• <
siemens_gamesa_2022

Uchodźcy na statek? Taki pomysł ma przewodniczący Twojego Ruchu ze Szczecina

28.09.2015 10:12 Źródło: własne
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Uchodźcy na statek? Taki pomysł ma przewodniczący Twojego Ruchu ze Szczecina

Partnerzy portalu

Uchodźcy na statek? Taki  pomysł ma przewodniczący Twojego Ruchu ze Szczecina - GospodarkaMorska.pl

Według Marcina Sampławskiego wynajęcie statku dla uchodźców może rozwiąć przyszły problem z imigrantami. Przewodniczący zarządu okręgu Twojego Ruchu przekonuje, że to dobry pomysł, ale nie podał jeszcze szczegołów.

- Dwa tygodnie temu ja zaproponowałem statek, a po dwóch tygodniach dalej miasto nie wie, gdzie tych uchodźców przyjąć no i tutaj jest problem. Politycy w zasadzie w ogóle się tym nie zajmują, a jest to dosyć ważny problem. Jest to sytuacja kryzysowa, to co się dzieje w tej chwili w Europie. nie można powiedzieć, że to nie dotrze do nas z jakimiś negatywnymi skutkami, nawet jeśli uchodźcami zajmą się tylko Niemcy – powiedział Sampławski dla Radia Szczecin. - - Można wynająć statek. Nie mam na myśli żadnej konkretnej jednostki. Nie ma znaczenia ile osób do nast trafi - statki są duże i małe – przekonywał.

Pierwsi cudzoziemcy mają trafić do Szczecina za dwa lata, więc wciąż jest czas na przygotowanie się na ich przybycie. Póki co brak jednak konkretnych rozwiązań.

Sprawa przyjmowania przez państwa Unii Europejskiej emigrantów jest niezwykle kontrowersyjna. Polacy odnoszą się do tego pomysłu raczej sceptycznie i z dystansem. Pomysł z kolei poparły władze Niemiec.

Partnerzy portalu

legal_marine_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.