• <

Wynik wyszukiwania - "lcl" - Wiadomości

[WIDEO] Prom bliski przewrócenia się. Rzucało nim jak zabawką

O dużym pechu może mówić 120 osób na pokładzie włoskiego promu Quirino, który w weekend płynął na trasie Formia – Ponza. Potężny wiatr rzucał jednostką tak, że była bliska przewrócenia się na bok.
24.01.2024

CEVA Logistics zaufanym partnerem logistycznym Ministerstwa Obrony Narodowej

CEVA Logistics, światowy lider logistyki 3PL, podsumowuje współpracę z Ministerstwem Obrony Narodowej w Polsce. Decydujące znaczenie ma międzynarodowe doświadczenie zespołu CEVA we wdrażaniu projektów dla przemysłu obronnego i branż o strategicznym znaczeniu.
18.12.2023

DB Schenker z szybszymi dostawami LCL z Europy do regionu Azji i Pacyfiku

DB Schenker wprowadza szybszą opcję routingu dla eksportu LCL dla przesyłek do 4 ton. Operator stworzył optymalne rozwiązania oparte o globalną, zintegrowaną sieć transportową i fracht oceaniczny. Dzięki alternatywnym trasom do regionu Azji i Pacyfiku czas dostawy może zostać skrócony nawet o 17 dni. Rozwiązanie jest dostępna dla klientów z Polski, Litwy, Łotwy i Estonii.
20.09.2023

Uwaga Wodór! Podcast - Jak dobrze zacząć, czyli systemy wspomagające projektowanie? [ODCINEK SPECJALNY #4]

Najnowszy odcinek Uwaga Wodór! pt. "Jak dobrze zacząć, czyli systemy wspomagające projektowanie?" jest już w sieci! Prowadzący Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski, zaprosili do rozmowy ekspertkę Katarzynę Więckiewicz-Dominiczak z e-engineer.
11.06.2023

Nawigowanie pomiędzy globalnymi sporami. Analiza rynku frachtowego i czarterowego (tygodnie 16 – 19/2023)

Nadal główny wpływ na sytuację geopolityczną jak i ekonomiczną światowej gospodarki mają obecne wydarzenia, które odbywają się na międzynarodowej arenie. Spory między USA i Chinami, trwająca na Ukrainie wojna i wiele innych wydarzeń niewątpliwe zaburzają dotychczasowe rozumienie zależności i wzorców handlu międzynarodowego, w tym morskiego. Ten proces trwa już od wielu miesięcy. Zmiany na rynku a także nieustanne dostosowywanie do ciężkiej sytuacji przez przewoźników nieustannie trwają.
29.05.2023

Dostawy LCL dla branży beverage – jak bezpiecznie dostarczyć drogą morską sake z Japonii do Europy?

W organizacji dostaw morskich niewielkich ilości ładunków najczęściej wykorzystywane są usługi transportu drobnicowego (LCL). Jednak w przypadku towarów szczególnie wrażliwych na zniszczenie czy utratę jakości, np. napojów, soków czy wina, wymagane jest niestandardowe podejście i przygotowanie dedykowanych rozwiązań.
17.05.2023

Uwaga Wodór! Podcast - Energetyka jądrowa - czy w Polsce się to uda? [ODCINEK 18]

Najnowszy odcinek Uwaga Wodór! pt. "Energetyka jądrowa - czy w Polsce się to uda?" jest już w sieci! Prowadzący Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski, zaprosili do rozmowy profesora Ludwika Pieńkowskiego, wykładowcę AGH i eksperta KGHM - z którym poruszają tematykę energetyki atomowej.
16.05.2023

Nowa oceaniczna linia drobnicowa DB Schenker z Bangladeszu do Polski wsparciem dla branży fashion

Nowe połączenie drobnicowe z portu Chittagong do Gdańska ma być odpowiedzią na potrzeby klientów głównie z szeroko pojętej branży fashion którzy importują towary z krajów takich jak Bangladesz, Indie czy Pakistan. Wiąże się to z rozwojem sieci połączeń oceanicznych z państwami Dalekiego Wschodu. Ma też zapewnić także redukcję emisji CO2 dzięki biopaliwom używanym przez poruszające się na tej trasie statki.
10.03.2023

Hillebrand Gori o LCL dla branży beverage – co trzeba wiedzieć przed podjęciem decyzji?

