• <

Zachodniopomorscy beneficjenci ze wsparciem z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego

ew

12.03.2018 09:45 Źródło: wzp.pl
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Zachodniopomorscy beneficjenci ze wsparciem z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego
Zachodniopomorscy beneficjenci ze wsparciem z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego - GospodarkaMorska.pl

Lepszy komfort dla wypoczywających nad wodą, więcej miejsc noclegowych, rozwój działalności gospodarczych i więcej miejsc pracy, a to wszystko za sprawą unijnego wsparcia z PO RYBY 2014-2020. Tym razem dofinansowanie trafiło do powiatów: pyrzycki, kamieński, kołobrzeski i stargardzki. Umowy z beneficjentami podpisał 9 marca br. wicemarszałek Jarosław Rzepa.

- Cieszę się, że unijne wsparcie płynie do kolejnych zachodniopomorskich beneficjentów. Nowe miejsca rekreacji, sprzęty do ćwiczeń i zabawy z pewnością ucieszą mieszkańców i turystów odwiedzających Pomorze Zachodnie – mówił wicemarszałek Jarosław Rzepa.

Boisko do gry w siatkówkę, drewniany pomost, stoły do gry w szachy, a także stoły piknikowe, ławki i miejsce na ognisko zostaną utworzone przy rzece Reczycy w Suchaniu.

Poprawa infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej czeka tereny przy jeziorze Miedwie. W Wierzchlądzie (gm. Stargard) powstaną ścieżki dla pieszych, plac zabaw dla dzieci oraz ławki i boisko do gry w siatkówkę. W Wierzbnie (gm. Warnice) natomiast mieszkańcy będą mogli korzystać z siłowni pod chmurką, a najmłodsi z huśtawek, karuzeli i innych sprzętów umilających dzieciom spędzanie wolnego czasu na powietrzu.

- Do tej pory utworzyliśmy w tym miejscu 100 metrowe molo, budynek gospodarczo-gastronomiczny i szeroką alejkę z ławkami oraz oświetleniem. Cieszę się z dofinansowania, które umożliwi realizację drugiego etapu inwestycji. Teraz zadbamy również o tych aktywnych mieszkańców i turystów – mówiła wójt gminy Warnice Anna Hackiewicz-Gębska.

Powstaną nowe miejsca noclegowe, a te które są już do dyspozycji wypoczywających nad wodą podniosą swój standard. W Wapnicy (gm. Międzyzdroje) powstanie „Turkusowy zakątek” czyli 4 domki rekreacyjne. W Dźwirzynie (gm. Kołobrzeg) natomiast zostanie rozbudowany ośrodek turystyczny, przez co zwiększy się oferowana przez niego liczba miejsc noclegowych, a pokoje będą bardziej komfortowe.

Dofinansowanie pozwoli  na rozwój pyrzyckiej firmy handlowo-usługowej Jacka Matyjasika. Zakupi ona niskoemisyjny ciągnik, który będzie wykorzystywany do porządkowania terenów zielonych.

Mieszkańcy Waliszewa (gm. Ińsko), a także turyści będą mogli niebawem korzystać z domku rekreacyjnego, altany, grila, wędzarni i ławek, które powstaną nad jeziorem Chojniczka. Budowa małej architektury umożliwi też organizację imprez plenerowych, związanych z rybołówstwem. W świetlicy w Waliszewie utworzona zostanie także wędkarska izba pamięci, która zwiększy atrakcyjność turystyczną regionu.

- Od wędki bambusowej po kij leszczynowy, aż do współczesnego sprzętu. Odwiedzający wędkarską izbę pamięci będą mogli zobaczyć czym łowiono w dawnych czasach – mówił beneficjent Krzysztof Piątek.

Suma wartości wszystkich działań wyniesie ok. 3,5 mln zł, dofinansowanie z PO RYBY 2014-2020 to blisko 1 mln zł.

Źródło:
wzp.pl
legal_marine_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 42475,00 $ tona 2,41% 18 sty
 Cynk 3543,00 $ tona 0,25% 18 sty
 Aluminium 3005,00 $ tona -0,10% 18 sty
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.