• <

System NSRS dla okrętu „Ratownik” na MSPO 2019

Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie System NSRS dla okrętu „Ratownik” na MSPO 2019
System NSRS dla okrętu „Ratownik” na MSPO 2019 - GospodarkaMorska.pl

pc

30.08.2019 Źródło: własne

Griffin Group Defence podczas MSPO – Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego 2019 w Kielcach zaprezentuje system NSRS dla okrętu „Ratownik”. W dniach 3-6 września będzie można zobaczyć go na stoisku nr E-32.To skonteneryzowany, mobilny system ratownictwa podwodnego, którego właścicielami są floty wojenne Wielkiej Brytanii, Francji i Norwegi.

„System NSRS jest przeznaczony do ratowania załogi uszkodzonego OP i po mobilizacji jego elementów jest transportowany drogą powietrzną w dowolne miejsce na świecie. Po zaokrętowaniu na dostosowanej do tego celu platformie okrętowej, w rejonie prowadzenia akcji ratowniczej jest natychmiast włączany do operacji ratowania załogi okrętu podwodnego. Planowany obecnie do budowy w PGZ Stoczni Wojennej okręt RATOWNIK ma być platformą do zaokrętowania właśnie kompletnego systemu NSRS. Okręt będzie wyposażony we własne systemy hiperbaryczne, zaprojektowane przez JFD, pozwalające na ich szybką integrację z elementami systemu NSRS, co w znaczny sposób skróci czas rozpoczęcia akcji ratowniczej” – poinformowała w komunikacie Griffin Group Defence.

Dodano w nim, że JFD to wiodący na świecie dostawca systemów i zaawansowanych technologii prowadzenia prac podwodnych. „Firma obsługuje także rynki komercyjne, ale przede wszystkim jest dostawcą nowoczesnych technologii nurkowych o przeznaczeniu wojskowym, systemów saturowanych i zaawansowanych systemów ratowania załóg okrętów podwodnych. JFD jest światowym liderem w dziedzinie rozwoju i budowy systemów ratowania załóg okrętów podwodnych oraz ratownictwa hiperbarycznego. Nie może więc dziwić fakt, że JFD jest operatorem NATO-wskiego systemu ratowania załóg okrętów podwodnych NSRS (Nato Submarine Rescue System)” – podała spółka w komunikacie.

Oprócz systemu NSRS dla okrętu „Ratownik”, na stoisku Griffin Group Defence będzie można zobaczyć także najnowocześniejsze technologie i produkty w zakresie uzbrojenia i technologii wojskowej, m.in. granatniki, optykę i optoelektronikę, broń, technologie pancerne czy rozwiązania przepraw mostowych.

Griffin Group Defence dostarcza najnowocześniejszy i sprawdzony sprzęt dla polskiego wojska, policji i innych służb. Współpracując ze światowymi liderami w zakresie sprzętu obronnego, proponuje rozwiązania dla wszystkich rodzajów wojsk i służb cywilnych: od obrony powietrznej, po marynarkę wojenną. Od okrętów podwodnych, po optoelektronikę i akcesoria. Spółka dostarcza broń, amunicję, materiały wybuchowe i inne towary o przeznaczeniu wojskowym i policyjnym. Oferuje także szkolenia prowadzone przez wyspecjalizowaną kadrę. Dla swoich produktów zapewnia pełen serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

„Doświadczenie i kompetencje naszych pracowników gwarantują profesjonalną obsługę naszych klientów, zapewniają także właściwą komunikację między producentem, dostawcą i użytkownikiem sprzętu” – podała na stronie internetowej Griffin Group Defence.

Źródło:
własne

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 28275,00 $ tona -0,44% 21 kwi
 Cynk 2793,00 $ tona -1,13% 21 kwi
 Aluminium 2344,00 $ tona 0,86% 21 kwi
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.