Importerzy, przygotowując się do organizacji dostaw wina i innych napojów z różnych miejsc na świecie, stają przed wyborem odpowiedniej metody ich wysyłki. Kiedy ładunek nie wystarczy do wypełnienia całego kontenera, najlepszym rozwiązaniem w transporcie morskim jest LCL. Hillebrand Gori, specjalizujący się w organizacji globalnych łańcuchów dostaw dla beverage, przygotował krótki przewodnik na temat LCL - na czym polega i dlaczego może być idealnym wyborem dla firmy winiarskiej.
31.01.2023

Uwaga Wodór! Podcast - O NesoBusie - Polskim Autobusie Wodorowym - oraz planach Grupy Polsat na zeroemisyjny transport nad Wisłą [Odcinek 12]

Grupa Polsat to nie tylko potęga medialno-telekomunikacyjna w naszym kraju, ale również coraz większa siła na polskim rynku energetyczno-paliwowym.
12.12.2022

Uwaga Wodór! Podcast - O roli, jaką w transformacji energetycznej mogą odegrać zielone gazy płynne, opowiada Bartosz Kwiatkowski z Polskiej Organizacja Gazu Płynnego [odcinek 12]

Dzisiaj premiera dwunastego odcinka podcastu Uwaga wodór! O kryzysie energetycznym, zmianach klimatycznych i , z rozproszonymi źródłami energii i równym dostępem do zasobów. Prowadzący Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski, zaprosili do rozmowy eksperta Bartosza Kwiatkowskiego dyrektora Polskiej Organizacji Gazu Płynnego.
05.10.2022

Europejscy armatorzy i firmy logistyczne zyski inwestują w Afryce i Azji. CME CGM oraz AP Maersk nie zwalniają ekspansji

CEVA Logistics poinformowało, że zacieśni relacje z HMM. Bazą jest wieloletnia umowa na wykorzystanie przestrzeni ładunkowej w serwisach oceanicznych. A.P. Moller Capital zapowiedział, że zainwestuje w infrastrukturę portową i logistyczną w Afryce Zachodniej. To tylko dwa przykłady kolejnych aktywności linii żeglugowych na rynku logistycznym i odwrotnie.
22.09.2022

Uwaga Wodór! Podcast - O tym skąd pochodzi i jak powstaje paliwo do pierwszej w Polsce stacji tankowania wodoru PKN Orlen S.A.? [odcinek 7]

Dzisiaj premiera najnowszego 7 odcinka podcastu Uwaga Wodór! O tym skąd pochodzi i jak powstaje paliwo do pierwszej w Polsce stacji tankowania wodoru Grupy Orlen?
08.07.2022

CEVA Logistics stawia na dynamiczny rozwój frachtu oceanicznego i otwiera nowe biuro w Gdyni

Gdyńskie biuro CEVA wspiera wzrost popytu na rozwiązania frachtu oceanicznego w Europie. Większy dostęp klientów z Polski i Europy Wschodniej do globalnych usług transportu drobnicowego (LCL). CEVA Logistics, łącząc polskich i europejskich klientów z portami na całym świecie, uruchamia nowe biuro oddziału w Gdyni. Teraz jego zespół stawia na dynamiczny rozwój usług frachtu oceanicznego, w tym drobnicowego (LCL), całokontenerowego (FCL), a także break bulk i Project Forwarding.
05.07.2022

C. Hartwig Gdynia rusza ze stałym serwisem LCL z Gdyni do Nowego Jorku

C. Hartwig Gdynia, jedna z wiodących firm spedycyjnych w Polsce, działająca w ramach globalnej Grupy Rhenus, wprowadza do oferty stały, kompleksowy serwis eksportowy LCL z Gdyni do Nowego Jorku. Gdyński spedytor jest jednym z nielicznych w Polsce, wykonujacym usługi przewoźnika NVOCC (Non Vessel Operating Common Carrier) w obrotach miedzy Polską a Stanami Zjednoczonymi i zgodnie z licencją FMC (Federal Maritime Commission) oferuje bezpośrednie przewozy door-door w relacji Polska-USA i USA-Polska na bazie własnego konosamentu.
02.06.2022

Nosta Logistik stawia na polski rynek i rozwój m.in. usług spedycji morskiej

Nosta Logistik, operator spedycyjno-logistyczny działający w obszarze dostaw just-in-time, przyspiesza rozwój na polskim rynku i przedstawia najważniejsze kierunki rozwoju. Firma właśnie obchodzi 8-lecie swojej działalności w naszym kraju. Planuje rozwój transportów dla branży FMCG i retail, a także usług spedycji morskiej i lotniczej oraz rozbudowę i wzrost zatrudnienia w polskich oddziałach.
27.05.2022

