• <

Siemens Gamesa otwiera biuro w Gdańsku

27.09.2022 21:55

Partnerzy portalu

Siemens Gamesa otwiera biuro w Gdańsku - GospodarkaMorska.pl
Fot. Siemens Gamesa

Siemens Gamesa, światowy lider w dostarczaniu i serwisowaniu morskich turbin wiatrowych, otwiera nowe biuro w Gdańsku. Wybór miejsca dla Baltic Sea Offshore Execution Centre był oczywisty – to stolica regionu pomorskiego, tętniące życiem miasto Gdańsk, zlokalizowane blisko powstającego przemysłu offshore wind.

Biuro, które będzie nosić nazwę Siemens Gamesa Baltic Offshore Execution Centre, będzie centrum kompetencyjnym związanym z rozwojem sektora morskich farm wiatrowych w Polsce. Gdański hub ostatecznie zatrudni 100 osób, a dodatkowo około 50 pracowników technicznych, pracujących na terenie obiektów oraz z domu, z całej Polski.

– Pracownicy techniczni będą częścią globalnego teamu – mówi Paweł Przybylski, Managing Director w Siemens Gamesa Poland. – Będą zaangażowani w instalacje, commissioning oraz wstępne prace dla projektów offshore'owych w Europie, USA i obszaru Azji Wschodniej (Asia Pacific).

Centrum kompetencyjne, zatrudniające stałych pracowników, będzie składać się z profesjonalistów takich jak project menagerowie, specjaliści ds. dokumentacji, specjaliści ds. BHP i środowiska, a także eksperci ds. handlu. Będą oni świadczyć usługi głównie dla rozwijającego się sektora morskich farm wiatrowych w Polsce. W zakresie ich obowiązków będą leżeć także globalne projekty offshore'owe firmy. Według przedstawicieli Siemens Gamesa doświadczenie w sektorze offshore nie będzie konieczne u nowych pracowników, choć będzie ono stanowiło przewagę nad innymi kandydatami.  

Obecnie biuro funkcjonuje w tymczasowej lokalizacji w Olivia Business Centre, największym kompleksie biurowym w Gdańsku i Trójmieście. W nadchodzących miesiącach firma ma przenieść się do biura docelowego, którego lokalizacji jeszcze nie znamy.

– Oczekujemy, że nasza działalność w Polsce będzie się rozrastać. Jesteśmy do tego zachęcani jakością tutejszych pracowników oraz współpracami z wieloma lokalnymi partnerami – mówi Gitte Toldsted, szefowa działu Talent Acquisition w Siemens Gamesa.

– Mamy trzy kontrakty z Polenergia/Equinor oraz RWE – dodaje Paweł Przybylski. Siemens Gamesa otrzymała kontrakty przyznające jej status preferowanych dostawców w związku z rozwojem morskich farm wiatrowych w polskiej wyłącznej strefie ekonomicznej na Bałtyku, w tym przy projektach MFW Bałtyk II i MFW Bałtyk III. – Trójmiasto było dla nas optymalną lokalizacją, jako że ma całe zaplecze dużego miasta, będąc przy tym blisko morza. Jednocześnie ma ono dobre połączenie z resztą polskich miast, jak choćby z Warszawą – wyjaśnia Managing Director Przybylski.

Rekrutacja nowych pracowników już ruszyła. Spodziewa się, że gdański zespół Siemens Gamesa zostanie ostatecznie uformowany do 2024 roku. Managerowie informują, że nowo zatrudnieni będą cieszyć się wszystkimi przywilejami przewidzianymi dla pracowników tej globalnej firmy, takimi jak możliwość pracy hybrydowej, zwiększającej elastyczność w wykonywaniu codziennych zadań.

– Offshore wind to interesujący, rozwijający się przemysł. Jesteśmy podekscytowani i dumni z tego, że możemy być częścią transformacji energetycznej w Polsce i na świecie. Mamy nadzieję, że zatrudnimy profesjonalistów, którzy podzielają naszą wizję – podsumowuje Gitte Toldsted.

seaway7

Dziękujemy za wysłane grafiki.