• <
siemens_gamesa_2022

Pierwsza na świecie morska turbina wiatrowa o mocy 16 MW schodzi z chińskiej linii produkcyjnej

bk

27.11.2022 21:00
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Pierwsza na świecie morska turbina wiatrowa o mocy 16 MW schodzi z chińskiej linii produkcyjnej

Partnerzy portalu

Pierwsza na świecie morska turbina wiatrowa o mocy 16 MW schodzi z chińskiej linii produkcyjnej - GospodarkaMorska.pl
Fot. Huang Keyao/CTG

Morska turbina wiatrowa o mocy 16 MW opracowana wspólnie przez Three Gorges Group i Goldwind Technology zjechała z linii produkcyjnej w Chinach.

Turbina została wyprodukowana w Fujian Three Gorges Offshore Wind Power International Industrial Park.

- Udane wprowadzenie na rynek jednostki o mocy 16 MW oznacza, że chińska branża dokonała historycznego skoku od „naśladowania” przez „działanie” do „przewodnictwa”, tworząc najnowszy punkt odniesienia dla rozwoju światowego sprzętu do morskiej energetyki wiatrowej - powiedział Lei Mingshan, przewodniczący i sekretarz Three Gorges Group.

Turbina 16 MW ma średnicę wirnika 252 metry, a wysokość piasty wynosi 146 metrów.

W czasie jednego obrotu, w standardowych warunkach pracy, pojedyncza jednostka może wygenerować 34,2 kWh.

Jak czytamy w komunikacie firm - zgodnie z predykcjami - wartość nominalna wieloletniej średniej produkcji energii, pojedynczej jednostki jest szacowana na około 66 milionów kilowatogodzin czystej energii elektrycznej w okresie jednego roku.

- 16 MW jednostka, jest ważnym przełomem technologicznym w rozwoju i produkcji kluczowych komponentów podstawowych, takich jak duże łożyska i ultra długie lekkie łopaty. Wysoki poziom cyfryzacji dla monitorowania statusu pracy turbiny może inteligentnie dostosować tryb w przypadku ciężkich warunków atmosferycznych, jak np. tajfun, aby zapewnić bezpieczeństwo i wydajne wytwarzanie energii przez turbiny - powiedział Zhai Endi, główny inżynier Goldwind Technology.

Goldwind i China Three Gorges nie są jedynymi chińskimi firmami na rynku, które rozwijają się w sektorze morskich turbin wiatrowych.

MingYang Smart Energy również jest w trakcie opracowywania własnego modelu, z dwoma jednostkami o mocy 16,6 MW, które mają zostać rozmieszczone na farmie wiatrowej MingYang Yangjiang Qingzhou Four na Morzu Południowochińskim.Źródło: renews.biz, offshorewind.biz

Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.