• <

Wynik wyszukiwania - "automatyka" - Wiadomości

Porozumienie o współpracy między Wydziałem Inżynierii Mechanicznej PG i Okrętownictwa a Kongsberg Maritime

Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej oraz Kongsberg Maritime CM Sp. z o. o. podpisały w ubiegłym tygodniu porozumienie w celu podnoszenia jakości kształcenia i wzbogacania kształcenia zawodowego o elementy praktycznej wiedzy z zakresu inżynierii mechanicznej.
22.11.2023

Offshore może być przyszłością, ale należy zadbać o pracowników. Apel do szkół branżowych

Vestas i Windar, czyli dwie fabryki, które powstają w Szczecinie będą potrzebować przynajmniej kilkuset pracowników w sektorze offshore. Nie możemy jednak zapominać także o działających już mniejszych firmach oraz potencjalnych inwestorach, którzy aktywnie interesują się Pomorzem Zachodnim, jako potencjalnym zagłębiem offshore w Polsce.
13.11.2023

Politechnika Morska. Ostatnie dni II naboru

To ostatnia szansa na dołączenie do grona studentów Politechniki Morskiej w Szczecinie! II nabór na studia pierwszego stopnia zakończy się 21 września.
19.09.2023

Biopaliwo na bilety (promowe). Innowacje na i pod pokładami promów

Pasażerowie fińscy korzystający z transportu morskiego po raz drugi z rzędu uznali Viking Line za najbardziej zrównoważoną firmę żeglugową obsługującą połączenia między Finlandią a Szwecją. Prawie połowa osób, które wypełniły ankietę, wybierze w przyszłości jeszcze bardziej przyjazne dla klimatu środki transportu, a dwie trzecie są gotowe dopłacić do biletu, aby zmniejszyć niekorzystny wpływ statku na środowisko – wynika z najnowszego badania EPSI linii promowych Passenger Transport Ferries 2023.
17.09.2023

Unikalny system wiertniczy na statku Lotos Petrobaltic – zobacz z bliska

Lotos Petrobaltic ma nowe możliwości. Należący do firmy statek Sylur został wyposażony w supernowoczesną wiertnię, która poszerza perspektywy wykorzystania jednostki i zwiększa wachlarz operacji, w jakie spółka może się angażować.
03.04.2023

Ekologiczne statki AKVA dla farm rybnych. Crist ma jednostki dla farm rybnych w swoim portfolio

Grecki Philosofish zakontraktował w AKVA dwa statki paszowe do karmienia ryb w farmach morskich. Statki zostały zaprojektowane dla operatorów działających w warunkach Morza Śródziemnego. CRIST ma doświadczenie w produkcji paszowców i statków do przewozu ryb żywych.
03.03.2023

Automatyka z Norwegii wspomoże bunkrowanie LNG w portach Kanady i USA

Høglund podjął się opracowania zintegrowanego systemu automatycznego dla pierwszych bunkierek LNG, które będą operować wzdłuż zachodniego wybrzeża Ameryki Północnej. Układ będzie zastosowany na trzech nowobudowanych statków do bunkrowania LNG (LNGBV).
26.09.2022

Szczecin. Akademia Morska stała się Politechniką Morską [ZDJĘCIA]

Akademia Morska w Szczecinie stała się w czwartek oficjalnie Politechniką Morską. Władze uczelni wskazują, że zmiana nazwy m.in. podkreśla kształcenie zarówno kadry inżynierskiej, jak i oficerskiej.
01.09.2022

Znamy wyniki I naboru na Politechnikę Morską w Szczecinie

Nawigacja, logistyka i informatyka – flagowe kierunki AMS cieszyły się największym powodzeniem podczas tegorocznego I naboru na Politechnikę Morską. W tym roku chciało u nas studiować ponad 1500 osób.
22.07.2022

Polferries. Przegląd najważniejszych wydarzeń

Polferries poinformowało o ostatnich działaniach. Z okazji pierwszego Dnia Kobiet w Branży Morskiej odbyły się podróże sławnych osobistości promami Polferries. Na jednostkach armatora przypłynęły pojazdy medyczne dla Ukrainy, zakończono również prace remontowe na promie Mazovia. Ale to nie wszystko.
27.05.2022

Akademia Morska w Szczecinie. Rektor: "Nasz rozwój wytyczają trendy gospodarcze kraju" [ROZMOWA]

