• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Targi Balt Military Expo i InterMarE South Baltic - podsumowanie pierwszego dnia

ac

21.04.2021 15:06 Źródło: inf. prasowa
Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu Targi Balt Military Expo i InterMarE South Baltic - podsumowanie pierwszego dnia

Partnerzy portalu

Targi Balt Military Expo i InterMarE South Baltic - podsumowanie pierwszego dnia - GospodarkaMorska.pl
fot. mat.prasowe

Za nami pierwszy dzień Targów InterMarE South Baltic Maritime Economy Exhibition i Balt Military Expo 2021, a także konferencji GreenMarE i NatCon, które odbyły się 20 kwietnia.

Targi Balt Military Expo i InterMarE South Baltic to pierwsze wydarzenia organizowane przez Międzynarodowe Targi Gdańskie w wersji online. Doświadczony, w organizowaniu wydarzeń zespół pracowników MTG mógł mieć obawy jak przebiegać będą targi w zupełnie nowych realiach.

- Przygotowywaliśmy się ponad rok, przyglądaliśmy się jak to wychodzi innym, uwierzyliśmy, że można i udało się. Mogą zdarzyć się drobne potknięcia, ale to zdarza się przy kiedy korzysta się z tak nowoczesnych rozwiązań. Najważniejsza dla nas jest opinia wystawców, uczestników, naszych partnerów. A docierają do nas pozytywne oceny. Okazało się, że nawet wirtualnie można zorganizować atrakcyjną Galę z live cooking i muzyką na żywo. Pojawiły się już pierwsze zapytania od firm uczestniczących w targach i konferencjach, które są zainteresowane zorganizowaniem podobnych wydarzeń. Wierzymy, że ta edycja będzie zapamiętana przez wszystkich, ale następnym razem chcemy się już spotkać w realu – powiedział Andrzej Bojanowski, Prezes Międzynarodowych Targów Gdańskich SA.

Targi on line to wyzwanie pod katem organizacyjnym, także dla wystawców i odwiedzających. Jednak narzucona przez pandemiczne ograniczenia formuła, dla branży morskiej, nie była przeszkodą, by aktywnie uczestniczyć w wydarzeniu. Na targach obecność zarejestrowało 220 wystawców z Polski, ale również całego rejonu Bałtyku Południowego. Na konferencjach on line zjawiło się: NatCon 532 osób, GreenMarE 447 osób, a w konferencji Sea.Tech bierze udział 450 uczestników.  Prezentacje firm na scenie głównej targów obejrzało 357 osób. Po pierwszym dniu średni czas ciągłego przebywania na sesji 44 min, co świadczy o ciekawej tematyce, dostosowanej do potrzeb i zainteresowań odbiorców. Z ciekawostek - odwiedzający, który wykazał się największą aktywnością, odwiedził 87 stoisk podczas pierwszego dnia targów.

Program konferencji na kolejne 2 dni: live.intermare-southbaltic.euDziękujemy za wysłane grafiki.