• <
siemens_gamesa_2022

Inwestowanie w morską siłę roboczą przyszłości? Trwa najlepszy moment

09.11.2021 09:11
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Inwestowanie w morską siłę roboczą przyszłości? Trwa najlepszy moment

Partnerzy portalu

Inwestowanie w morską siłę roboczą przyszłości? Trwa najlepszy moment - GospodarkaMorska.pl
Fot. IMO

Drugi inżynier Allan Dickson podczas Forum Zielonych Umiejętności Komisji Umiejętności Morskich (MSC) w ramach COP26 w Glasgow powiedział, że istnieje paląca potrzeba odbycia szkoleń w zakresie umiejętności i technologii przyjaznych dla środowiska.

– Musimy przyjrzeć się, w jaki sposób przeszkolimy istniejącą siłę roboczą i wyposażymy ją w umiejętności przyszłości, a nie porzucić całe pokolenia wysoko wykwalifikowanych marynarzy na śmietnik – powiedział.

Dickson wezwał rząd Wielkiej Brytanii do opracowania polityki maksymalizacji zatrudnienia brytyjskich marynarzy, aby uniknąć powtórki kryzysu pojazdów ciężarowych w sektorze morskim. – Wpływ byłby jeszcze głębszy, gdyby podobne problemy wystąpiły wśród marynarzy – podkreślił.

Mówiąc o swoim własnym doświadczeniu szkoleniowym, Dickson zauważył braki w zakresie nowych paliw i technologii.

– Musiałem mieć nie więcej niż godzinę lub dwie szkolenia w zakresie zasilania bateryjnego w trzyletnim kadecie. Badaliśmy paliwo gazowe, ale całkowicie brakowało technologii przyszłości, które pomogą osiągnąć zerowe emisje – dodał.

Dostępne są dodatkowe szkolenia, jednak są one zwykle bardzo drogie i nie obejmują nowych systemów hybrydowych, które są opracowywane.

Z powodu braku odpowiedniego szkolenia marynarze wezwali rząd Wielkiej Brytanii i przemysł do inwestowania w morską siłę roboczą przyszłości poprzez ukierunkowane, nowoczesne szkolenia w zakresie zielonych technologii w celu osiągnięcia celów środowiskowych.

Związek morski Nautilus chciałby zobaczyć zobowiązanie ze strony przemysłu i rządu do pomocy w finansowaniu przekwalifikowania oficerów marynarki handlowej, którzy mogą przegapić te nowe umiejętności.

MSC jest strategicznym organem utworzonym przez Maritime UK i Departament Transportu w celu przygotowania przyszłych szkoleń marynarzy. Ustalenia z forum zostaną przekształcone w dokument rekomendacyjny, który zostanie udostępniony na początku 2022 roku.

Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.