Uwaga Wodór! Podcast - Projekty wodorowe w obszarze usług komunalnych. [odcinek 5]

Dzisiaj premiera piątego odcinka podcastu Uwaga wodór! Projekty wodorowe w obszarze usług komunalnych. Prowadzący Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski, zaprosili do rozmowy eksperta inż. Wojciecha Nowaka, kierownika projektów wodorowych w Grupie Veolia.
09.05.2022

Uwaga Wodór! Podcast - O energetyce i paliwach jutra. [odcinek 4]

Dzisiaj premiera czwartego odcinka podcastu Uwaga wodór! O energetyce i paliwach jutra.
12.04.2022

Uwaga Wodór! Podcast - Organizacje wspierające rozwój gospodarki wodorowej [odcinek 3]

Dzisiaj premiera trzeciego odcinka podcastu Uwaga wodór! Organizacje wspierające rozwój gospodarki wodorowej.
15.03.2022

Uwaga Wodór! Podcast - Wodór to ekologia czy biznes? [odcinek 2, część 2]

Dzisiaj premiera drugiej części drugiego odcinka podcastu Uwaga wodór! Eksperci Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski odpowiadają na bardzo istotne pytanie: Wodór to ekologia czy biznes?
27.01.2022

Uwaga Wodór! Podcast - Wodór to ekologia czy biznes? Odcinek 2 część 1

Dzisiaj premiera drugiego odcinku podcastu Uwaga wodór! Eksperci Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski odpowiadają na bardzo istotne pytanie - wodór to ekologia czy biznes?
17.01.2022

Uwaga wodór! Premiera podcastów o zielonej energetyce na ZielonaGospodarka.pl

Uwaga Wodór! To nowa seria podcastów o transformacji energetycznej, dekarbonizacji i zrównoważonym rozwoju gospodarki, czyli trendach, które coraz mocniej zarysowują się w naszym otoczeniu – w których wodór postrzegany jest jako nośnik energii i zeroemisyjne paliwo przyszłości.
16.12.2021

Grupa Rhenus kupiła spółkę C.Hartwig Gdynia

Renomowana europejska firma logistyczna Rhenus Beteiligungen International, stojąca na czele globalnej Grupy Rhenus, sfinalizowała zakup spółki C.Hartwig Gdynia, jednej z wiodących firm spedycyjnych w Polsce. Wejście spółki z Gdyni w struktury światowego gracza jeszcze bardziej wzmocni jej pozycję na krajowym i europejskim rynku. Dla Grupy Rhenus przejęcie gdyńskiego spedytora będzie oznaczało znaczne zwiększenie obrotów i udziału w obszarach spedycji morskiej i lotniczej w Polsce.
05.11.2021

Mitsubishi Shipbuilding skutecznie wychwytuje CO2 ze spalin statków

Mitsubishi Shipbuilding, część MHI Group, wraz ze swoimi partnerami uruchomiła projekt wychwytywania dwutlenku węgla na statku towarowym z ambicją opracowania komercyjnych systemów, które zmniejszyłyby wkład sektora w zmiany klimatu.
30.10.2021

Pierwszy medal dla Polski w historii nowej olimpijskiej klasy iQFoil

Michał Polak (Gdański Klub Żeglarski) brązowym medalistą Mistrzostw Europy do lat 21 w olimpijskiej klasie iQFoil. Zawody rozegrano w Marsylii. Wśród seniorów Polacy bez medali.
29.10.2021

Bariery produkcji zielonego wodoru na morzu

Zwolennicy niektórych z pierwszych morskich projektów wodorowych mają niewielką nadzieję na osiągnięcie zysku.
07.10.2021

Van Oord zamawia Mega Jack-Up do instalacji morskich turbin wiatrowych o mocy 20 MW

Van Oord zamówił nowy, ekologiczny statek instalacyjny, który będzie mógł pracować na metanolu i instalować turbiny wiatrowe o mocy do 20 MW. Inwestycja wpisuje się w rosnące światowe zapotrzebowanie na morskie farmy wiatrowe. Statek zostanie zwodowany w 2024 roku.
04.10.2021

Rynek frachtowy i czarterowy pnie się w górę. Analiza rynku frachtowego i czarterowego [tygodnie 25-28/2021]

