• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Rozpoczęły się Targi Balt Military Expo i InterMarE South Baltic online

ac

20.04.2021 15:01 Źródło: gdansk.pl
Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu Rozpoczęły się Targi Balt Military Expo i InterMarE South Baltic online

Partnerzy portalu

Rozpoczęły się Targi Balt Military Expo i InterMarE South Baltic online - GospodarkaMorska.pl
fot. mat.prasowe

We wtorek, 20 kwietnia, rozpoczęły się dwie imprezy targowe - Targi Balt Military Expo i InterMarE South Baltic. W tym roku z powodu obostrzeń związanych z Covid-19 odbywają się one w wersji online. Uczestnictwo jest bezpłatne, można się jeszcze rejestrować.

Międzynarodowe Targi Gdańskie SA od roku 2017 prowadzą projekt InterMarE South Baltic. Adresowany jest on do małych i średnich firm działających w sektorze gospodarki morskiej. Jego celem jest nawiązanie i rozwinięcie współpracy, a także promocja zielonej i błękitnej gospodarki w Regionie Morza Południowego Bałtyku. Jego zwieńczeniem są organizowane w dniach 20-22 kwietnia Targi InterMarE South Baltic Maritime Economy Exhibition.

Równolegle z tą imprezą odbywa się druga - 16. Targi Balt Military Expo 2021/Bałtyckie Targi Militarne, które koncentrują się na sprawach bezpieczeństwa morskiego, systemach obronnych oraz bezpieczeństwa na morzu i lądzie.

Do udziału w targach zgłosiło się ponad 220 wystawców i 400 uczestników konferencji. Wśród zgłoszonych firm miedzy innymi są: stocznie, producenci uzbrojenia, sprzętu, wyposażenia statków i okrętów, firmy technologiczne, offshorowe, stocznie jachtowe, firmy produkujące wyposażenie obiektów morskich i platform, a także specjalizujące się w prawie i ubezpieczeniach morskich, agencje brokerskie i takie, które zajmują się turystyką morską.

W tym roku z powodu pandemii imprezy targowe odbywają się w przestrzeni wirtualnej, co pozwala na spotkanie całej, szeroko rozumianej branży morskiej. W formule online dostępne są funkcje wirtualnych stoisk wystawienniczych, na których możliwości prezentacji i promocji firm są praktycznie nieograniczone i dostosowane do szczególnych potrzeb wystawców. Dają one możliwość spotkania w czasie rzeczywistym z partnerami biznesowymi, prezentacji firmy poprzez filmy, nagrane materiały promocyjne, a także transmisje streamingowe prosto ze studia do miejsc przebywania uczestników. Warto wymienić też ekspozycję produktów w formie katalogów do pobrania na stoisku i prezentacje firmy czy spotów promocyjnych dla wszystkich uczestników ze sceny głównej Targów. Te technologiczne rozwiązania dają zupełnie nowe możliwości biznesowe i znacząco zwiększają zasięg promocji i prezentacji oferty wystawców w całym rejonie Bałtyku Południowego i nie tylko.

Na szczególną uwagę zasługują odbywające się podczas targów konferencje:

GreenMarE - konferencja morska o wymiarze europejskim, której celem jest poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań technicznych, forum do wymiany myśli i doświadczeń w zakresie ekologii i ochrony środowiska przedstawicieli przemysłu okrętowego, w tym stoczni i biur projektowych, producentów napędów, administracji krajowej i europejskiej, instytucji klasyfikacyjnych oraz finansowych. Konferencja GreenMarE powstała z potrzeby dostosowania praktycznych proekologicznych rozwiązań stosowanych w gospodarce morskiej, które pójdą w ślad za konkretnie osadzonymi w czasie regulacjami i dyrektywami Unii Europejskiej oraz wytycznymi International Maritime Organization.

IX Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna NatCon „Technologie morskie dla obronności i bezpieczeństwa”. Priorytetową tematyką Konferencji są rozwiązania z obszaru wojskowej techniki morskiej oraz bezpieczeństwa na morzu i wybrzeżu w portach i obiektach infrastruktury krytycznej, zagadnienia z zakresu cyberbezpieczeństwa, a także ratownictwa morskiego.

SEATECH - międzynarodowa konferencja, której celem jest wyznaczenie najważniejszych kierunków rozwoju technologicznego sektora morskiego. Podczas wydarzenia prelegenci przedstawią potrzeby i perspektywy rozwojowe w swoich branżach, a występujące startupy najnowsze rozwiązania technologiczne. Konferencja skierowana jest do dużych podmiotów gospodarczych, a także start-upów i innowatorów, dla których ma być platformą do wymiany informacji i kontaktów oraz wzajemnego poznawania potrzeb, możliwości i wyzwań związanych z rozwojem sektora.

Podczas tegorocznego wydarzenia odbędą się 3 bloki tematyczne: specjalizacja portów, przemysł morski na morzu oraz wykorzystanie wodoru.

Wydarzenie organizuje Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości, koordynator I Pomorskiej Inteligentnej Specjalizacji w zakresie logistyki morskiej i offshore.

W ramach projektu InterMarE powstaje Baza Danych – Networking & Data Base, narzędzie wspomagające projekt, służące tworzeniu nowych powiązań i skuteczniejszej współpracy między formami MSP. Platforma jest dostępna na stronie Projektu InterMarE i wszystkie podmioty prowadzące działalność w szeroko pojętej branży morskiej zachęcamy do umieszczenia w niej danych firmy. Aktualnie w bazie jest 270 małych i średnich firm działających na rynku morskim w regionie Południowego Bałtyku.

Bezpłatne uczestnictwo, rejestracja możliwa jest na stronie Intermare-southbaltic.


Dziękujemy za wysłane grafiki.