• <
BOTA_2023

Shell zatrudnia PXGEO do prac sejsmicznych

rk

07.02.2023 14:53 Źródło: PXGEO

Partnerzy portalu

Shell zatrudnia PXGEO do prac sejsmicznych - GospodarkaMorska.pl

Dostawca morskich usług geofizycznych PXGEO zawarł umowę z brytyjskim gigantem energetycznym Shell na świadczenie usług akwizycji sejsmicznej.

Brytyjska firma geofizyczna powiedziała, że przeprowadzi morskie badania akwizycji sejsmicznej przez 12 miesięcy w okresie dwóch lat. PXGEO nie ujawniło żadnych dalszych szczegółów dotyczących kontraktu.

 - Jesteśmy bardzo podekscytowani nawiązaniem współpracy z Shell. Jest to ważne potwierdzenie doskonałości operacyjnej PXGEO i znaczący kamień milowy w naszej strategii budowania długoterminowych relacji ze strategicznie myślącymi klientami - zaznaczył dyrektor generalny PXGEO Duncan Eley

To nie jedyny kontrakt tego typu realizowany przez PXGEO. Firma swoje prace będzie realizować także w regionie Azji i Pacyfiku, celem pozyskania danych sejsmicznych oraz zwizualizowania ich w formie 3D dla TGS. Kontrakt w tym celu zawarto w październiku ubiegłego roku.

Do prowadzonych badań zostanie przeznaczony statek PXGEO 2. Jego przygotowanie do działań badawczych i długotrwałych rejsów rozpoczęło się już w grudniu ubiegłego roku. Prace, do jakich ma zostać przeznaczony, potrwają trzy miesiące. Wyspecjalizowana jednostka powstała w 2013 roku. PXGEO ma w swoim wyposażeniu również drugi statek, przeznaczony do badań sejsmicznych, Vyacheslav Tikhonov, zbudowany w 2011 roku.

seaway7

Dziękujemy za wysłane grafiki.