• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Unia Europejska wsparła 19 zielonych projektów morskich

PMK

20.07.2020 22:39
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Unia Europejska wsparła 19 zielonych projektów morskich

Partnerzy portalu

Unia Europejska wsparła 19 zielonych projektów morskich - GospodarkaMorska.pl

Unia Europejska wspiera przejście państw członkowskich na bardziej ekologiczne paliwa w transporcie poprzez nowe instrumenty finansowe.

Prawie 142 miliony euro zostanie przeznaczone na łącznie dziewiętnaście projektów przyjaznych dla środowiska - podała Komisja Europejska w oświadczeniu.

Jak ujawniono, szereg projektów obejmuje przeróbkę statków, aby mogły działać na skroplonym gazie ziemnym (LNG), a także instalację odpowiedniej infrastruktury w portach.

Finansowanie jest częścią planu mającego na celu pobudzenie ożywienia gospodarczego UE. 16 lipca wspólnota ogłosiła, że ​​przeznaczy prawie 2,2 miliarda euro na 140 kluczowych projektów transportowych. Oczekuje się, że projekty te pomogą w budowie brakujących połączeń na całym kontynencie, będą wspierać zrównoważony transport i tworzyć miejsca pracy.

Dzięki temu budżetowi UE osiągnie swoje cele klimatyczne określone w Europejskim Zielonym Ładzie.

W sektorze morskim pierwszeństwo mają projekty żeglugi bliskiego zasięgu oparte na paliwach alternatywnych oraz instalacja zasilania portów na lądzie w celu ograniczenia emisji ze statków zadokowanych.

Partnerzy portalu

KONFERENCJA_PRAWA_MORSKIEGO_UG_2024
legal_marine_mateusz_romowicz_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.