• <

Norwegia. Ciało znalezione na wybrzeżu należało do chłopca, który utonął w kanale La Manche

AK

07.06.2021 21:55
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Norwegia. Ciało znalezione na wybrzeżu należało do chłopca, który utonął w kanale La Manche

Partnerzy portalu

Norwegia. Ciało znalezione na wybrzeżu należało do chłopca, który utonął w kanale La Manche - GospodarkaMorska.pl
Fot. Pixabay

Policja norweska przekazała w poniedziałek, że ciało znalezione w południowo-zachodniej części wybrzeża na początku tego roku należało do chłopca, który utonął w październiku ub.r. podczas przeprawy przez kanał La Manche.

15-miesięczny Artin zginął wraz ze swoimi rodzicami i siostrą. Rodzina była pochodzenia kurdyjskiego, uciekła z Sardasztu, miasta w Iranie położonego niedaleko granicy z Irakiem. Usiłowała przedostać się do Wielkiej Brytanii z Francji.

Ciało chłopca odnaleziono 1 stycznia; policja ustaliła, że nikt w Norwegii nie zgłaszał zaginięcia dziecka. Stacja BBC podała, że po przeprowadzeniu badań DNA funkcjonariuszom udało się ustalić, że ciało należało do Artina.

Szacuje się, że w regionie podzielonym między Turcję, Irak, Syrię, Iran i Armenię mieszka od 25 do 35 mln Kurdów. Są czwartą największą grupą etniczną żyjącą na Bliskim Wschodzie, nie posiadają jednak własnego państwa. Co roku tysiące irańskich Kurdów usiłuje przedostać się do Europy.Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.