• <
BOTA_2023

W Warszawie o przyszłości współpracy bałtyckiej

10.03.2016 12:22 Źródło: własne
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska W Warszawie o przyszłości współpracy bałtyckiej

Partnerzy portalu

W Warszawie o przyszłości współpracy bałtyckiej - GospodarkaMorska.pl

Polska wysoko ceni współpracę w regionie Morza Bałtyckiego, co potwierdza bieżącą aktywnością w ramach prezydencji w Radzie Państw Morza Bałtyckiego – powiedziała wiceminister Katarzyna Kacperczyk otwierając 9 marca w Warszawie seminarium o przyszłości współpracy bałtyckiej.

Jak podkreśliła wiceszefowa MSZ – Rada Państw Morza Bałtyckiego nadal pozostaje główną organizacją międzynarodową w regionie Morza Bałtyckiego, stanowiąc forum dla wszystkich formatów wielostronnej współpracy międzyrządowej. Na sytuację w regionie negatywny wpływ ma rozwój wydarzeń na Ukrainie, który stanowi swego rodzaju test dla dotychczasowych osiągnięć współpracy bałtyckiej, regionalnego zaufania i wzajemnego zrozumienia między partnerami.

Seminarium odbywające się w Warszawie zgromadziło wybitnych ekspertów z obszaru polityki regionalnej z krajów członkowskich Rady Państw Morza Bałtyckiego oraz członków Komitetu Wyższych Urzędników RPMB. Dyskusję moderuje Josef Janning dyrektor berlińskiego oddziału European Council on Foreign Relations.

Wydarzenie odbywa się w ramach prezydencji Polski w RPMB, która trwa od lipca ubiegłego roku do czerwca 2016 r. Efekty seminarium stanowić będą istotny wkład w prace nad dokumentem końcowym polskiej prezydencji w RPMB. A

legal_marine_mateusz_romowicz_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.