• <
mewo_2022

Polenergia i Modus Energy ze zgodą prezesa UOKiK na utworzenie spółki

gm

07.09.2022 22:00
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Polenergia i Modus Energy ze zgodą prezesa UOKiK na utworzenie spółki

Partnerzy portalu

Polenergia i Modus Energy ze zgodą prezesa UOKiK na utworzenie spółki - GospodarkaMorska.pl
Fot. Jesse De Meulenaere/Unsplash

Prezes UOKiK  w nawiązaniu do raportu bieżącego nr 11/2022 z 21 marca 2022 roku w sprawie podpisania umowy inwestycyjnej pomiędzy Polenergią a Modus Energy AB, poinformował, że w dniu 6 września 2022 roku wydał pozytywną decyzję na dokonanie koncentracji polegającej na utworzeniu przez firmy spółki joint venture.

W ramach utworzonej spółki firmy będą współpracować w związku z planowanym rozwojem projektów elektrowni wiatrowych na Morzu Bałtyckim w regionie litewskiego morza terytorialnego.

W marcu Polenergia i Modus Energy podpisały umowę inwestycyjną, w której firmy przewidywały utworzenie spółki celowej, współkontrolowanej przez Green Genius (spółka zależna Modus Energy – przyp. red.), która będzie pełniła rolę lokalnego partnera Polenergii na litewskim rynku.

Polenergia i Modus Energy złożyły 4 sierpnia wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w sprawie utworzenia spółki joint venture, której działalność będzie obejmowała budowę, rozwój i obsługę morskich farm wiatrowych.

Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Partnerzy portalu

seaway7
aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.