Dziewczyny na przemian wygrywały wyścigi i zmieniały się na prowadzeniu, ale ostatecznie o 1 punkt lepsza okazała się Laura Szulc. Brązowy medal zdobyła Julia Szymczak (MKS Dwójka Warszawa).

W Mistrzostwach Polski w klasie Laser Radial Open, które obszernie relacjonowaliśmy, wygrał Łukasz Machowski (MKS Dwójka Warszawa), a jego brat Przemek, zwyciężył w rywalizacji juniorów do lat 17. Po zakończeniu zmagań w mistrzostwach Polski w tradycyjnej formule, również w Górkach Zachodnich rozegrano mistrzostwa Polski w sprincie w klasie Laser Radial do lat 19. Bezkonkurencyjny okazał się Tytus Butowski (AZS AWFiS Gdańsk), który wygrał aż 5 z 7 wyścigów. Wicemistrzem Polski został Maciej Jarosz (Stowarzyszenie Yacht Club Zefir Drakkar), a z brązowym medalem wyjechał z Gdańska Łukasz Machowski (MKS Dwójka Warszawa). W rywalizacji dziewcząt szans rywalkom nie dała Julia Rogalska (Giżycka Grupa Regatowa), która wygrała aż 5 wyścigów. Drugie i trzecie miejsca przypadły żeglarkom UKS Fir Warszawa, odpowiednio Marcelinie Korszon i Magdzie Placzke.

Źródło:
własne
taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 28267,00 $ tona 1,68% 16 kwi
 Cynk 2853,00 $ tona 1,57% 16 kwi
 Aluminium 2308,00 $ tona -0,86% 16 kwi
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.