Akademia Morska w Szczecinie to najważniejsza w regionie uczelnia szkoląca ludzi pracujących na morzu. Wrażenie robi nie tylko jej bogata 75-letnia tradycja, ale i obecne działania. O supernowoczesnych inwestycjach, rozwijającej się infrastrukturze badawczej i szkoleniowej, możliwościach dla biznesu i przyszłych pracownikach offshore mówi prof. Wojciech Ślączka, rektor uczelni.
10.03.2022

Innowacje w gospodarce są potrzebne: branża stoczniowa a nowe wyzwania

Zarządzanie innowacjami w gospodarce to jeden z najważniejszych aspektów związanych z rozwojem przedsiębiorstw: uczestnicy szczecińskich konferencji nie mają co do tego wątpliwości. Głos szeroko pojętej branży morskiej był znaczący, a Pomorze Zachodnie ma się czym pochwalić. Tu inwestycji w innowacyjne technologie nie brakuje.
29.11.2021

Orsted i Politechnika Warszawska będą kształcić specjalistów morskiej energetyki wiatrowej

Polska spółka Orsted oraz Politechnika Warszawska podpisały list intencyjny o współpracy. Celem porozumienia jest kształcenie przyszłych kadr dla sektora morskiej energetyki wiatrowej, a w przyszłości – także stworzenie programu stypendialnego dla najbardziej obiecujących adeptów kształcących się w tej dziedzinie.
08.11.2021

Roboty w offshore kluczem do osiągnięcia zera netto

Według najnowszego raportu Offshore Renewable Energy Catapult (ORE), do 2050 roku rynek robotyki w sektorze energetycznym będzie wart 8,4 mld funtów i może stać się niezbędny do utrzymania i sukcesu kluczowych systemów źródeł odnawialnych.
27.09.2021

Przekop Mierzei Wiślanej wchodzi w kolejny etap. Trwa montaż pierwszej bramy do "serca" inwestycji [WIDEO, ZDJĘCIA]

We wrześniu rozpoczął się montaż pierwszej bramy do śluzy na budowie przekopu Mierzei Wiślanej. To jedna z największych tego typu konstrukcji w Polsce. Bramy zapobiegną mieszaniu się wód obu akwenów.
21.09.2021

Studiuj nad morzem – gdyńskie uczelnie czekają

Marzysz o studiach wojskowych lub rozpoczęciu nauki na kierunku morskim? A może myślisz o prawie, administracji, zarządzaniu czy finansach i rachunkowości? Teraz to wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Trwają rekrutacje na gdyńskie uczelnie wyższe. W swoje progi zapraszają: Akademia Marynarki Wojennej, Uniwersytet Morski oraz Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu.
01.02.2021

Statki autonomiczne po epoce koronawirusa

Przemysł okrętowy zastanawia się nad konstrukcją, budową i eksploatacja statków autonomicznych po epoce koronawirusa. Widzimy, że ta epoka odciśnie piętno nie tylko na stylu życia ludzkości, ale również na transporcie morskim i systemach obsługi wydobycia ropy i gazu offshore. Obecnie budowane jednostki są coraz bardziej zautomatyzowane. Statki często są wyposażone w systemy wspomagania decyzji załogi oraz układy diagnostyczne zainstalowanych urządzeń. Coraz więcej systemów zainstalowanych na statkach i jednostkach offshore może
18.12.2020

Innowacyjna produkcja to droga do wyjścia z kryzysu po pandemii

Innowacyjna produkcja jest kluczowa dla wyjścia z kryzysu po pandemii koronawirusa - oceniają eksperci DNB Banku Polska. Przy tym wskazują, że konieczne jest prawne określenie zasad, zgodnie z którymi wykorzystywana będzie robotyzacja i automatyzacja.
27.08.2020

Dyplomy AMW dla studentów z Kuwejtu

W piątek, 24 lipca w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni dyplom ukończenia studiów odebrali absolwenci z Kuwejtu. Przyjechali do Gdyni, aby studiować na Wydziale Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego.
24.07.2020

Akademia Marynarki Wojennej - studia z potencjałem (wywiad)

Wywiad z Dziekanem Wydziału Mechaniczno – Elektrycznego Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, komandorem dr hab. inż. Grzegorzem Grzeczką, profesorem AMW.
13.05.2020

Automatyka na statkach i jednostkach offshore w praktyce - nowa, fachowa pozycja na rynku wydawniczym

