Przez najbliższe półtora roku armatorzy będą dobrze zarabiać – donosi agencja Moody\'s. Badane przez nich przedsiębiorstwa mają w tym czasie zanotować wzrost zysku EBITDA o 5-7 proc. rocznie.
EBITDA to zysk przedsiębiorstwa przed potrąceniem odsetek od zaciągniętych kredytów, podatków oraz amortyzacji. - Mimo słabych stawek frachtowych, wzrost zysku EBITDA jest niezagrożony. Głównie ze względu na coraz większą wydajność firm oraz oszczędności spowodowane niską ceną ropy. A ta ma utrzymać się na niskim poziomie do końca tego roku i lekko wzrosnąć w roku kolejnym – mówi Mariko Semetko, wiceprezydent Moody\'s.
Wzrost przychodów dotyczyć będzie armatorów wszystkich typów jednostek (masowców, tankowców ropy i produktów paliwowych, kontenerowców). Jednak nie każda z nich będzie równie opłacalna. Najwięcej zarobią właściciele tankowców, a najmniej masowców.
00:04:03
Rekordowy tunel dnie Bałtyku połączy Niemcy i Danię w 2029 roku (wideo)
Kongres Polskie Porty 2030+. Relacja LIVE dzień 2.
IMO ewakuuje marynarzy, którzy utknęli w cieśninie Ormuz
Prezesi portów: inwestycje pod kątem militarnym szansą na dodatkowy budżet
Eksperci: skutki gospodarcze brexitu były negatywne, ale bez załamania
10 lat od pierwszej komercyjnej dostawy do Terminala LNG w Świnoujściu
Ocean Network Express uruchamia połączenie kontenerowe z zawinięciami do Gdańska i Gdyni