W kolejnych tygodniach roku rynek odznacza się kontynuacją wzrostów stawek frachtowych i czarterowych obserwowanych w różnych segmentach żeglugi. W branży kontenerowej wzrosty są naprawdę duże. Na rynku spekuluje się, że taki obrót sprawy może w pewnym okresie czasu doprowadzić do załamania się rynku transportu kontenerowego.
20.07.2021

Na terenie terminala Arthur Kill powstanie hub morskiej energetyki wiatrowej

Amerykańska grupa inwestycyjna Apollo Global Management poinformowała, że jej fundusze (Fundusze Apollo) zawarły umowę z Arthur Kill Terminal w zakresie rozwoju na jego terenie portu instalacyjnego i serwisowego dla morskiej energetyki wiatrowej rozwijanej w regionie Stanu Nowy Jork. Bez wątpienia za administracji Joe Bidena inwestycje w offshore wind na terenie USA nabrały tempa.
18.07.2021

Rozwój CEVA Logistics w krajach nordyckich – operator wzmacnia pozycję na europejskim rynku usług TSL

CEVA Logistics, wiodący globalny operator logistyczny, wzmacnia obecność na rynkach nordyckich i zapowiada inwestycje w rozwój usług, innowacji oraz cyfryzacji.
30.06.2021

Szwedzka Komisja ds. Badania Wypadków: 8 lipca ruszą prace przy wraku promu "Estonia"

Szwedzka Komisja ds. Badania Wypadków (SHK) podała w piątek, że 8 lipca rozpocznie prace przy wraku promu "Estonia". Dochodzenie ma wyjaśnić kwestię dziury w kadłubie, którą jesienią ubiegłego roku pokazali twórcy filmu dokumentalnego.
18.06.2021

Coraz więcej aktywności w dobie wyzwań. Raport z rynku żeglugowego (tydzień 8-11/2021)

Po roku trwania pandemii analitycy oczekują, że gospodarka morska, w tym transport morski będą korzystały z rozwoju i wzrostu globalnej gospodarki, która ma mieć miejsce już w 2021 roku. Według różnego rodzaju organizacji, jak na przykład OECD wzrost ten może wynieść nawet około 5,5 %.
23.03.2021

Fracht FWO Polska zwiększa zatrudnienie i przedstawia kierunki rozwoju

Fracht FWO Polska, operator logistyczny dla przemysłu, podsumował wyniki za ubiegły rok i przedstawił kluczowe kierunku rozwoju, w tym zwiększenie zatrudnienia i rozbudowę oddziałów.
16.02.2021

CEVA Logistics uruchamia nowe połączenie kolejowe Chiny-Europa

CEVA Logistics, wiodący globalny operator logistyczny, uruchomił ekspresowe połączenie kolejowe na trasie Jinhua (Chiny) - Dourges (Francja). Nowe rozwiązanie ma zapewnić klientom dodatkową pojemność ładunkową w odpowiedzi na bezprecedensowy wzrost popytu na usługi transportowe i logistyczne.
19.01.2021

Fracht FWO Polska rozwija Dział Spedycji Morskiej i rekrutuje spedytorów

Fracht FWO Polska, operator logistyczny dla przemysłu, konsekwentnie wzmacnia pozycję na rynku TSL i stawia na dynamiczny rozwój usług z zakresu spedycji morskiej. W kwietniu tego roku Fracht uruchomił nowy oddział w Szczecinie, wzmacniając tym swoją działalność w obszarze transportu kontenerowego. Teraz firma zwiększa zatrudnienie i rozbudowuje Dział Spedycji Morskiej w Warszawie oraz Szczecinie.
26.08.2020

Magazyn dla przesyłek morskich w głębi lądu

DB Schenker wzmacnia biznes dostaw oceanicznych. Operator logistyczny uruchomił 4 linie oceaniczne z chińskich portów w Szanghaju, Ningbo, Hongkongu i Shenzhen. Przesyłki klientów po wpłynięciu do portu w Gdańsku zostaną w całości przetransportowane do Sosnowca i po rozformowaniu trafią do finalnych odbiorców.
02.07.2020

Agility uruchamia szybki transport morski między Europą a USA

Agility, czołowy globalny dostawca usług logistycznych i spedycyjnych, w odpowiedzi na ograniczenia w transporcie lotniczym cargo między Europą a Stanami Zjednoczonymi, wzmacnia ofertę frachtu morskiego i uruchamia dwa nowe serwisy drobnicowe – LCL Direct i Express LCL. Czas transportu drogą morską z USA do Europy wynosi mniej niż dwa tygodnie. Nowy serwis skierowany jest do eksporterów i importerów, którzy z powodu epidemii i zawieszenia połączeń lotniczych między Europą a USA, szukają alternatywnych sposobów dostawy ładu
22.04.2020

