• <
BOTA_2023

Tchórzewski: Fuzja Orlenu i Lotosu powinna być jak najmniej kosztowna

pc

21.03.2018 04:56 Źródło: PAP
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Tchórzewski: Fuzja Orlenu i Lotosu powinna być jak najmniej kosztowna

Partnerzy portalu

Tchórzewski: Fuzja Orlenu i Lotosu powinna być jak najmniej kosztowna - GospodarkaMorska.pl

Doprowadzenie do "jak najmniej kosztownej" fuzji Orlenu i Lotosu to najważniejsze zadanie zarządów obu spółek - poinformował we wtorek dziennikarzy minister energii Krzysztof Tchórzewski podczas "Tweetupu" w Kancelarii Premiera.

We wtorek wieczorem w Kancelarii Premiera odbywa się "Tweetup". Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu towarzyszą ministrowie jego rządu m.in. minister finansów Teresa Czerwińska, minister środowiska Henryk Kowalczyk, szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska, minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel, a także szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

"Obecnie najważniejsza kwestia, która stoi przed zarządami (Orlenu i Lotosu - PAP) to doprowadzenie do fuzji i to jak najmniej kosztownej" - powiedział dziennikarzom Tchórzewski.

Pod koniec lutego PKN Orlen i Skarb Państwa podpisały list intencyjny w sprawie przejęcia kontroli kapitałowej przez PKN Orlen nad Grupą Lotos, w drodze nabycia - bezpośrednio lub pośrednio - minimum 53 proc. akcji Lotosu. Podpisując dokument, Orlen i Skarb Państwa zobowiązały się do podjęcia rozmów, których celem będzie przeprowadzenie transakcji.

legal_marine_mateusz_romowicz_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.