• <
BOTA_2023

Tomasz Sikorski prezesem Polskich Sieci Elektroenergetycznych

sg

11.01.2023 20:23 Źródło: PAP
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Tomasz Sikorski prezesem Polskich Sieci Elektroenergetycznych

Partnerzy portalu

Tomasz Sikorski prezesem Polskich Sieci Elektroenergetycznych - GospodarkaMorska.pl

Dotychczasowy wiceprezes Polskich Sieci Elektroenergetycznych, Tomasz Sikorski został powołany na prezesa spółki - podały w środę PSE. Dotychczasowy prezes Eryk Kłossowski zakończy swoją misję w czwartek.

PSE poinformowały na swojej stronie internetowej, że w porozumieniu z pełnomocnikiem rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej Mateuszem Bergerem, z dniem 12 stycznia 2023 Eryk Kłossowski zakończy misję prezesa zarządu Polskich Sieci Elektroenergetycznych. Na stanowisko prezesa PSE został powołany dotychczasowy wiceprezes Tomasz Sikorski - podano.

Sikorski był wiceprezesem PSE od 31 grudnia 2015 roku. Jest absolwentem Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

Karierę zawodową rozpoczął w 1994 roku na Politechnice Warszawskiej. W ramach działalności naukowo-badawczej zajmował się problematyką rynków energii elektrycznej oraz komputerowymi systemami wspomagania decyzji w zakresie zarządzania pracą systemu elektroenergetycznego w warunkach konkurencji.

Od 1999 roku związany był z PSE S.A., gdzie odpowiadał za administrowanie mechanizmem bilansowania polskiego systemu elektroenergetycznego.

Polskie Sieci Elektroenergetyczne są operatorem systemu przesyłowego; odpowiadają m.in. za bieżące i długookresowe bezpieczeństwo funkcjonowania tego systemu oraz eksploatację, konserwację i remonty sieci przesyłowej, w tym połączeń z innymi systemami elektroenergetycznymi. Będą pełnić kluczową rolę w wyprowadzaniu mocy z morskich farm wiatrowych, które powstaną w polskiej wyłącznej strefie ekonomicznej na Bałtyku.

Fot. Depositphotos

legal_marine_mateusz_romowicz_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.