Transport z Chin do Rosji w 2 tygodnie

Wartość rocznej wymiany handlowej Rosji z Chinami przekracza 96 mld EUR. W ramach wsparcia przepływu towarów między obydwoma krajami GEFCO zdecydowało o rozszerzeniu usług logistycznych typu door-to-door o regularne, cotygodniowe transporty pociągami blokowymi z czasem dostawy od 14 do 16 dni. Nowe połączenie skróci również czas tranzytu towarów z Chin przez Rosję do pozostałych krajów Europy.
04.12.2019

Bardzo dobre wyniki i przełomowe zmiany. Dzień z Portem Hamburg w Warszawie (foto, wideo)

Dzień z Portem Hamburg w Warszawie. W miniony czwartek jeden z największych portów Europy zorganizował w hotelu Mercure Warszawa Centrum dwa spotkania dla osób na co dzień związanych z transportem morskim. Były to: „Port Hamburg dla Praktyków” oraz tradycyjny Wieczór Portowy Hafenabend. Ten rok przyniósł dla hamburskiego portu przełomowe zmiany.
26.09.2019

Dzień z Portem Hamburg w Warszawie

Port Hamburg organizuje w hotelu Mercure Warszawa Centrum dwa spotkania adresowane do wszystkich, którzy praktycznie wykorzystują transport morski i szukają inspiracji, nowych rozwiązań i okazji do kontaktów z partnerami z branży. Pierwsze z nich to popołudniowe spotkanie informacyjne pod hasłem „Port Hamburg dla Praktyków”, wieczorem zaś odbędzie się tradycyjny hamburski Wieczór Portowy Hafenabend.
12.09.2019

Ekspert: Specjalne relacje z Polską są w strategicznym interesie USA

Specjalne stosunki między Stanami Zjednoczonymi a Polską leżą w najlepszym interesie obu państw - pisze na portalu RealClearPolitics Raphael Benaroya, amerykański biznesmen, wiceszef waszyngtońskiej organizacji Business Executives for National Security (BENS).
30.08.2019

Sea Cargo Operations Sp. z o.o. z Gdyni - spedytorzy z pasją. Transport morski, kolejowy i lotniczy

Jesteśmy spedytorami z 20-letnim doświadczeniem w transporcie morskim. Nasze doświadczenie w branży spedycyjnej pozwoliło nam dokładnie zrozumieć potrzeby klientów. Wiemy, że oczekują Państwo szybko przygotowanej i precyzyjnej oferty, profesjonalnej obsługi i elastycznego podejścia do obsługi.
26.03.2019

Prawie 300 martwych żółwi morskich u wybrzeży Meksyku, niektóre w stanie rozkładu (wideo)

Szokujące odkrycie u wybrzeży Meksyku. W Barra de Colotepec w stanie Oaxaca rybacy znaleźli prawie 300 martwych żółwi oliwkowych zaplątanych w sieci. Niektóre były w zaawansowanym stanie rozkładu. Obecnie trwa ustalanie przyczyn ich śmierci.
30.08.2018

Dachser: 26 nowych połączeń morskich w 2018 r.

Dachser, globalny operator logistyczny oraz europejski lider w transporcie drobnicowym, uruchomi w tym roku 26 nowych linii przewozów drobnicy morskiej (LCL). Dodatkowo firma zwiększy częstotliwość sześciu połączeń - z wysyłek co dwa tygodnie do cotygodniowych.
04.07.2018

Warunki dochodzenia roszczeń z tytułu uszkodzenia lub utraty ładunku przewożonego drogą morską – wybrane zagadnienia. Część I

Wśród wydanych w 2016 roku przez angielski Sąd Apelacyjny [Court of Appeal – Civil Division] orzeczeń na szczególną uwagę zasługuje doniosły dla praktyki obrotu morskiego wyrok w sprawie „VOLCAFE LTD. V COMPANIA SUD AMERICANA DE VAPORES SA” (T/A „CSAV”).
03.06.2018

Agility uruchamia nową spedycyjną platformę online - Shipa Freight™

Agility, globalny dostawca zintegrowanych rozwiązań logistycznych, ogłosił uruchomienie platformy Shipa Freight, pierwszej w pełni zintegrowanej usługi spedycyjnej online, która umożliwia użytkownikom sprawdzanie stawek transportowych, rezerwację, dokonywanie płatności oraz śledzenie przesyłek morskich i lotniczych na całym świecie.
19.04.2018

