• <
smartre_2023

PetroStal zakończył prace izolacyjne na platformie wiertniczej PetroGiant

ac

07.05.2021 14:15 Źródło: własne
Strona główna Energetyka Morska, Offshore PetroStal zakończył prace izolacyjne na platformie wiertniczej PetroGiant

Partnerzy portalu

PetroStal zakończył prace izolacyjne na platformie wiertniczej PetroGiant - GospodarkaMorska.pl
Fot. Petrostal

Z końcem marca br., firma PetroStal zakończyła prace izolacyjne na platformie wiertniczej PetroGiant należącej do LOTOS Petrobaltic S.A.

Prace na platformie, związane z izolacją, rozpoczęły się już w 2019 roku w basenie Naftoportu. Wtedy przeprowadzono demontaż starej izolacji na rurociągach systemu przeciwpożarowego.

Reszta prac prowadzona była już na pełnym morzu.

Mimo skomplikowanej logistyki, niesprzyjających warunków atmosferycznych oraz specyfiki pracy w warunkach off-shore, prace zostały ukończone i gotowa izolacja ciepłochronna przekazana załodze PetroGiant.

PetroStal angażuje się w wysokospecjalistyczne projekty, w obszarze których konkurencja jest ograniczona. Dzięki swojej konsekwentnej i dynamicznej strategii, a także zdolności do adekwatnego reagowania na zmiany rynkowe, osiągnął czołową pozycję w branży izolacji przemysłowych. Jednym z bardziej spektakularnych sukcesów była modernizacja platformy PETROBALTIC w warunkach offshore i przygotowanie jednostki do zimy. Projekt ten był na tyle skomplikowany, że konkurencyjne firmy odmówiły jego realizacji.

Od 2009 roku logo Petrostal można spotkać na największych projektach przemysłowych w Polsce i na świecie. Firma wykonywała prace w krajach takich jak Niemcy, Szwajcaria, Włochy, Holandia, Austria, Singapur oraz obszar całej Skandynawii.

O PetroStal

Firma PetroStal oferuje kompleksowe usługi z branży izolacji przemysłowych. Wykonuje izolacje dla przemysłu petrochemicznego, energetycznego, stoczniowego, offshore, budowlanego, hutniczego, chemicznego, drzewnego, papierniczego oraz spożywczego. Firma posiada warsztaty, własne zaplecze transportowo-magazynowe oraz grupy serwisowe.

http://petrostal.com/Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.