• <
siemens_gamesa_2022

Związek zawodowy Nautilus International przeciw zniesieniu wiz dla specjalistów offshore wind

09.11.2021 12:24
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Związek zawodowy Nautilus International przeciw zniesieniu wiz dla specjalistów offshore wind

Partnerzy portalu

Związek zawodowy Nautilus International przeciw zniesieniu wiz dla specjalistów offshore wind - GospodarkaMorska.pl
Fot. Pixabay

Niezależny związek zawodowy marynarzy Nautilus International wezwał do zaprzestania znoszenia ograniczeń wizowych dla pracowników z sektora morskiej energetyki wiatrowej, po tym jak premier Boris Johnson ogłosił, że rząd w Londynie zainwestuje kolejne 160 mln funtów w realizację projektów pływających morskich farm wiatrowych.

- W sytuacji, w której rząd Wielkiej Brytanii patrzy na dalszy, bardzo dobry rozwój sektora morskiej energii wiatrowej w kraju, konieczne jest usunięcie przeszkód w promowaniu możliwości zatrudnienia lokalnych pracowników – powiedział Mark Dickinson, sekretarz generalny związku.

Związkowcy przekonują, że od dawna prowadzą kampanię na rzecz ograniczenia zwolnień wizowych dla imigrantów, które były wielokrotnie przedłużane przez rząd brytyjski. Obecne ułatwienia mają obowiązywać do 1 lipca 2022 roku. Dzięki nim firmy z sektora morskiej energetyki wiatrowej mogą zatrudniać pracowników spoza Wielkiej Brytanii bez konieczności posiadania wizy.

Branża obawia się o lokalny rynek pracy

W opinii Nautilus International takie działania wpływają negatywnie na brytyjski rynek pracy i szkoleń.

- Nie ma wiarygodnych dowodów na to, że w Wielkiej Brytanii brakuje rodzimych specjalistów, którzy chcą pracować w morskiej energetyce wiatrowej – stwierdził Dickinson.

Jak zaznaczył rząd ma możliwość połączenia zaangażowania Wielkiej Brytanii w rozwój oparty o zielone technologie z obiecanym programem wyrównywania szans życiowych.

- Poprzez likwidację ułatwień wizowych, członkowie rządu mogą promować dobrej jakości miejsca pracy dla brytyjskich marynarzy, zamiast nadal pozwalać pracodawcom na rozwiązywanie ich rzekomych problemów w znalezieniu pracowników poprzez rekrutowanie ich za granicą – powiedział sekretarz generalny Nautilus International, cytowany przez Renews.biz.

Według niego skoro pieniądze podatników są inwestowane w politykę zeroemisyjną to ,,społeczeństwo oczekuje, że środki te zostaną wykorzystane w sposób odpowiedzialny, w celu stworzenia w dobrych, lokalnych miejsc pracy z uczciwym wynagrodzeniem w sektorach określanych jako zrównoważone”.


Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.