Morze wyrzuciło na plażę dziwne stworzenie. Przypomina potwora z Loch Ness (wideo)

Dziwne stworzenie na plaży w stanie Georgia. Jeff Warren wraz z synem, którzy dokonali odkrycia, początkowo myśleli, że to foka. Gdy podeszli bliżej, okazało się, że się pomylili.
21.03.2018

Międzykontynentalny transport koleją z Dachser

Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych, oferuje przewozy pomiędzy Europą a Chinami zoptymalizowane pod kątem czasu i kosztów. Transport koleją na trasie Nowego Jedwabnego Szlaku oraz linii transsyberyjskiej jest alternatywą dla połączeń lotniczych i morskich, łączącą dwa silne obszary gospodarcze.
09.03.2018

Agility jako pierwsza firma spedycyjna razem z Maerskiem i IBM przygotowuje rozwiązanie blockchain

Agility, globalny dostawca zintegrowanych rozwiązań logistycznych, jest pierwszą firmą spedycyjną, która wspólnie z firmami Maersk i IBM przygotowuje rozwiązanie oparte na technologii blockchain do zarządzania i śledzenia przesyłek kontenerowych. To rozwiązanie ma zwiększyć efektywność i bezpieczeństwo w handlu międzynarodowym.
22.02.2018

OT Logistics oferuje pomoc w handlu z Chinami

Spółka OT Logistics S.A. powołała do życia Dział Logistyki Intermodalnej, oferujący usługi transportowe przy imporcie towarów z Chin i eksporcie do tego kraju.
04.12.2017

Gefco uruchamia dedykowane połączenie kolejowe na Nowym Jedwabnym Szlaku

GEFCO, światowy gracz w logistyce dla przemysłu i europejski lider w logistyce dla branży motoryzacyjnej, odebrało załadunek ze swojego pierwszego dedykowanego połączenia kolejowego z Chin do Francji. Pociąg przejechał 11 000 km i po mniej niż 3 tygodniach dotarł z chińskiego Wuhan do Dourges w północnej Francji. Transport 12-metrowych kontenerów został zrealizowany dla firmy PSA.
28.11.2017

Agility rozwija globalny system obsługi klientów – Agility Connects

Agility, globalny dostawca zintegrowanych rozwiązań logistycznych, rozwija globalny system Agility Connects, który wspomaga klientów w efektywnym zarządzaniu procesami transportowymi oraz operacjami magazynowymi. Jego funkcjonalność została dopasowana do potrzeb i oczekiwań użytkowników, którzy mogą korzystać z trzech, różnych opcji – Visibility, Integration i Collaboration.
22.11.2017

KN Eurasia Express: Kuehne + Nagel rozszerza usługę transportu kolejowego między Azją i Europą

Sześć miesięcy po pomyślnym uruchomieniu usługi kolejowej KN Eurasia Express, firma Kuehne + Nagel nadal strategicznie rozwija sieć swoich połączeń. Po raz pierwszy jej usługi dotyczą tarnsportu ładunków z północnych Chin, Japonii, Korei Południowej i Azji Południowo-Wschodniej do miejsc w Europie.
18.10.2017

Marka Agility – już ponad 10 lat na rynku usług logistycznych

Agility, globalny dostawca zintegrowanych rozwiązań logistycznych, obchodzi wyjątkowy jubileusz – ponad 10 lat temu powstała marka Agility, która połączyła doświadczenie i potencjał ponad 40 firm logistycznych na świecie o różnych profilach działalności. Dzięki udanej integracji, jasno określonej strategii i dynamicznemu rozwojowi, Agility jest dziś jednym z największych dziesięciu operatorów logistycznych na naszym globie.
28.08.2017

Dwucyfrowe wzrosty i dynamiczny rozwój – polski oddział Agility podsumowuje pierwsze półrocze 2017

Agility Logistics, polski oddział Agility, dostawca zintegrowanych rozwiązań logistycznych i spedycyjnych, podsumował swoją działalność w pierwszym półroczu 2017 roku. W tym czasie firma odnotowała dwucyfrowy wzrost wyników finansowych i pozyskała nowych klientów. Zespół Agility Logistics powiększył się też o nowych specjalistów, odpowiedzialnych za sprzedaż i operacje.
21.08.2017

Polski Dachser z przychodami 333,5 mln zł w 2016 r.