Spotkaliśmy się z panem Henrykiem Peplińskim, Konsultantem w dziedzinie Systemów automatyki i zdalnego sterowania na statkach i jednostkach Offshore z okazji wydania przez niego książki p.t. Ship and Mobile Offshore Unit Automation – A Practical Guide przez Amerykańskie Wydawnictwo Elsevier.
16.12.2019

Oficerskie święto na ORP Błyskawicy (foto)

Weszli na pokład jako podchorążowie, a zeszli z niego już jako oficerowie. 35 świeżo upieczonych absolwentów Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni otrzymało awans na swój pierwszy stopień oficerski. Promocja odbyła się w piątek, 30 sierpnia, na pokładzie okrętu ORP „Błyskawica”. Po raz pierwszy w historii ceremonia była połączona z uroczystością ukończenia studiów I stopnia przez podchorążych z Kataru i Kuwejtu. 25 zagranicznych absolwentów na pamiątkę tego wydarzenia otrzymało kordziki honorowe z rąk rektora-komendanta Akademii M
02.09.2019

Promocja oficerska oraz uroczystość zakończenia studiów przez podchorążych zagranicznych AMW w Gdyni

Promocja oficerska polskich podchorążych Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni oraz uroczystość ukończenia studiów I stopnia przez zagranicznych podchorążych z Kataru oraz Kuwejtu odbędą się w najbliższy piątek o godz. 11:00. Ceremonie odbędą się na pokładzie historycznego niszczyciela, okrętu-muzeum ORP Błyskawica. Na pierwszy stopień oficerski - podporucznika marynarki promowanych zostanie 35 polskich absolwentów. Natomiast 25 podchorążych zagranicznych otrzyma z rąk Rektora – Komendanta kordzik honorowy Marynarki Wojennej na pa
28.08.2019

MPiT: 30 mln zł na wsparcie przedsiębiorców w tworzeniu przemysłu 4.0

Resort przedsiębiorczości i technologii przeznaczy 30 mln zł na wsparcie przedsiębiorców, jednostek naukowych, klastrów innowacyjnych oraz organizacji pozarządowych działających w obszarze przemysłu 4.0 - poinformowało we wtorek ministerstwo.
31.07.2019

ARP: Czwarta rewolucja przemysłowa to zmiana sposobu działania firm

Czwarta rewolucja przemysłowa to zmiana sposobu działania firm zgodnie z trendami automatyzacji, robotyzacji i cyfryzacji - brzmią najważniejsze wnioski raportu Agencji Rozwoju Przemysłu zaprezentowanym w czwartek podczas Kongresu 590 w Jasionce przez wiceprezesa ARP Dariusza Śliwowskiego.
16.11.2018

ZUT w Szczecinie – inauguracja roku akademickiego 2018/2019

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie zainauguruje kolejny rok akademicki 28 września 2018 roku. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 12.00 w audytorium im. prof. Stanisława Skoczowskiego w budynku Wydziału Elektrycznego ZUT przy ul. 26 Kwietnia 10 w Szczecinie.
26.09.2018

Rolls-Royce sprzedaje spółkę Rolls-Royce Commercial Marine Grupie KONGSBERG

Firma Rolls-Royce ogłosiła w piątek, że podpisała w piątek porozumienie rozpoczynające proces sprzedaży spółki Rolls-Royce Commercial Marine Grupie KONGSBERG. Cena to 500 mln funtów brytyjskich. Przychody netto szacowane są na 350-400 mln GBP.
06.07.2018

Gdyńska firma tworzy rozwiązania dla światowych armatorów

Produkują elektroniczne systemy morskie i urządzenia, które monitorują oraz pokazują, jak pracuje statek i jak można zoptymalizować i usprawnić jego działanie. Z ich rozwiązań korzystają armatorzy i przedsiębiorstwa z branży morskiej na całym świecie. Ostatnio stworzyli aplikację Voyage Tracker, dzięki której można śledzić trasę Rejsu Niepodległości. Firma Enamor specjalizuje się w elektronice, nawigacji i automatyce morskiej. Swój biznes prowadzi właśnie w Gdyni. Tutaj od początku działa i tu powstają jej produkty.
18.06.2018

Premier w Gdańsku: Jeśli wyborcy ponownie nam zaufają będziemy budować Polskę równych szans

