• <
siemens_gamesa_2022

Gabriela Tomik z zarzutami prokuratorskimi. Nie będzie wiceministrem gospodarki morskiej

21.11.2015 10:08 Źródło: własne
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Gabriela Tomik z zarzutami prokuratorskimi. Nie będzie wiceministrem gospodarki morskiej

Partnerzy portalu

Gabriela Tomik z zarzutami prokuratorskimi. Nie będzie wiceministrem gospodarki morskiej - GospodarkaMorska.pl

- Gabriela Tomik nie odebrała powołania i nie jest wiceministrem Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej - poinformowała w piątek PAP rzeczniczka rządu Elżbieta Witek. -  Do czasu wyjaśnienia sprawy dot. prokuratorskich zarzutów wobec niej Tomik nie będzie wiceszefem tego resortu.

Radio Zet poinformowało, że  Prokuratura Okręgowa w Opolu oskarża Gabrielę Tomik o nadużycie uprawnień przez funkcjonariusza publicznego. Do nadużycia miało dojść  w latach 2011-2013, kiedy jako wicestarosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego miała nie dopełnić swoich obowiązków. Śledztwo dotyczy nielegalnej kopalni piasku i żwiru we wsi Dębowa oraz urzędników, którzy dopuścili się w tej sprawie do zaniechań.

 - Pani Gabriela Tomik była rekomendowana przez Stowarzyszenie Kapitanów Żeglugi Śródlądowej jako świetny fachowiec w tej dziedzinie, znany samorządowiec z dużymi osiągnięciami. Rzeczywiście miała być powołana na wiceministra, ale dzisiaj, dosłownie godzinę temu, otrzymaliśmy do Kancelarii informację z prokuratury, że postawiono jej zarzuty" - powiedziała PAP Witek. - W związku z tym Gabriela Tomik nie odebrała powołania i nie jest wiceministrem, nie będzie miała powołania do czasu rozstrzygnięcia tej sprawy. Sprawa dotyczy jej działalności w samorządzie. Poczekamy. Nie będzie wiceministrem do czasu rozstrzygnięcia" - dodała.

Partnerzy portalu

legal_marine_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.