• <
siemens_gamesa_2022

We wtorek rząd będzie obradował nad nowelizacją ustawy o obszarach morskich RP i administracji morskiej

gm

12.09.2022 20:37 Źródło: PAP
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska We wtorek rząd będzie obradował nad nowelizacją ustawy o obszarach morskich RP i administracji morskiej

Partnerzy portalu

We wtorek rząd będzie obradował nad nowelizacją ustawy o obszarach morskich RP i administracji morskiej - GospodarkaMorska.pl

We wtorek Rada Ministrów zajmie się m.in. projektem nowelizacji ustawy o obszarach morskich Rzeczypospolitej Polskiej i administracji morskiej, która m.in. odzwierciedla zasadę, że morskie badania naukowe są prowadzone wyłącznie w celach pokojowych.

Jak wynika z opublikowanego w poniedziałek na stronach rządowych porządku obrad posiedzenia, Rada Ministrów rozpatrzy we wtorek m.in. projekt ustawy o zmianie ustawy o obszarach morskich Rzeczypospolitej Polskiej i administracji morskiej, która m.in. odzwierciedla zasadę, że morskie badania naukowe są prowadzone wyłącznie w celach pokojowych.

Nowelizacja ma również rozwiązać kwestię wystąpienia remisu w postępowaniach rozstrzygających dla wniosków o wydanie pozwolenia na wznoszenie lub wykorzystywanie sztucznych wysp, konstrukcji i urządzeń w polskich obszarach morskich i ewentualny brak możliwości wyłonienia zwycięzcy tego postępowania.

Fot. DepositphotosPartnerzy portalu

legal_marine_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.