Jeśli wyborcy ponownie zaufają PiS będziemy kontynuować budowę Polski równych szans - mówił w Gdańsku premier. Mateusz Morawiecki wyliczał inwestycje na Pomorzu, zapowiedział powrót dowództwa Marynarki Wojennej do Gdyni, odniósł się też do bieżących problemów jak awaria przepompowni ścieków.
20.05.2018

Gdańsk: Dostawca energii zaprzecza, że w przepompowni zanikało napięcie

Firma Energa Operator zaprzecza, że doszło do dwukrotnego zaniku napięcia prądu dostarczanego do Przepompowni Ścieków Ołowianka. Na taką – prawdopodobną - przyczynę awarii w przepompowni wskazuje gdańska spółka zarządzająca siecią wodociągowo-kanalizacyjną.
17.05.2018

Wyniki finansowe Grupy ABB w IV kwartale oraz całym 2017 roku

Zmiany, jakie przeprowadziła Grupa, przełożyły się na wzmocnione portfolio i zoptymalizowaną działalność biznesową.
12.02.2018

XIX Konferencja Strefy Ex „Globalne doświadczenia – lokalne bezpieczeństwo. Innowacje”

Automatic Systems Engineering zaprasza na XIX Konferencję STREFY Ex, która odbędzie się w Sopocie w dniach 7-8 marca 2018 r.
01.02.2018

Najpopularniejsi i najlepsi sportowcy województwa. Ostatnie godziny głosowania

Trwa 65. Plebiscyt Sportowy „Dziennika Bałtyckiego”. Tylko do piątku 29 grudnia można oddawać głosy na kuponach w Plebiscycie na Najlepszego Sportowca 2017 roku oraz przez sms na Najpopularniejszych Juniorów, Seniorów, Trenerów i Drużyny. Laureatów poznamy w czwartek, 4 stycznia 2018 roku.
28.12.2017

Po raz ostatni świętowali jako akademia

97. rocznicę powstania Akademii Morskiej świętowano 8 grudnia. Tegoroczny jubileusz był wyjątkowy, bo uczelnia wkrótce z Akademii przekształcona zostanie w Uniwersytet.
11.12.2017

MNiSW podsumowuje rekrutację na studia: najpopularniejsza informatyka

Niemal 430 tys. studentów rozpoczęło w roku akademickim 2017/18 studia na polskich uczelniach. Największą popularnością cieszą się kierunki informatyczne oraz związane z zarządzaniem i psychologią - wynika z podsumowania rekrutacji przygotowanego przez resort nauki.
30.11.2017

Targi MAINTENANCE 2017 coraz bliżej

8. Międzynarodowe Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji – MAINTENANCE 2017 to spotkanie mające na celu przedstawienie w sposób kompleksowy rozwiązań usprawniających funkcjonowanie linii produkcyjnych, poprawę jakości pracy oraz wydajności zakładów przemysłowych. W tym roku wydarzenie zaplanowano na 18-19 października 2017 r.
31.08.2017

Wärtsilä rozpoczęła współpracę z Virgin Voyages

Wärtsilä zapewni kompleksowe rozwiązania w zakresie hybrydowych systemów oczyszczania spalin, selektywnej redukcji katalitycznej (SCR) oraz zintegrowanych systemów nawigacyjnych trzem nowym statkom wycieczkowym Virgin Voyages. Jednostki mają być wybudowane w stoczni Fincantieri we Włoszech, na swój pokład będą mogły zabrać 2800 pasażerów.
04.07.2017

Promotech w gronie Innowatorów Dziesięciolecia

Promotech, białostocki producent narzędzi elektromagnetycznych i automatów spawalniczych, zdobył tytuł Innowatora Dziesięciolecia w jubileuszowym rankingu podlaskich firm – Innowacje 2016.
25.05.2017

Już za miesiąc ruszają Dni Elektroniki Morskiej. Zarejestruj swój udział w MARELDAYS 2017

MARELDAYS to konferencja popularyzująca tematy elektroniki morskiej wśród specjalistów z branży oraz wśród studentów zainteresowanych tematyką. Udział w konferencji jest bezpłatny.
05.04.2017

Prestiżowe projekty tworzone z pasją - rozmowa z Robertem Bursiewiczem, prezesem firmy Navy-San

Innowacyjne technologie, nowe rynki współpracy, a przede wszystkim – pasja w działaniu. To firma Navy-San. O zrealizowanych inwestycjach i planach rozmawiamy z jej prezesem, Robertem Bursiewiczem.
21.02.2017