Polski oddział Dachser, jednego z wiodących dostawców usług logistycznych na świecie, osiągnął w 2016 r. przychody w wysokości 333,5 mln zł, czyli o 15% wyższe niż rok wcześniej. Przedsiębiorstwo przetransportowało w tym czasie blisko 1,19 mln przesyłek o łącznej masie 446 tys. ton - o ponad 10% więcej niż w roku 2015. Do tych wzrostów przyczynił się doskonały serwis oferowany klientom w ramach europejskiej sieci i w konsekwencji m.in. uruchomienie nowych bezpośrednich połączeń międzynarodowych. W 2016 r operator uruchomił równie
08.08.2017

Indeks Logistyczny Rynków Wschodzących Agility na 2017. Menadżerowie logistyczni oceniają sytuację na rynkach wschodzących

Populizm i stagnacja w światowym handlu mogą wpłynąć na sytuację rynków wschodzących w 2017 roku – to jeden z głównych wniosków ankiety przeprowadzonej wśród 800 menadżerów z branży logistycznej w ramach Indeksu Logistycznego Rynków Wschodzących Agility na rok 2017 (Agility Emerging Market Logistics Index 2017).
13.02.2017

Morskie startupy wystartują jeszcze w tym kwartale

Zwycięski projekt bezzałogowej jednostki hydrograficznej do pomiaru barymetrycznego AutoDron, a także inne projekty startupów związanych z branżą morską jeszcze w tym kwartale zadomowią się w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER.
10.01.2017

Wysokie zyski Agility w 2. kwartale 2016 roku

Agility, globalny dostawca zintegrowanych rozwiązań logistycznych i spedycyjnych, ogłosił wyniki finansowe za drugi kwartał 2016 roku. Przychody netto firmy wyniosły ponad 355 mln USD (107 mln KD) i wzrosły o 4 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w 2015 roku. W tym okresie Agility odnotowało ogólny przychód w wysokości ponad 1,02 mld USD (309 mln KD).
01.09.2016

ROHLIG SUUS Logistics wzmacnia ofertę połączeń morskich z Dalekim Wschodem

Niedawna wizyta przewodniczącego Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinpinga w Polsce, stała się okazją do zacieśnienia wzajemnej współpracy obu państw w zakresie nowego Jedwabnego Szlaku, który zakłada utworzenie korytarzy transportowych łączących Chiny z Unią Europejską.
21.07.2016

Nowe połączenie intermodalne do Chin przez Polskę

Militzer & Münch, niemiecka firma logistyczna, wdrożyła nowe połączenie intermodalne między Chinami i Europą, oferując przewozy towarów LCL (przewóz towarów liczonych paletami, a nie całym kontenerem).
23.09.2015

Zawilgocenie ładunku a odpowiedzialność przewoźnika

5 marca angielski High Court of Justice orzekł wyrokiem w sprawie Volcafe i inni przeciwko CSAV. Rozstrzygnięcie sądu, być może nieco kontrowersyjne dla niektórych, ma niebagatelny wpływ na spory dotyczące szkód na ładunku przewożonym w kontenerach, powstałych wskutek jego zawilgocenia.
15.04.2015

Duży wzrost zysku operacyjnego Kuehne + Nagel

Szwajcarska multimodalna grupa firma logistyczna Kuehne + Nagel poinformowała, że w 2013 roku jej obroty przekroczyły 20,9 mld CHF, czyli wzrosły o blisko 1 proc.
04.03.2014

Rynki Azji - drogą lub morzem z TSLogistic

Działająca od ponad 2 lat w branży spedycyjno-logistycznej firma TSLogistic, to dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwo.
07.08.2012

Kuehne + Nagel ma nowe centrum konsolidacyjne LCL w Szanghaju

Utworzenie nowego centrum konsolidacji ładunków w Szanghaju spowodowało jeszcze większe wzmocnienie serwisu drobnicowego LCL (transport w kontenerach zbiorczych) oferowanego przez firmę Kuehne + Nagel w regionie Azja-Pacyfik, a także rozszerzenie zakresu usług do Europy Wschodniej.
22.05.2012

Nowe serwisy drobnicowe z Chin do Polski

Rohlig Suus Logistics uruchomił dwa równoległe serwisy drobnicowe typu LCL z Chin do Polski.
11.05.2012

ROHLIG SUUS Logistics z 20% wzrostem wyników sprzedaży

ROHLIG SUUS Logistics, jeden z liderów branży TSL w Polsce, ogłosił rekordowe wyniki sprzedaży za 2011 r. Przychody spółki wyniosły 492 mln zł, czyli o blisko 100 mln więcej niż w roku 2010.
02.04.2012

Fracht Morski: Panalpina uruchamia dwa nowe bezpośrednie połączenia dla transportu drobnicowego LCL z Azji do Polski.

