• <
siemens_gamesa_2022

Truss: wyciek gazu z gazociągów Nord Stream to "akt sabotażu"

zk

01.10.2022 19:10 Źródło: PAP
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Truss: wyciek gazu z gazociągów Nord Stream to "akt sabotażu"

Partnerzy portalu

Truss: wyciek gazu z gazociągów Nord Stream to "akt sabotażu" - GospodarkaMorska.pl
Fot. premier Wielkiej Brytanii Liz Truss/twitter

Podczas spotkania z premier Danii Mette Frederiksen w Londynie premier Wielkiej Brytanii Liz Truss oceniła, że wyciek gazu z gazociągów Nord Stream był "aktem sabotażu" - poinformowała w sobotę agencja Reutera.

Truss i Frederiksen zapowiedziały bliższą współpracę w ramach Połączonych Sił Ekspedycyjnych, przewidującą wysłanie brytyjskich okrętów na Bałtyk, w celu współpracy z jednostkami duńskimi oraz siłami innych państw.

"Premier Fredriksen poinformowała premier Truss o szkodach wyrządzonych rurociągom Nord Stream. Zgodzono się, że incydenty były wyraźnie aktem sabotażu. Premier (Truss) zaoferowała wsparcie Wielkiej Brytanii dla trwającego śledztwa" - przekazał po spotkaniu rzecznik brytyjskiego rządu, cytowany przez telewizję Sky News.

"Szefowe rządów zgodziły się, że bezpieczeństwo Morza Bałtyckiego leży w interesie wszystkich" - dodał rzecznik.

"Przywódczynie (dwóch państw) podkreśliły też potrzebę zjednoczenia w obliczu podłych działań Rosji na Ukrainie" - wskazano w komunikacie rządu Wielkiej Brytanii.

Partnerzy portalu

legal_marine_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.