PSV Sylur – nowy statek Lotos Petrobaltic

Lotos Petrobaltic unowocześnia flotę. PSV Sylur zastąpi dotychczasową jednostkę, czyli 37-letni serwisowiec Granit. 14-letni statek przypłynął do Gdańska z Wysp Kanaryjskich.
10.01.2017

Wydział Mechaniczno-Elektryczny Akademii Marynarki Wojennej obchodził 85-lecie

W piątek, 2 grudnia br. Wydział Mechaniczno-Elektryczny Akademii Marynarki Wojennej obchodził jubileusz 85-lecia. Z tej okazji w Audytorium Biblioteki Głównej odbyło się sympozjum z udziałem władz uczelni, pracowników wydziału oraz zaproszonych gości.
06.12.2016

Niemieckie koncerny kupują automaty spawalnicze Promotechu

Promotech zwiększa swoją ekspansję na rynku niemieckim. Spółka zrealizowała dwa istotne kontrakty na dostawę automatów spawalniczych MCM dla znanych niemieckich koncernów.
29.06.2016

Nowoczesny statek typu AHTS z Remontowej wkrótce wypłynie do Kanady

Nowoczesny, wielozadaniowy statek typu AHTS wszedł w ostatnią fazę procesu produkcyjnego. Przed dwoma dniami w rejonie Zatoki Gdańskiej rozpoczęły się kompleksowe próby morskie, w trakcie, których sprawdzone zostaną wszystkie parametry techniczne statku, przede wszystkim układ napędowy, automatyka oraz działanie wszystkich urządzeń i systemów. Próby zakończą się testami uciągu na palu. W przeprowadzeniu prób uczestniczyć będzie w sumie ponad 100 specjalistów z Kanady, Norwegii i Polski.
14.04.2016

Duch morza jest w nas – rozmowa z Dariuszem Jachowiczem, prezesem grupy ASE

- Wierzę w Gdańsk, w siłę i charakter tego miasta wynikające z jego historii. To miejsce z ogromną tradycją morską, przemysłową i handlową, dlatego też inwestujemy w gospodarkę morską – mówi w rozmowie z nami Dariusz Jachowicz, prezes grupy ASE.
19.01.2016

ABB czołowym innowatorem branży morskiej w 2015 roku

ABB, wiodący dostawca technologii energetyki i automatyki, za swój najnowszy elektryczny układ napędowy Azipod D i znaczący wkład w rozwój nowoczesnej żeglugi zdobyła nagrodę „Innovation of the Year” („Innowacja Roku”).
30.06.2015

Naftoport - inwestujemy w elastyczność systemu i bezpieczeństwo, wywiad z prezesem Dariuszem Kobiereckim

Gospodarka Morska: W tym roku zostanie oddane do użytku nowe stanowisko przeładunkowe w Naftoporcie. Proszę wyjaśnić, jaki był cel jego powstania i jaką będzie pełniło funkcję.
03.06.2015

Romuald Daszuta ponownie prezesem WUŻ-u Gdańsk

W dniu 22.05.2015r. w „WUŻ” Port and Maritime Services Ltd Sp. z o.o. odbyło się Zwyczajne Zgromadzenie Wspólników, na którym wybrano Zarząd Spółki oraz Radę Nadzorczą na kolejną, 2-letnią kadencję. Prezesem ponownie został pan Romuald Daszuta, który uzyskał poparcie głosujących Udziałowców stanowiących aż 86% wszystkich oddanych głosów „na tak”. Ten wynik głosowania jest wyrazem uznania za dotychczasowe dokonania Prezesa Daszuty, który w trakcie zaledwie jednej kadencji dokonał bardzo wielu zmian i zmodernizował znacząco
25.05.2015

Otwarcie nowego magazynu w Porcie Gdynia (wideo)

W poniedziałek, 4 maja nastąpiło uroczyste oddanie do użytku nowo wybudowanego magazynu (tzw. „Magazyn Nr 27”) przy Nabrzeżu Śląskim Portu Gdynia. Obiekt magazynowy o pojemności 60 tys. ton, stanowi zasadniczą część bazy paszowo–zbożowej na terenie Morskiego Terminalu Masowego Gdynia Sp. z o.o.
04.05.2015

ABB zdobyła warte 155 milionów USD zamówienie na zasilanie dużego pola naftowego na Morzu Północnym

