• <
smartre_2023

TÜV Rheinland przetestuje turbiny Vestas w Arcadis Ost 1

bk

27.11.2022 21:18
Strona główna Energetyka Morska, Offshore TÜV Rheinland przetestuje turbiny Vestas w Arcadis Ost 1

Partnerzy portalu

TÜV Rheinland przetestuje turbiny Vestas w Arcadis Ost 1 - GospodarkaMorska.pl
Fot. TÜV Rheinland

TÜV Rheinland wygrał duży kontrakt na testowanie morskich turbin wiatrowych duńskiego producenta Vestas.

W ramach umowy eksperci firmy przetestują windy, dźwigi, zbiorniki ciśnieniowe i elementy związane z bezpieczeństwem 27 turbin wiatrowych firmy.

Testy zostaną przeprowadzone przed uruchomieniem turbin, które mają rozpocząć pracę w 2023 roku na farmie wiatrowej Arcadis Ost 1 o mocy 257 MW, zlokalizowanej w niemieckiej części Morza Bałtyckiego.

TÜV Rheinland opracował innowacyjny koncept dla tego kontraktu. Celem było pokrycie wszystkich wymagań dotyczących inspekcji przy jednoczesnej redukcji kosztów i ryzyka.

Przykładowo, eksperci TÜV Rheinland badają liczne elementy urządzeń, gdy te znajdują się jeszcze w porcie. Eliminuje to wiele kosztownych testów na pełnym morzu, a końcowy test może być zredukowany do minimum.

- Morska energia wiatrowa wnosi znaczący wkład w przesunięcie w kierunku energii odnawialnej. Dzięki naszej wszechstronnej wiedzy z zakresu badań pomagamy zapewnić, że przemysł offshore może spełnić te oczekiwania i osiągnąć swoje ambitne cele wzrostu w sposób bezpieczny i niezawodny - powiedział Lars Mitzka, Team Leader Offshore Wind w TÜV Rheinland.Źródło: TÜV Rheinland

Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.