Panalpina, jeden z wiodących światowych dostawców rozwiązań w zakresie zarządzania łańcuchem dostaw, ogłosił dzisiaj wprowadzenie na rynek dwóch nowych bezpośrednich serwisów dla przesyłek drobnicowych (LCL) za pośrednictwem swojej wewnętrznej linii żeglugowej Pantainer Express Line. Nowe cotygodniowe serwisy gwarantowane są z portów Keelung (Tajwan) oraz Busan (Korea Południowa) do Wrocławia, skracają czas tranzytu o dwa dni oraz redukują emisję CO2 aż o 6,9%.
07.12.2011

Pierwsze, bezpośrednie połączenie drobnicowe z Polski do USA

20 września 2011 roku DHL Global Forwarding uruchomił pierwsze, bezpośrednie połączenie LCL (Less than Container Load) z Polski do USA.
12.10.2011

System informatyczny Comp-Win na Uniwersytecie Gdańskim

Instytut Transportu i Handlu Morskiego Uniwersytetu Gdańskiego we współpracy z poznańską firmą Comp-Win prowadzą projekt edukacyjno-badawczy. Jego głównym celem jest praktyczne przeszkolenie nowych kadr logistycznych do pracy z wykorzystaniem nowoczesnych systemów informatycznych.
23.03.2011

FCL czy LCL - oto jest pytanie. Transport skonteneryzowany versus transport drobnicowy

Wiele podmiotów gospodarczych działających w obrocie międzynarodowym wykorzystuje transport drogą morską jako ekonomiczny sposób eksportu oraz importu towarów i produktów. Zlecając dostawę ładunku bardzo często przedsiębiorcy muszą zdecydować o rodzaju frachtu. FCL oraz LCL – to dwie dostępne opcje. Co oznaczają te akronimy? Który z nich jest lepszym rozwiązaniem? Czym kierować się wybierając konkretny rodzaj transportu morskiego? Podjęta w tym zakresie decyzja uzależniona jest nie tylko od wielkości ładunku, ale również od kondy
30.01.2011

Kryzys w transporcie morskim zmienił modele spedycji

Stawki frachtu morskiego na szlaku Daleki Wschód-Europa powinny ustabilizować się w pierwszym i drugim kwartale 2011 roku na obecnym poziomie. Tak samo stały poziom winny mieć stawki na trasie Europa-Ameryka - ocenia Piotr Kozłowski, dyrektor Frachtu Oceanicznego i Lotniczego w Schenker Sp. z o.o.
22.12.2010

Takie sytuacje są naprawdę rzadkie

Grzegorz Szulist, dyrektor oddziałów spedycyjnych CSL w Gdańsku i Gdyni: Grzegorz Szulist: "W standardowych kontenerach obsługujemy takie ładunki jak: odzież, dodatki do odzieży, granity, płytki granitowe, nagrobki, drewno, różnego rodzaje folie, akcesoria rowerowe, części do maszyn i pojazdów, akcesoria elektryczne, akcesoria medyczne, różnego rodzaju półprodukty spożywcze odpowiednio zakonserwowane, zabawki"
29.11.2010

Drobnica z Dalekiego Wschodu bezpośrednio do Polski

DSV Air&Sea uruchomiło bezpośredni cotygodniowy serwis drobnicowy z Chin i Tajwanu do Gdańska.
03.09.2010

O transporcie morskim z Chin

Importować każdy może.Niniejszy mini poradnik traktuje o tej właśnie kwestii. Wyjaśnia podstawowe zasady i terminy związane z transportem morskim z Chin i nie tylko. Mają one też zastosowanie ogólne, uwzględniają jednak specyfikę fabryki świata. Tekst przeznaczony jest raczej dla importerów początkujących. Czy to młodych biznesmenów analizujących koszty z alibaba.com vs allegro.pl, z których twynikają 200-500% profity, czy też stabilnych firm sięgających po raz pierwszy po dostawców zza mórz. Doświadczeni importerzy raczej nie z
23.02.2010

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

Dziękujemy za wysłane grafiki.