Układ zasilania prądem stałym wysokiego napięcia (HVDC) będzie przesyłać energię na odległość ponad 200 kilometrów z lądu na morskie platformy wiertnicze firmy Statoil na polu naftowym Johan Sverdrup.
01.04.2015

ABB zdobyła warte ponad 50 mln USD zamówienie na potrzeby jednego z pierwszych na świecie pływających terminali LNG

ABB, wiodący dostawca technologii energetyki i automatyki, podpisała umowę o wartości ponad 50 mln USD na dostarczenie systemu elektrycznego dla jednego z pierwszych komercyjnych pływających terminali skroplonego gazu ziemnego (FLNG) na świecie, a drugiego, który będzie własnością malezyjskiego koncernu naftowego PETRONAS. Terminal będzie nazywać się „PFLNG2”.
02.03.2015

Wspólnie dla rozwoju obronności morskiej: Thales i Akademia Marynarki Wojennej podpisały porozumienie o współpracy

Wspólnie dla rozwoju obronności morskiej: Thales i Akademia Marynarki Wojennej podpisały porozumienie o współpracy 2 marca 2015 r. w Gdyni zostało zawarte porozumienie o współpracy pomiędzy firmą Thales oraz Akademią Marynarki Wojennej. Umowa przewiduje wspólną działalność naukowo – badawczą, której celem jest kształcenie kadr Sił Zbrojnych RP, w szczególności Marynarki Wojennej.
02.03.2015

Aktualizacja Przepisów PRS S.A.

Polski Rejestr Statków S.A. informuje, że z dniem 1 stycznia 2015 r. weszły w życie aktualizacje poniższych Publikacji Przepisowych oraz niektórych Przepisów PRS.
28.01.2015

Dzień otwartej uczelni w Akademii Marynarki Wojennej

Chcesz się przekonać jakie to uczucie stanąć za sterami okrętu? Chcesz zobaczyć na czym polegają okrętowe strzelania artyleryjskie lub spróbować swoich sił na strzelnicy? To wszystko i znacznie więcej będzie można przeżyć i zobaczyć w trakcie „Dnia Otwartej Uczelni” w Akademii Marynarki Wojennej w piątek 21 listopada.
19.11.2014

Nowi oficerowie Wojska Polskiego

W piątek, 29 sierpnia, Wojsko Polskie stało się bogatsze o 39 nowych oficerów. To absolwenci Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, którzy zostali promowani na pierwszy stopień oficerski. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10:00 na pokładzie historycznego niszczyciela ORP „Błyskawica”. Zgodnie z ceremoniałem, pierwszy oficerskie szlify otrzymał prymus, którym w tym roku został bosman podchorąży Radosław Kiciński. Aktu mianowania dokonał szef Sztabu Generalnego WP generał broni Mieczysław Gocuł.
01.09.2014

„Dzień Otwartej Uczelni” w Akademii Marynarki Wojennej

W najbliższy czwartek, 27 marca, w Akademii Marynarki Wojennej odbędzie się „Dzień Otwartej Uczelni”. Po raz pierwszy publicznie zostaną zaprezentowane najnowsze uczelniane symulatory – zarządzania kryzysowego i trójwymiarowych modeli uzbrojenia morskiego.
26.03.2014

Nowa hala Damen Shipyard w Gdyni

Dobiegły końca prace budowlane, wykonywane przez spółkę Allcon Budownictwo na zlecenie Damen Shipyards Gdynia. Nowoczesna hala zlokalizowana przy Nabrzeżu Stanów Zjednoczonych w Gdyni powiększy wkrótce potencjał produkcyjny gdyńskiej stoczni.
20.01.2014

REC Global rozwija współpracę z Hatteland Display

Hatteland Display i REC Global zaprezentują wspólnie podczas targów Nor-Shipping 2013 interaktywną wersję demonstracyjną systemów Hatteland Display wraz z dodatkowym oprogramowaniem wykonanym przez REC Global.
28.05.2013

PBP ENAMOR Sp. z o.o., ELMARK Automatyka Sp. z o.o. i ERAmatic pracują nad doskonaleniem systemu wielorobotowego

Trzy firmy połączyły siły by zrealizować projekt badawczy oparty na pracy magisterskiej Łukasza Przystalskiego, studenta Politechniki Gdańskiej z Wydziału Elektrotechniki i Automatyki. Istotą systemu jest zastosowanie i koordynacja pracy zespołu robotów wielozadaniowych.
16.05.2013

Dzień Otwartej Uczelni w Akademii Marynarki Wojennej

W piątek, 22 marca, w Akademii Marynarki Wojennej odbędzie się „Dzień Otwartej Uczelni”. Po raz pierwszy publicznie zostanie zaprezentowany najnowszy uczelniany symulator – spawania. Tego dnia każdy będzie mógł również stanąć za sterami okrętu w symulatorze mostka nawigacyjnego, spróbować swoich sił na wirtualnej strzelnicy, czy też zapoznać się z artylerią okrętową. Uczelnia zaprasza wszystkich, którzy chcą zobaczyć Akademię Marynarki Wojennej od kuchni.
20.03.2013

ABB zdobywa warte 160 mln USD zamówienia na dostawę systemów elektrycznych dla statków wiertniczych w Brazylii

Efektywne energetycznie i niezawodne systemy zasilania dla siedmiu nowych statków do wierceń głębinowych
01.03.2013

Phoenix Poland- „Przecieramy szlaki”

Usługi serwisowe są branżą, w której opinia klienta na długie lata kształtuje markę produktu, firmy oraz rejonu. O działaniach firmy Phoenix Poland zmierzających w kierunku przetarcia szlaków polskim firmom z branży morskiej opowie Mirosław Bułdo, Dyrektor przedsiębiorstwa.
03.01.2013

Dzień otwartej uczelni w Akademii Marynarki Wojennej

W piątek, 30 listopada, każdy będzie mógł zobaczyć Akademię Marynarki Wojennej od kuchni w czasie Dnia Otwartej Uczelni. W tym dniu, po raz pierwszy publicznie, zaprezentowany zostanie okręt podwodny typu Kobben.
27.11.2012

Elektro-plus- otwieramy nowy rozdział w historii przedsiębiorstwa

Gwałtowne zmiany w przemyśle stoczniowym oraz postępująca globalizacja to nowe warunki, wymuszające zmiany w kierunku rozwoju firm prywatnych. Nowa sytuacja nie tylko wymaga odmiennego sposobu myślenia, ale oferuje też nieznane wcześniej możliwości.
25.06.2012

System elektronicznej rekrutacji Akademii Morskiej w Gdyni. Bądź na fali studiuj z nami - 4 wydziały, 7 kierunków, 35 specjalności

Ruszyła elektroniczna rekrutacja w Akademii Morskiej w Gdyni. Kandydaci na studia w roku akademickim 2012/2013 mogą rejestrować się w Systemie Elektronicznej Rekrutacji.
09.05.2012

Chcesz popływać okrętem? Przyjdź do Akademii Marynarki Wojennej na Dzień Otwartej Uczelni

Chcesz stanąć za sterami okrętu? Chcesz spojrzeć daleko w gwiazdy? Chcesz zobaczyć na czym polegają okrętowe strzelania artyleryjskie lub spróbować swoich sił na strzelnicy? A może chcesz popływać pojazdem podwodnym albo dowiedzieć się co słychać pod wodą? – To wszystko i znacznie więcej będzie można przeżyć i zobaczyć w trakcie „Dnia Otwartej Uczelni” w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Uczelnia zaprasza wszystkich chętnych w piątek, 20 kwietnia w godzinach 09:00 – 14:00.
20.04.2012

Rolls-Royce- w Polsce jest duży kawałek tortu do podziału

Minęło 10 miesięcy od czasu gdy Firma Rolls-Royce otworzyła pierwsze nad Bałtykiem morskie centrum serwisowe. Na terenie dzierżawionym od Zarządu Portu Gdynia, kosztem 5 mln euro wybudowano halę o powierzchni 2 tys. m kw. W jej skład wchodzi warsztat, magazyn i biuro. Umowa zawarta między zarządem gdyńskiego portu a kierownictwem koncernu Rolls-Royce stworzyła nowe możliwości handlowe i serwisowe spółki Rolls-Royce Poland i zagwarantowała 30 lat badań i rozwoju w takich dziedzinach jak nowoczesne systemy napędowe statków, ur
18.04.2012

Gigant polskiej gospodarki przyjmuje giganty morskie

Megakontenerowce wpływają do gdańskiego portu. Seria największych na świecie statków kontenerowych, należących do duńskiego koncernu "Maersk", cumuje w DCT Gdańsk.
12.05.2011

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

Dziękujemy za wysłane grafiki.